Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Se mai uita careva la televizor? Mai platiti abonamentul TV?

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
52 replies to this topic

#1
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Citeam subiectul https://forum.softpe...ma/page__st__18 si ma gandeam daca se mai uita careva la televizor? Mai platiti abonamentul TV?

Dintre toate sumele platite aiurea, abonamentul tv imi pare cel mai inutil, cateva sute de lei platite aiurea pe an.

#2
Soulstream

Soulstream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,023
  • Înscris: 03.02.2014
Eu am televizor, dar nu am cablu, si asta de 4 ani. Am un Chromecast conectat la televizor, si asa ma uit la filme si seriale de pe laptop/NAS.

#3
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,717
  • Înscris: 14.10.2008
Eu da, insa balanta clar inclina in favoarea internetului, pe care chiar si maica-mea (62 de ani) a inceput sa navigheze cu spor.

#4
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 06.09.2004
da. cel putin jumatate de ora dimineata merge pe stiri, seara cateva ore pe canale de filme sau de documentare.

#5
DJPocaitul

DJPocaitul

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,778
  • Înscris: 17.09.2014
Eu am renuntat de ani de zile...

#6
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,671
  • Înscris: 22.01.2015
Da,am tv.Da,aici platesc ca e belea daca nu.In It. recunosc nu am platit.Desi nu-mi plac taxele si impozitele cred ca ar trebui bagata taxa asta tv in facture de energie,current.Problema va fi ce se va face cu ea?Ca in tv national sant multi recomandati politic si emisiunile jenante.Mai putin milf-ul de la stirile de dimineata.Face toti banii ea,colegul ei intra la jenant.Posted Image

#7
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Fiecare cu ale lui. E ca si cand ai spune ca aia care citesc sau aia care alearga la maraton o fac ca tampitii. Ce nu iti place tie nu e standard universal.

#8
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
Pe televizor stau pentru ca nu pot sta asa mult pe scaun la calculator. Daca as avea un televizor LCD la care sa pot conecta calculatorul pai as sta numai pe internet. Plus taicameo nu stie sa lucreze cu calculatorul asa ca se uita la za good old tv.

#9
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,120
  • Înscris: 22.05.2003
Daca nu ar fi desenele animate, as renunta la el!

#10
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 06.09.2004
sunt lucruri diferite pt momente diferite si oameni diferiti. stau si eu destul de mult pe tableta, la televizor de ex ascult stirile cand fac si altceva. internetul cere interactiune, tv-ul nu. pe mine de ex ma relaxeaza sa ma uit din cand in cand la un meci de snooker, pe care nu il pot savura la fel pe internet.

#11
cris1706

cris1706

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 05.02.2017
Cum sa nu te uiti.. cand vezi minunatia aia de Film Titanic, sau Greu de Ucis.. iar de Craciun, ce sa mai, cireasa de pe tort, Singur acasa. Asa ceva nu poti vedea decat la TV :lol: (PS: E o gluma, trateaza ca atare, normal ca nu se mai uita nimeni la TV caci sunt 30 de Filme an de an expirate. bine macar ca acum le vezi in HD... daca conteaza.

#12
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,528
  • Înscris: 01.08.2006
Sincer, si eu ma gandeam sa renunt. Ma mai uit la ceva stiri zilnic, uneori la ceva deocumentare si cam atat e vizionatul meu la TV. Mi-ar ajunge 10 programe, daca mi-as putea face un abonamnet personalizat.
Ma gandeam sa-mi cumpar ceva tv-box/mini-PC sa ma uit prin KODI sau ceva asemanator, doar cand vreau sa ma uit la ceva. Dar nu stiu cat de viabila e optiunea, daca ar exista streaming-uri cat de cat stabile.
Ma gandeam si sa renunt la internet fix. Sa-mi fac un abonament mobil cu trafic nelimitat si fac hotspot cand ajung acasa. Pe laptop intra doar sotia pentru navigare, iar eu mai descarc cate un film in weekend...

#13
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,238
  • Înscris: 19.08.2005
Seara, la stirile lui esca, in rest, Netflix cat cuprinde.

#14
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,505
  • Înscris: 20.10.2006
In unele locatii este abonament la tv pentru a fi folosit de catre alte persoane, dar nu am tv la mine in camera/nu folosesc si nici macar nu stiu ce posturi se prind.

Off, mai apar multe topicuri despre mizeria asta numita tv?

Edited by LunaCrystal, 20 March 2018 - 11:00.


#15
iulian_k

iulian_k

    Bau Bau, Sexomarxist, Sacerdot al Sfintei Conventii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,773
  • Înscris: 07.01.2012
Parintii si socri mei caror le platim noi abonamentul. Am si acasa aonament minim, dar  deschid tv-ul de cateva ori pe an.

Edited by iulian_k, 20 March 2018 - 11:01.


#16
spooky51

spooky51

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,815
  • Înscris: 29.09.2006
Fara abonament si televizor de prin 2005, de aceea s-a inventat Internetul, sa alegi tu ce vezi, nu sa aleaga altii.

#17
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,546
  • Înscris: 07.02.2003

View PostArgent, on 20 martie 2018 - 10:08, said:

Citeam subiectul https://forum.softpe...ma/page__st__18 si ma gandeam daca se mai uita careva la televizor? Mai platiti abonamentul TV?
Dintre toate sumele platite aiurea, abonamentul tv imi pare cel mai inutil, cateva sute de lei platite aiurea pe an.
In toata UE se plateste pentru tv-urile si radiourile de stat iar elvetienii care au avut referendum pe tema asta au votat sa pastreze abonamentele.

Edited by andreic, 20 March 2018 - 11:12.


#18
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View PostArgent, on 20 martie 2018 - 10:08, said:

Citeam subiectul https://forum.softpe...ma/page__st__18 si ma gandeam daca se mai uita careva la televizor? Mai platiti abonamentul TV?
Dintre toate sumele platite aiurea, abonamentul tv imi pare cel mai inutil, cateva sute de lei platite aiurea pe an.

Da.. ma mai uit dar foarte, foarte selectiv. Cand incep reclamele apas MUTE instant sau schimb postul.  La fllme nu rezist sesiunii de reclame... le caut pe net si le vad ulterior...
In rest... programele de filme, documentare, etc.

Vad ca in ultima vreme abunda dezvaluirile senzationale care nu pot fi verificate - "ce a spus Ghita despre Codrutza si cine mai aparea in poza altauri de cei doi,in crama..." (mi se rupe)

Mai dau pe stiri cand mai vine cate un viscol si aflu ca: "Va fi prapad..."... eventual ma informez asupra drumurilor inchise in cazul in care le spune cineva.

Edited by rosix, 20 March 2018 - 11:14.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate