Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

Buna , un sfat va rog

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#1
ovidiu9696

ovidiu9696

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 20.03.2018
am achizitionat urmatorul produs de la pronutrition http://www.pronutrition.ro/wpi-natur/

si am mai vazut ca mai exista un produs asemanator la ei pe pagina http://www.pronutrit...pro-whey-natur/

Imi poate spune cineva cu cunostinte in domeniu care este diferenta intre cele doua produse , sunt amandoua natur edition
dar au preturi destul de diferite si daca merita ca si calitate pret sa continui cu WPI natur sau sa-mi cumpar cele mai ieftine Pro Whey Natur ( nu aruncati cu pietre in mine )

#2
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Prima e mai " pura " ...  dar nu-s bune niciuna !

#3
ovidiu9696

ovidiu9696

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 20.03.2018
de ce nu-s bune nici una

#4
talica

talica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 962
  • Înscris: 21.03.2012
pentru ca acest gen de produse (suplimente nutritive), sunt OTRAVA pentru organism.

#5
ovidiu9696

ovidiu9696

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 20.03.2018
serios :)) poti sa iti si argumentezi afirmatiile?

#6
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Ia-le si indoapa-te daca nu accepti realitatea !

#7
ovidiu9696

ovidiu9696

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 20.03.2018
frate ti-am cerut sa-ti sustii afirmatiile , nu povesti auzite in vecini

#8
claudiu1

claudiu1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,795
  • Înscris: 01.10.2004
Anul trecut am avut fratele operat de apendicita (adica ceva banal) la Universitar, iar analizele de sange i-au iesit aiurea (ceva in neregula la ficat). Doctorul l-a intrebat daca are alte probleme de sanatate, si singura explicatie a fost ca lua ceva suplimente nutritive (sala + suplimente). A intrerupt cura si de atunci analizele au revenit in parametri OK pentru varsta lui.

Nu-ti scriu din auzite, ci din traite.

M-am uitat pe balcon si mai sunt acolo 2 recipiente, acum folosite la tinut muraturi - unul de Pro Complex, altul de After Max.

Noroc cu apendicita (ceva fara legatura cu respectiva cura), ca a intrerupt la timp, iar modificarile din organism au fost reversibile.

Altfel, este corpul tau, faci ce vrei cu el.

Edited by claudiu1, 21 March 2018 - 00:59.


#9
SFD93

SFD93

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 251
  • Înscris: 01.03.2015

 ovidiu9696, on 21 martie 2018 - 00:07, said:

am achizitionat urmatorul produs de la pronutrition http://www.pronutrition.ro/wpi-natur/

si am mai vazut ca mai exista un produs asemanator la ei pe pagina http://www.pronutrit...pro-whey-natur/

Imi poate spune cineva cu cunostinte in domeniu care este diferenta intre cele doua produse , sunt amandoua natur edition
dar au preturi destul de diferite si daca merita ca si calitate pret sa continui cu WPI natur sau sa-mi cumpar cele mai ieftine Pro Whey Natur ( nu aruncati cu pietre in mine )
Salut! Personal consider ca diferenta dintre cele doua produse consta in faptul ca primul este un IZOLAT proteic care are rolul de a ajuta la recuperarea de dupa antrenament si la refacerea rezervelor de glicogen din organism, in timp ce al doilea este un CONCENTRAT proteic care are rolul de a ajuta la scaderea apetitului, de unde rezulta ca alegerea trebuie facuta in functie de ce doresti sa obtii: vrei sa scazi in greutate (sa mananci mai putin) dar sa pastrezi masa musculara, iei concentratul, vrei ajutor pt refacere mai rapida dupa antrenament, iei izolatul.
Diferenta de pret vine in special pe baza procesului de obtinere a produsului finit, izolarea fiind mai costisitoare.
PS: Cu tot respectul, cei care (inca) mai credeti in mituri de genul, citez: ”pentru ca acest gen de produse (suplimente nutritive), sunt OTRAVA pentru organism.”, treziti-va la realitatea anului 2018!
Pace!

#10
BalisticWords

BalisticWords

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 16.03.2018

 SFD93, on 21 martie 2018 - 00:56, said:

Salut! Personal consider ca diferenta dintre cele doua produse consta in faptul ca primul este un IZOLAT proteic care are rolul de a ajuta la recuperarea de dupa antrenament si la refacerea rezervelor de glicogen din organism, in timp ce al doilea este un CONCENTRAT proteic care are rolul de a ajuta la scaderea apetitului, de unde rezulta ca alegerea trebuie facuta in functie de ce doresti sa obtii: vrei sa scazi in greutate (sa mananci mai putin) dar sa pastrezi masa musculara, iei concentratul, vrei ajutor pt refacere mai rapida dupa antrenament, iei izolatul.
Diferenta de pret vine in special pe baza procesului de obtinere a produsului finit, izolarea fiind mai costisitoare.
PS: Cu tot respectul, cei care (inca) mai credeti in mituri de genul, citez: ”pentru ca acest gen de produse (suplimente nutritive), sunt OTRAVA pentru organism.”, treziti-va la realitatea anului 2018!
Pace!
Boss, stiai ca administrarea de vitamine pe un timp indelungat afecteaza ficatul? si orice supliment afecteaza, e acelasi lucru. Ele nu sunt 100% naturale si asta e motivul, la fel cum si mancarea ne imbolnaveste pentru ca nu mai e 100% naturala.
Poate in proteinele alea o fi ceva natural dar in vitaminele din farmacii nimic nu e, sunt compusi sintetici care au efectul vitaminei respective(vezi vitaminele alive cu care se lauda americanii ca au vitamine din fructe si legume in ele).
Ca sa intelegi tu maestre cum sta treaba, noi suntem energie, mancarea este energie, energia este purtator de informatie, fiecare celula din organismul nostru sau din mancare are un cod genetic unic pe care in mod normal organismul nostru il recunoaste. Conflictul apare cand modificam mancarea, o sintetizam, o facem in prafuri, pastile, draci, laci, nemaifiind in starea sa naturala codul genetic i se schima si organismul nu o mai recunoaste, el incercand tot timpul sa o elimine apar anumite disfunctii si boli.

Edited by BalisticWords, 21 March 2018 - 01:09.


#11
SFD93

SFD93

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 251
  • Înscris: 01.03.2015

 BalisticWords, on 21 martie 2018 - 01:02, said:

Boss, stiai ca administrarea de vitamine pe un timp indelungat afecteaza ficatul? si orice supliment afecteaza, e acelasi lucru. Ele nu sunt 100% naturale si asta e motivul, la fel cum si mancarea ne imbolnaveste pentru ca nu mai e 100% naturala.
Posted Image
Pe baza caror studii (sau poate din propria ta experienta?!) sustii acest lucru?
Ai dreptate, orice EXCES dauneaza, insa comparatia cu mancarea este fortata, dupa cum spui tu, ar trebui ori sa facem toti foamea de teama bolilor de ficat, ori sa ne apucam toti de agricultura, deci...

Edited by SFD93, 21 March 2018 - 01:10.


#12
BalisticWords

BalisticWords

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 16.03.2018

 SFD93, on 21 martie 2018 - 01:10, said:

Posted Image
Pe baza caror studii (sau poate din propria ta experienta?!) sustii acest lucru?
Ai dreptate, orice EXCES dauneaza, insa comparatia cu mancarea este fortata, dupa cum spui tu, ar trebui ori sa facem toti foamea de teama bolilor de ficat, ori sa ne apucam toti de agricultura, deci...
Vad ca nu ai citit tot ce am scris, bravo mestere!

#13
SFD93

SFD93

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 251
  • Înscris: 01.03.2015

 BalisticWords, on 21 martie 2018 - 01:14, said:

Vad ca nu ai citit tot ce am scris, bravo mestere!
Nu aveam cum sa citesc tot ce ai scris din moment ce ai editat textul dupa ce ti-am raspuns eu! Fugi la somn ca faci prostii!
PS: Scuze anticipate initiator si moderator pt offtopic, am incheiat aici!

#14
BalisticWords

BalisticWords

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 16.03.2018

 SFD93, on 21 martie 2018 - 01:56, said:

Nu aveam cum sa citesc tot ce ai scris din moment ce ai editat textul dupa ce ti-am raspuns eu! Fugi la somn ca faci prostii!
PS: Scuze anticipate initiator si moderator pt offtopic, am incheiat aici!
Si eu fac sala proteinizatule, crede-ma stiu ce vorbesc, suplimentele fara o aliemntatie variata si bogata in proteine si vitamine sunt apa de ploaie, importanta e alimentatia nu suplimentatia. Degeaba iei o galeata de prafuri cu proteine daca nu mananci ce trebuie si cat trebuie. Asta e una din greselile pe care le fac multi asa zisi ''culturisti''. Baga doua cupe de praf cu proteine si mananca o ciorba de praz cu paine si dupa mesteca o guma, si cica el are alimentatie smechera.
SI inca ceva, iar am uitat sa scriu, a ma iobservat cineva ca ovidiu a zis buna, mestere cred ca iti trebuie o doza de testosteron nu o doza de proteine.

Edited by BalisticWords, 21 March 2018 - 02:23.


#15
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009

 ovidiu9696, on 21 martie 2018 - 00:29, said:

frate ti-am cerut sa-ti sustii afirmatiile , nu povesti auzite in vecini

Ce nu e clar? Bagi substante obtinute artificial pe gura sau pe vena. Substante care contin un procent mare din diferiti compusi si astfel omori ficatul.
E sanatatea ta, ia cu incredere.

#16
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,380
  • Înscris: 02.06.2005
Produsele sunt excelente, se vede si din reviewurile publicate pe siteul respectiv. Numai "note" bune, sunt convins ca administratorii nu filtreaza nimic. Cele mai bune pareri, desi nu neaparat corecte, le vei gasi pe forumurile de "culturisti", acolo se servesc prafuri.

#17
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,087
  • Înscris: 15.05.2008
io sunt crescut wc in curte si toate cele pe langa casa
cand se face referire la zer,e cel care ramane in urma branzei,sau despre ce este vb
daca e asa de ce sa nu bei direct zer
intrebare.ce se intampla  cu organismul unui individ dupa ce a bagat in el o perioada de timp prafurile astea si brusc nu mai consuma?

#18
AMETHIST

AMETHIST

    Hardware Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,518
  • Înscris: 11.11.2007
Daca n-au viermi inseamna ca nu-s naturale si o sa mori de la ele.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate