Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Iphone 6 - merita?

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#19
CeapaIndustries

CeapaIndustries

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 20.01.2016
Urasc cu patos iPhone-urile de orice fel (de la 3gs la X) asa ca iti recomand mai bine un android de 3 ori mai bun in banii aia .... DAR ca sa fiu ontopic, zic ca e ok la banii aia iPhone 6 daca chiar iti place. Eu spre exemplu acum doua saptamani am vandut un iPhone 6 de 16gb gold la cutie cu garantie cu 1200 de lei, deci 800 e chiar ok daca telefonul nu are probleme.

Edited by CeapaIndustries, 20 March 2018 - 15:51.


#20
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 06.09.2004
e mult 800 de lei. am unul, eu as fi fericit sa il dau cu 800 de lei, dar folosindu-l imi dau seama ca nu merita banii astia.

#21
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,468
  • Înscris: 07.01.2011
La 1200 iei 6s lejer!


#22
samaritean1

samaritean1

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 19.03.2018
Eu cred ca mai bine te-ai indrepta spre Android decat pe IOS. Dupa cum vezi, toate telefoanele vin cu Android, aplicatii gratuite. Pe IOS va fi mai putin dificil cu aplicatiile, trebuie sa ai bani destui sa le cumperi.

#23
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Nevasta-mea e super-multumita de 6-le ei luat nou acum peste 2 doi ani.
Functioneaza impecabil si azi.
Si nu mai veniti cu minciuni de genul aplicatiile trebuie cumparate daca nu aveti habar.

Parerea mea e ca merita.

View Postsamaritean1, on 20 martie 2018 - 17:28, said:

Dupa cum vezi, toate telefoanele vin cu Android, aplicatii gratuite. Pe IOS va fi mai putin dificil cu aplicatiile, trebuie sa ai bani destui sa le cumperi.
Posted Image Posted Image Posted Image

#24
senzanome

senzanome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,271
  • Înscris: 12.07.2017
http://www.argos.co.uk/product/7438424
Dovada ca iPhone 6 este un smartphone bun si pentru 2018, numai review-uri pozitive.

#25
Supermax

Supermax

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,154
  • Înscris: 25.01.2018
Cauta 6s cu minim 32 GB...chiar 64 ! Raportul pret calitate merita cu prisosinta . Eu am 6s , merge de rupe , singura problema e memoria de 16 GB ...dupa ce am prins gustul pozelor HDR si filmarii 4k ! Nu m-a impresionat deloc nici seria 7 , nici 8 , nici X ca sa il schimb !

#26
yanis34

yanis34

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 18.02.2018
Lasa gama J de la samsung, doar din gama S ...dar mai bine lasa samsung si treci pe iphone...e altceva.

#27
mybrandnewmail59

mybrandnewmail59

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 841
  • Înscris: 21.01.2018

View Postsamaritean1, on 20 martie 2018 - 17:28, said:

Eu cred ca mai bine te-ai indrepta spre Android decat pe IOS. Dupa cum vezi, toate telefoanele vin cu Android, aplicatii gratuite. Pe IOS va fi mai putin dificil cu aplicatiile, trebuie sa ai bani destui sa le cumperi.
Wow, am trait s-o vad si pe asta :)
Ca pe iphone nu gasesti cam orice r*h*t si gratuit.
Pai, avind in vedere ca sint 2.2 milioane de aplicatii, esti sigur ca nu gasesti si gratis ?
Ai un exemplu concret care e gratis pe Android si cu bani pe ios ?
Hai sa zicem 2, poate ai noroc chior si gasesti una :)

Si cum adica "toate telefoanele vin cu Android"
Alea cu Windows mobile vin cu Android?
Alea dumb vin si ele tot cu Android ?

#28
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,092
  • Înscris: 30.04.2007
noh mai drajilor, minunea s-a intimplat! m-am pricopsit (donat! asa ca fara circoteli, calul de dar nu se cauta de dinti ;) ) cu un "6", curat - scos din cloud de posesor - cu bateria la 75% integritate, binisor intretinut si cu factory reset in fata mea ..

totul a plecat de la discutia de "aici" ...

https://forum.softpe...0#entry25555701


View Postr_murphy, on 23 noiembrie 2019 - 19:20, said:

servus lume!
stirnit de unele discutii de pe un topic ios vs android, m-am decis sa testez si acest sistem de operare. in consecinta, as achizitiona un iphone, pina in 450 - 500 lei, sa ma joc cu el o perioada, dupa care va deveni ceas desteptator sau player online dupa shoutcast - acesta fiind si motivul pentru care nu vreau sa "investesc" mai mult ;) .
cum nu stiu nimicutza, nimicutza, orice sfat, idee, sugestie, eventual chiar si oferta (pe privat) este binevenita.

l-am butonat cit de cit, am luat contact cu mediul apple (cont, instalat citeva aplicatii identice / similare cu unele de pe android), jucaria se misca bine chiar si cu un sim de digi stick mobil (imi afiseaza "lte" ), se sincronizeaza infiorator de repede cu un wrist band chinezarie ieftina cu care am mari probleme pe android, am gasit o aplicatie net superioara pentru shoutcast, info stb este mai interesant si mai complet pe ios, in fine, MULTUMIT de cado' ;)

totusi, fiind conditionat mental de ecosistemul android, caut si nu gasesc (nu exista, sau sunt eu talimb si .. chiar nu gasesc) ceva asemanator "aplications", unde sa vad / sa pot dezinstala aplicatiile din telefon.
mentionez ca-l folosesc "ca jucarie", cartela nepermitindu-mi initierea de apeluri telefonice si cum spuneam in postul citat, "de test si acomodare"

de asemenea, daca stiti aplicatii care merita testate / avute de dragul de a le avea, nu ezitati sa le mentionati.

#29
calbog

calbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 22.01.2013
Direct click apăsat lung și delete parcă.

#30
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010

View Postr_murphy, on 29 februarie 2020 - 12:48, said:

................
de asemenea, daca stiti aplicatii care merita testate / avute de dragul de a le avea, nu ezitati sa le mentionati.

Ce ai pe android pui pe el!

#31
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,092
  • Înscris: 30.04.2007
ajutor din nou ...
am generat un vcf in android, sa-mi import contactele pe minune. CUM MAMA NAIBII sa fac sa-l import in contactele aifonului?!?!?

#32
alicadoba

alicadoba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 04.07.2007
Ai o groaza de variante sa importi contactele, de la gmail pana la multe aplicatii care fac asta pentru tine. Daca tii mortis sa le importi folosind formatul vcf, cauta pe google, este un proces in mai multi pasi.

#33
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,092
  • Înscris: 30.04.2007
de pe gmail si yahoo am importat contacte, dar doar contacte de mail, nici un numar de telefon. accept orice critica, cu toata relativa mea pricepere in smartfonistica,asta mi-a pus capac

#34
alicadoba

alicadoba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 04.07.2007
Ceva nu este in regula, verifica ce sincronizeaza contul de e-mail. Daca nu, descarca o aplicatie de genul move to ios si ar trebui sa poti rezolva problema.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate