Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Coral Residence- Drumul Taberei

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
andokiller

andokiller

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 03.12.2014
Buna ziua,

as vrea sa stiu daca cineva are detalii sau a cumparat in acest bloc - Coral Residence - Drumul Taberei (Brancusi)? Am tot cautat pe internet dar nu am gasit nimic. Multumesc pt orice informatie.

#2
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,409
  • Înscris: 25.08.2009
Ce am gasit:
http://coral-residence.ro/
Daca cauti gasesti localizarea pe harta, telefon contact, etc.
Localizare:
http://coral-residence.ro/localizare/

#3
pustiu_22

pustiu_22

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,049
  • Înscris: 19.01.2007
Din ciclul: "la 5 minute de centru"!
Attached File  DT.png   1.67MB   85 downloads
Unitati de invatamant: nu cunosc, nu ma bag
Centre comerciale: Lidl, Mega, Kauf - la mama naibi Posted Image
...
Transpot in comun: Metrou - Posted Image

Scuze, dar nu m-am putut abtine!

#4
Cool_Kick

Cool_Kick

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,249
  • Înscris: 06.09.2017
Am auzit ca metrorex va prelungi linia de metrou pana langa acest bloc si va infiinta o statie noua "Coral Sea"

#5
borhot

borhot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,807
  • Înscris: 16.05.2015
Oameni rai.
Eu din cate vad pe harta, daca o iei de-a dreptul pe camp, ajungi relativ repede pe Valea Cascadelor. Deci nu e chiar de lasat.

#6
pufarin

pufarin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,581
  • Înscris: 21.02.2006

 Cool_Kick, on 21 martie 2018 - 09:59, said:

Am auzit ca metrorex va prelungi linia de metrou pana langa acest bloc si va infiinta o statie noua "Coral Sea"

Yeah right! Nu sant in stare sa-l termine pe asta da sa-l mai si prelungeasca.

#7
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006

 pufarin, on 21 martie 2018 - 11:02, said:


Yeah right! Nu sant in stare sa-l termine pe asta da sa-l mai si prelungeasca.

Nu prea esti fun pe la petreceri, nu? :))

#8
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008

 Cool_Kick, on 21 martie 2018 - 09:59, said:

Am auzit ca metrorex va prelungi linia de metrou pana langa acest bloc si va infiinta o statie noua "Coral Sea"

Doar ca nu va fi linie de metrou, ci de batiscaf-uri, si nu acum, ci dupa urmatoarea glaciatiune :D

#9
andokiller

andokiller

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 03.12.2014

 altuser09, on 21 martie 2018 - 07:31, said:

Ce am gasit:
http://coral-residence.ro/
Daca cauti gasesti localizarea pe harta, telefon contact, etc.
Localizare:
http://coral-residence.ro/localizare/
ok.mersi. asta gasisem si eu. Ideea era daca cineva are  informatii suplimentare sau daca a cumparat acolo.

#10
Cool_Kick

Cool_Kick

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,249
  • Înscris: 06.09.2017
Cred ca am gasit Coralul intr-o reclama pe youtube: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/m_K7EKkdMhE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#11
FlorinManea

FlorinManea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 827
  • Înscris: 26.07.2005
haha..mi-ai facut ziua cu clipul ala!

#12
crissa4ever

crissa4ever

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 29.03.2009
buna! eu am fost de mai multe ori la coral residence, am vrut sa cumpar un apartament acolo insa din pacate au dat inapoi cand a fost vorba de antecontract.
Blocul este bine construit, zona este foarte linistita, este statie RATB la 1 min distanta si parcul Brancusi la 2 minute de mers.
Din pacate, cred ca au ceva probleme cu formalitatile legale pt ca au zis ca nu mai vor sa vanda in momentul in care draftul de antecontract trimis de ei a fost revizuit impreuna cu un avocat. In plus, au zis ca nu vor la alt notar inafara de cel propus de ei.
In draftul de antecontract s-au facut cateva modificari asupra greseilor gramaticale, a unor termeni folositi ce nu erau conform dreptului contractual si avocatul a bagat clauza de returnare a dubului avansului si penalitati pt fiecare zi de intarziere peste data de finalizare.
Eu personal sunt foarte sceptica cu achizionarea unui apartament in bloc ce nu este finalizat si de accea am discutat cu un avocat ca sa ma asigur ca nu imi pierd avansul si apartamentul.
Din pacate dezvoltatorul a refuzat sa mai colaboram pe motiv ca nu este de acord cu conditiile de restiuire a dublului avansului si a penalitatilor.
Mai este si faptul ca dezvoltatorul are linie de credit si ipoteca pe teren si imobil si cumva tu virezi banii in contul bancii creditoare nu in contul vanzatorului, aspect care a fost pus sub semnul intrebarii de catre avocat.

Pentru cei care reusesc sa treaca peste aceste lucruri si pot accepta conditiile din antecontract, au curaj sa mearga la notarul dezvoltatorului si nu se tem ca isi vor pierde avansul si apartamentul, eu zic ca imobilul este o alegere foarte buna.

Edited by crissa4ever, 03 April 2018 - 10:55.


#13
Cool_Kick

Cool_Kick

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,249
  • Înscris: 06.09.2017
Eu zic ca Bucurestiul este in primele 10 orase ca marime din Europa si ai de unde alege.

#14
crissa4ever

crissa4ever

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 29.03.2009
Ai de unde alege, intradevar, daca vrei sa dai peste 90-100K euro pe un apartament de 3 camere...
Sincer, din punct de vedere al locatiei, constructiei si pretului este o alegere foarte buna. In plus, apartamentele sunt foarte bine impartite, spatioase, balcoanele fac parte din structura de rezistenta a blocului, se pot inchide. Din pacate, la partea de contract si clauze e mai sensibila treaba.

#15
Hamutovski

Hamutovski

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,676
  • Înscris: 07.03.2009
Deci cu alte cuvinte, Coral Residence este cel mai ieftin ansamblu rezidential din Bucuresti.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate