Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Ce faci daca iti gasesti locul de parcare ocupat ?

* * * - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
43 replies to this topic

#37
ct13mey

ct13mey

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,435
  • Înscris: 02.05.2015
Cred că depinde de consiliul local,adică modul în care se înțelege parcarea plătită.
Am întâlnit cazuri când cineva din Constanța,parcând pe locul de parcare atribuit mie prin plata acestuia,mi-a spus că în Constanța se consideră parcare abuzivă numai după ora 17.Poate am înțeles greșit,eu stau în Năvodari,dar aici,dacă soliciți poliția locală(indiferent de oră)când găsești locul de parcare ocupat,aceștia se prezintă și aplică amenzi.Eu niciodată nu ridic plăcuța,au fost cazuri când am găsit locul ocupat,totul s-a rezolvat amiabil,fără conflicte.

#38
alex342

alex342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,450
  • Înscris: 23.09.2017
In Constana din cate am citit pe net locul de parcare platit este garantat doar intre 17:00 si 8:00. Deci ma gandesc ca ala poate contesta in caz ca a fost amendat pt ocuparea locului de parcare in afara acelui interval.

Edited by alex342, 21 March 2018 - 14:20.


#39
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002
Tocmai pentru aceste cazuri o sa facem o petitie, o sa o semnam toti, ca locurile sa fie la liber, fara plata, si scapam de aceste intrebari si topicuri, si eu cred ca petitia mea o sa aiba succes, sau ca sa fie armonie acceptam atribuirea locului prin rotatie ! Si se termina cearta si dihonia din popor

#40
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016

View Postlaurentiu230480, on 21 martie 2018 - 14:03, said:

Poate tu, daca te duci la el din prima o sa spuna ca n-a stiut ca-i locul tau, daca-i intepi o roata si toarna acid pe masina ta atunci ai motiv sa nu mai spuna ca n-a stiut. S-au varianta cu sunatu' la politie da' aici depinde mult de ce specimen ti-a ocupat locul. Daca este vreun interlop asteapta tu mult si bine sa vina locala sa-i spuna sa elibereze locul, iti mai bate ala si la usa sa te intrebe "de ce ai sunat?"

Chiar ai probleme cu logica, da hai sa iti explic asa frumos ca poate mai inteleg si altii pusi pe fapte mari.

Parcheaza omul pe locul tau, se intoarce, gaseste cauciucul taiat. Daca are un singur neuron functional, isi da seama ca cel care parcheaza de obicei pe locul ala sau proprietarul locului ala (daca e loc marcat) e autorul.
Schimba cauciucul si pleaca si in seara aia poti sa dormi ca un puf ca ai fost un viteaz.

Dar omul ala poate nu uita, si in cateva seri isi face drum pe strada ta si vede ca e aceeasi masina parcata acolo. Bun!!!!!
Si dupa ce isi confirma care e masina responsabilului, in fiecare seara vine ca ursul inarmat cu gps la stup si iti plateste polita de 100 de ori.
Tu ce mai faci? De unde il iei?

Edited by Jammalan-the-Prophet, 21 March 2018 - 14:30.


#41
aaaa4567

aaaa4567

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,475
  • Înscris: 18.10.2011
Eu am scris la ADP sa intreb daca exista loc de parcare liber. N-am primit raspuns nici in 2 luni.

Nu, nu ma grabesc. Imi e clar ca nu pot avea masina, in Romania. Numai la ce scrieti voi aici...

#42
paso87

paso87

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,447
  • Înscris: 06.08.2008

View Postaaaa4567, on 21 martie 2018 - 14:47, said:

Eu am scris la ADP sa intreb daca exista loc de parcare liber. N-am primit raspuns nici in 2 luni.

Nu, nu ma grabesc. Imi e clar ca nu pot avea masina, in Romania. Numai la ce scrieti voi aici...

La  ADP merge sa primesti raspuns doar fiind prezent acolo. La mine n-a functionat nici telefonul. Pe mail nici nu am incercat, dezamagit fiind pe incercarile de a obtine, telefonic, informatii.

#43
calinkgb

calinkgb

    "United Gashka" mobile team

  • Grup: Moderators
  • Posts: 75,843
  • Înscris: 15.08.2008
Se inchide la cererea initiatorului.

#44
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,321
  • Înscris: 04.05.2006
Chiar daca e inchis subiectul, imi permit sa fac o precizare, cu dedicatie pentru zmei (a se citi adeptii cuielor in roata, sau de-a lungul masinii, acidului pe vopsea, sau alte metode asemanatoare de prejudiciere a celui care a parcat pe loc nepermis (ca o fi intrare in garaj, parcare privata, whatever).
Stiti ca in astfel de cazuri, riscati un dosar penal pentru distrugere de bunuri, nu-i asa? Si ca partea vatamata, adica soferul respectiv, poate face plangerea respectiva impotriva voastra constituindu-se parte civila si solicitand despagubiri? Si ca riscati si niscaiva inchisoare (chiar cu suspendare) pentru asta? Iar el risca doar o amenda contraventionala, pentru parcare pe loc nepermis.

NU VA MAI FACETI DREPTATE SINGURI! Nu traim in vestul salbatic si nu ai voie sa distrugi bunul altcuiva, nici macar pe proprietatea ta, daca nu sunt cazuri de legitima aparare.
Suni la politie si rezolva ei.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate