Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Merita sa cumperi bit coin?

  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
apudCMI

apudCMI

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 12.08.2017
Valeu valeu valeleu

#20
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

 vad, on 21 martie 2018 - 22:50, said:

merita doar daca stai bine cu inima si banii investiČ›i sa nu fie imprumut sau economii in care ti-ai pus bazele . Daca te apuci si citesti pe aici, dupa primele doua trei postări te hotarsti si investeČ™ti apoi dupa următoarele 3 te razgandesti .

Ca un sfat, urmăreČ™te evolutia cateva zile si apoi ei hotărârea tu ( nu altii ) daca e bine, cand si cat sa investeČ™ti .
daca urmaresti evolutia doar pe cateva zile iei decizia gresita.

E mai bine probabil sa cumperi si sa uiti de ei 2 ani.

Cine a facut asa acum 2 ani acum e bogat

 pexCom, on 22 martie 2018 - 12:05, said:

La modul general, BTC e în trend descendent din Decembrie încoace.
Deci e destul de riscant.
sau un bun moment pt investit... depinde cum privesti

#21
vad

vad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,738
  • Înscris: 25.12.2004
cel ce are bani si isi permite sa uite de ei nu vine pe forum sa ceara pareri .  si cei de acum doi ani de unde stii ca nu au vandut cand valoarea a ajuns la 1000 - 2000 - 5000 ?
Cred ca numarul celor ce si-au permis sa ii lase acolo si i-au scos la valoarea maxima, este mic, desi de ce i-ar fi scos chiar si atunci, daca valoarea s-ar fi dublat ?

#22
apudCMI

apudCMI

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 12.08.2017
E adevarata aia ca nu exista taxe cand transferi moneda electronica? Sau ca nimeni niciodata nu iti poate fura moneda? Vreau sa cunosc exact pentru ce se poate folosi (in afara de a o revinde pentru profit, cum am zis mai sus). Inteleg ca exista si alte monede clinate dupa bit coin. Alea nu ma intereseaza.

#23
vad

vad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,738
  • Înscris: 25.12.2004
Nu e adevarat, daca o transferi intre exchange-uri o sa fii comisionat .
Pai depinde unde o tii la exchange sau in portofelul propriu .
Insa, din cate inteleg, e foarte usor sa o pierzi la transfer catre cineva daca greșești sa spunem o litera/cifra din adresa portofelului respectivei persoane .
Unii vânzători inteleg ca accepta bitcoin si mai ales cei de pe piata neagra .
In genere cei de pe aici inteleg ca momentan o folosesc la fel ca si in cazul acțiunilor, cumpara la pret mic si vand la pret mare ( considerat de ei profitabil ) . Mi-a iesit si mie ( o singura data ), week-end-ul trecut am cumparat si am vandut marti cu un profit de 13 % .

#24
apudCMI

apudCMI

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 12.08.2017
Daca ai bagat sume mici, castigul e nesemnificativ.

#25
ajaccio

ajaccio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 615
  • Înscris: 19.02.2008
Exista doua variante : fie cumperi BTC si astepti sa ii creasca valoarea exponential in viitor fie faci tranzactionare zilnica cu BTC (cumperi cand e jos si vinzi cand e sus). Mai toti "investitorii" defapt asta fac (un fel de specula). Eu am incercat varianta a doua si pot sa zic ca am avut noroc de cateva ori. Evident la sume mici nu prea castigi mult din cauza procentului retinut de exchange. La sume mai mari se schimba treaba dar si riscul e altul. Una e sa-ti permiti sa pierzi 1000 RON si alta e 100.000RON. Trebuie sa ai in vedere ca de ieri nu se mai poate cumpara BTC cu RON. Ultimul exchange care permitea asta era CoinFlux dar de ieri a stopat tranzactionarea in RON. Grija mare ca pe viitor s-ar putea sa ramai cu bitcoinii si sa nu-i mai poti converti in moneda FIAT.

#26
vad

vad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,738
  • Înscris: 25.12.2004
In cel mai rau caz ii convertesti in alta mondea usd / euro pe care ti-o poti transfera in conturi din RO sa o poti folosi .

#27
apudCMI

apudCMI

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 12.08.2017
Incet sa inchide robinetul.

#28
apudCMI

apudCMI

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 12.08.2017
De ce ai cumpara ceva ce nu poti revinde in castig?

#29
baser

baser

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 27.03.2018
bitcoin se tot prabuseste in fiecare saptamana, in ultimele 4-5 luni

incep oamenii sa se trezeasca, ca sunt totusi cantitati nelimitate de crypto currencies de-astea, zilnic mai apar inca vreo mie nou noute

majoritatea tepe desigur

Edited by baser, 30 March 2018 - 12:18.


#30
mediasick

mediasick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,122
  • Înscris: 21.08.2017
eu vin si zic ca toate sunt tzepe.

#31
apudCMI

apudCMI

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 12.08.2017
Exista aici pe site oameni care cumpara pe bani reali monede crypto? Pana acum nu am citit asa ceva pe aici.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate