Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 

Telekom se plange din cauza faptului ca profitul este prea mic

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
97 replies to this topic

#19
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009

View Postovi_popa, on 20 martie 2018 - 16:01, said:

doar au zis "trebuie sa crestem veniturile"
aia au zis si apoi s-au apucat de treaba, nu au venit cu texte cretine si vaiete ca telekom-u'.

pentru cine nu-ntelege.

#20
laurentiu230480

laurentiu230480

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 284
  • Înscris: 15.03.2018
Nici nemtii nu mai sunt ce au fost

#21
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018
226 01 = Vodafone
226 02 = Romtelecom
226 03 = Cosmote
226 04 = Cosmote
226 05 = DIGI Mobil
226 06 = Zapp
226 10 = Orange
226 11 = Enigma

Le dam pe ultimele doua afara, 11 si 10 (Enigma si Orange) ca au numarul cel mai mare de network Posted Image
Daca nu e deajuns le dam pe ultimele patru afara 11, 10, 06, 05 (Enigma, Orange, Zapp, Digi)

Edited by lexis1, 20 March 2018 - 16:09.


#22
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,425
  • Înscris: 26.04.2016

View PostHider141, on 20 martie 2018 - 15:41, said:

Deci au in multe locuri o retea de tot jegul, angajatii sunt in mare parte niste comunistoizi care asteapta sa vina data de 15 din fiecare luna, au niste preturi nesimtit de mari comparat chiar si cu ce ofera Orange sau Vodafone pe partea de telefonie mobila sau internet fix, si tot concurenta e de vina... WTF?
Ce dracu' fumeaza astia din conducerea Telekom?


Ce mega abonamente aveti la vodafone ca eu nu vad decat niste stelute peste alte stelute.


Oricum ,cred ca aia au fumat mult in consiliul lor de a iesit asta si a dat cu maciuca in balta.

Edited by mariusr1976, 20 March 2018 - 16:11.


#23
ovi_popa

ovi_popa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 21.03.2014

View Postdygey, on 20 martie 2018 - 16:07, said:

aia au zis si apoi s-au apucat de treaba, nu au venit cu texte cretine si vaiete ca telekom-u'.

pentru cine nu-ntelege.
Ai dreptate, Orange a trecut direct la fapte 5 GB la 15 euro,aici chiar ai mare dreptate!!

#24
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,019
  • Înscris: 31.07.2007

Quote

Telekom se plange din cauza faptului ca profitul generat de catre afacerile din Romania este prea mic si cere o reducere a numarului de operatori de pe piata.

Da, are dreptate. Este in Romania o companie la care le-a cazut toata reteaua acuma recent, ii cam in plus pe piata.

View PostAl3csutzul, on 20 martie 2018 - 16:01, said:

... dar la relatii clienti sunt peste RDS

Nu stiu, ca la RDS nu trebuie sa sun la relatii cu clientii. :D

#25
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară şi îmi place aşa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,568
  • Înscris: 07.12.2014

View Postmariusr1976, on 20 martie 2018 - 16:09, said:

Ce mega abonamente aveti la vodafone ca eu nu vad decat niste stelute peste alte stelute.
4 euro/luna si am tot ce am nevoie. Nici nu reusesc sa consum tot ce am. Eu nu plec de la Vodafone, ba ma gandesc sa mai fac un abonament.  Am peste 15 ani de Vodafone pe un abonament iar pe celalalt vreo 12. Si de la 9 euro am ajuns la 4 si chiar nu am de ce sa ma plang. Nu am minute nelimitate dar atata timp cat consum putin peste jumatate din cate am chiar nu ma intereseaza. Am vreo 2 Giga de net din care consum vreo 700 de mega. Asa ca degeaba a venit Telecomul sa imi propuna nelimitat ca nu am nevoie.

Edited by PoeOvidiu, 20 March 2018 - 16:14.


#26
ovi_popa

ovi_popa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 21.03.2014

View Postedy_wheazel, on 20 martie 2018 - 16:10, said:


Da, are dreptate. Este in Romania o companie la care le-a cazut toata reteaua acuma recent, ii cam in plus pe piata.



Nu stiu, ca la RDS nu trebuie sa sun la relatii cu clientii. :D
La Digi nu trebuie sa suni că nu ai semnal,in primul rand nu poți compara Digi cu Vodafone, Orange, Telekom ,de ce? Din cauza spectrului! e de apreciat Digi pt tarifele mici dar lipsa spectrului o duce pe ultimul loc la calitatea rețelei.

#27
Elenistic

Elenistic

    Distrug pesedisti pe banda rulanta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,803
  • Înscris: 19.06.2017
Iote-i si p-astia. Intr-o economie de piata cer reducerea numarului operatorilor.

Bravo, baieti! Foarte destepti voi! Si cam ce-ati mai vrea? Cresterea tarifului minim al abonamentelor la 100 de euro de persoana?

Nu mai bine invatati sa produceti profit? Ca cica pentru asta sunteti platiti stimati membri din board-ul de conducere al Telekom...

#28
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009

View Postovi_popa, on 20 martie 2018 - 16:10, said:

Ai dreptate, Orange a trecut direct la fapte 5 GB la 15 euro,aici chiar ai mare dreptate!!
irelevant. aici nu vorbim de preturi, ce ofera concurenta, ce face concurenta, cu ce mana
se scarpina-n c*r concurenta si cum mai e viata in Bahamas. aici vorbim de o companie in
asa de hal de proasta, c-a inceput sa vina cu tampenii (ma rog, cineva din cadrul ei, care
ori nu si-a mai luat de mult pastilele, ori are ceva tare infipt in dos) si lamentari. nu le trebuie
si niste subventii de la stat/UE? ceva nerambursabil oricum, ca altfel tusesc baietii...

ca tot urli de orange...eu am 5GB la 11eur. ce importanta are raportat la subiect? ceva ontopic
putem si noi?

Edited by dygey, 20 March 2018 - 16:19.


#29
Elenistic

Elenistic

    Distrug pesedisti pe banda rulanta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,803
  • Înscris: 19.06.2017

View Postovi_popa, on 20 martie 2018 - 16:01, said:

Asta macar spune adevarul crunt,toti au venit în Romania sa faca profit! Orange și Vodafone nu au zis de profit nimic ,doar au zis "trebuie sa crestem veniturile"=profit pt cine nu intelege!

Da' tu ce credeai? Ca ceilalti au venit sa faca pomeni pe piata din Romania? Scopul oricarei societati comerciale e profitul!

View Posteiffel, on 20 martie 2018 - 16:04, said:

Daca la preturile lor - cele mai mari de pe piata si serviciile lor - cele mai proaste si invechite de pe piata au pretentii sa se reduca concurenta, pai ce pot sa zic...

Poti sa zici ca le urezi faliment placut de exemplu! Posted Image

View Postedy_wheazel, on 20 martie 2018 - 16:10, said:

Da, are dreptate. Este in Romania o companie la care le-a cazut toata reteaua acuma recent, ii cam in plus pe piata.



Magistral!

#30
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018

View Postovi_popa, on 20 martie 2018 - 16:10, said:

Ai dreptate, Orange a trecut direct la fapte 5 GB la 15 euro,aici chiar ai mare dreptate!!
Vodafone are fapte mai mari, doar vreo minim 92GB la 3 euro.

Edited by lexis1, 20 March 2018 - 16:21.


#31
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,019
  • Înscris: 31.07.2007

View Postovi_popa, on 20 martie 2018 - 16:14, said:

La Digi nu trebuie sa suni că nu ai semnal,in primul rand nu poți compara Digi cu Vodafone, Orange, Telekom ,de ce? Din cauza spectrului! e de apreciat Digi pt tarifele mici dar lipsa spectrului o duce pe ultimul loc la calitatea rețelei.

Nu stiu domnu', ca la oras merge bine DIGI-u'.

#32
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postabit, on 20 martie 2018 - 15:30, said:

Telekom se plange din cauza faptului ca profitul generat de catre afacerile din Romania este prea mic si cere o reducere a numarului de operatori de pe piata.

M-am tavalit pe jos ... de plans.  Am imbracat chiar matura'n doliu.... Cine ar trebui sa reduca numarul operatorilor de pe piata (Vasilica Dancila, fosta magazionera la Videle, cumva) si pe ce baza.. hotararea partidului sau ce ???

Astia nu-s sanatosi la cap.. bai nene...

Edited by rosix, 20 March 2018 - 16:22.


#33
ovi_popa

ovi_popa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 21.03.2014

View Postdygey, on 20 martie 2018 - 16:17, said:

irelevant. aici nu vorbim de preturi, ce ofera concurenta, ce face concurenta, cu ce mana
se scarpina-n c*r concurenta si cum mai e viata in Bahamas. aici vorbim de o companie in
asa de hal de proasta, c-a inceput sa vina cu tampenii (ma rog, cineva din cadrul ei, care
ori nu si-a mai luat de mult pastilele, ori are ceva tare infipt in dos) si lamentari. nu le trebuie
si niste subventii de la stat/UE? ceva nerambursabil oricum, ca altfel tusesc baietii...

ca tot urli de orange...eu am 5GB la 11eur. ce importanta are raportat la subiect? ceva ontopic
putem si noi?
Fan Orange?spune asa!!am avut Orange 13 ani si am portat tot la telekom .parere despre reteaua telekom?îs chiar impresionat de calitatea retelei avand in vedere ca am net nelimitat,pe viitor daca Orange imi ofera ceva mai bun ,cu mare drag o sa mă porteze la ei,pana atunci Orange sa lase tarifele mai jos deoarece eu nu pot sa platesc 7g =7 euro cand la concurenta se arunca cu 100 GB pe luna!

#34
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018

View Postrosix, on 20 martie 2018 - 16:22, said:

Cine ar trebui sa reduca numarul operatorilor de pe piata (Vasilica Dancila, fosta magazionera la Videle, cumva) si pe ce baza.. hotararea partidului sau ce ???

Astia nu-s sanatosi la cap.. bai nene...
Dragnea, cum a hotarat ca in Teleorman e singurul care are dreptul sa fure proprietatile de stat direct sau prin interpusi, asa poate si la nivel de tara.
Doar deasta esti la guvernare peste tara, nu?

#35
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Încă n-am văzut un operator din România care să ofere ultimul flagship la preţul de 1 euro contra încheierii unui contract pentru un abonament.
Ei bine, la Munchen am văzut: Samsung Galaxy S3, pe atunci flagship şi proaspăt apărut, era oferit de T-Mobile la preţul de 1 euro dacă încheiai un contract pentru un abonament (probabil, cel mai mare abonament al lor).
Vreau să văd şi eu Note 8 la preţul de 1 euro, sau iPhone X - ca să nu supăr pe nimeni - în variante full option ambele modele, la preţul de 1 euro contra închirierii unui contract.
Sau, vreau să văd şi eu clientul nr. 100.000 sau 1.000.000 recompensat cu un flagship gratis.
Abia după aceea vom vorbi de civilizaţie în piaţa de telecomunicaţii; până atunci vorbim numai de oportunism.

#36
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009

View Postovi_popa, on 20 martie 2018 - 16:25, said:

Fan Orange?spune asa!!am avut Orange 13 ani si am portat tot la telekom .parere despre reteaua telekom?îs chiar impresionat de calitatea retelei avand in vedere ca am net nelimitat,pe viitor daca Orange imi ofera ceva mai bun ,cu mare drag o sa mă porteze la ei,pana atunci Orange sa lase tarifele mai jos deoarece eu nu pot sa platesc 7g =7 euro cand la concurenta se arunca cu 100 GB pe luna!
fan telekom? mno, pai zi asa fratica. amu' am inteles.

io nu le am cu fanatismele, spre deosebire de matale. tocmai de aceea am trecut de la digi la orange,
pe verificatea, acilisea pe forum. mai am o luna de contract la portocalii (il facui pe 6 luni) si le dau si
astora mare jet, trec la prepay. probabil vodafone...

la anii mei, chiar nu mai sunt impresionat de lucrurile de care esti tu, gen "calitatea retelei" bullsh*t. toti
sunt o apa si-un pamant. sa-ti zic si ca la un moment dat, am avut si Thuraya? google it, daca n-ai auzit
de ei. aia chiar poate fi numita calitate, da' la bani multi, ca te costa abonamentu' pe luna cat te costa la
astia acum pe 5 ani. si mai si vorbeai putin spre deloc, iar date mobile? vise taica...

repet: ontopic please, fara vs, fara "ala da bomboane si ala nu", fara "retea certificata" si alte pustisme.

Edited by dygey, 20 March 2018 - 16:39.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate