Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Huawei P20 Lite

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
1682 replies to this topic

#505
cichity

cichity

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 888
  • Înscris: 18.03.2007
mie mi-au zis ceva de csc,ca nu este de Romania.bat campii rau de tot.Cand i-am intrebat ce model de p20 lite trebuie sa am,ca sa mearga volte,nu au stiut.Si nici ce model vand ei in magazine,tot nu stiau.m-am saturat si de banda lor FDD 38,care nici acest telefon nu este compatibil.si de minciunile lor de viteze 4G,undeva de 3G+.

Edited by cichity, 14 July 2018 - 06:33.


#506
floricel

floricel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 445
  • Înscris: 15.03.2006
Aceeasi problema am avut-o si eu,  cu cei de Digi. Am rezolvat in 2 min băgând sim-ul intr-un S9 +😂. S-a activat VoLTE si VoWiFi si apare VoLTE in DigiCare. Au zis inițial ca nu se poate activa ca nu am telefon luat din Romania (e luat de la Orange pe prelungire abonament).

#507
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,812
  • Înscris: 26.02.2010
@ iully95, scrie lui digi helper sa îți activeze Volte la profil și apoi o sa îți mere garantat.

#508
floricel

floricel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 445
  • Înscris: 15.03.2006

View Postaris86, on 14 iulie 2018 - 10:51, said:

@ iully95, scrie lui digi helper sa îți activeze Volte la profil și apoi o sa îți mere garantat.
Asa am facut si eu, mi-a deschis un tiket, apoi a sunat o tută care era total pe lânga. Cel mai rapid iti activezi sim-ul intr-un telefon "suportat". Al meu nu era suportat deoarece l-am luat de la concurenta😉.

#509
santinel

santinel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 04.06.2010
La liber cam dupa 2 saptamani a aparut si 136 fata de ceilalti....

#510
gphg

gphg

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 10.05.2008
Baterie de baterie

Attached Files



#511
tygger14

tygger14

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 28.01.2010
Am și eu o întrebare, are cineva cumpărat telefonul la abonament de la Orange? Este blocat în rețea? Vine cu aplicații Orange? Totuși ei vând varianta dual SIM.

#512
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,044
  • Înscris: 20.06.2009
Huawei-urile de la Orange nu sînt codate, nu au bloatware Orange și vin cu codul curat pentru Europa (C432).

#513
jully1994

jully1994

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,401
  • Înscris: 27.02.2012

View Postaris86, on 14 iulie 2018 - 10:51, said:

@ iully95, scrie lui digi helper sa îți activeze Volte la profil și apoi o sa îți mere garantat.
I-am scris și mi-a spus ce mi-a zis și tipa de la telefon: În sistem figurez cu un Huawei Nova 3e care nu e compatibil...am văzut pe net că Nova 3e e varianta vândută în China. Dar asta înseamnă că ei nu vând ce trebuie. L-am luat la abonament special ca să nu am probleme, că la Altex era cu 200RON mai ieftin.Posted Image

View Postfloricel, on 14 iulie 2018 - 07:59, said:

Aceeasi problema am avut-o si eu,  cu cei de Digi. Am rezolvat in 2 min băgând sim-ul intr-un S9 +��. S-a activat VoLTE si VoWiFi si apare VoLTE in DigiCare. Au zis inițial ca nu se poate activa ca nu am telefon luat din Romania (e luat de la Orange pe prelungire abonament).
Poate găsesc și eu să împrumut unul...altfel nu văd cum aș putea rezolva.

#514
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,812
  • Înscris: 26.02.2010
Dacă luai de la altex, aveai versiunea europeana, asa la ei în sistem figurezi cu varianta chinezeasca.

#515
budacu

budacu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 349
  • Înscris: 21.12.2012
Am primit si eu acum 30 de min telefonul. Am citit, recunosc, pe "diagonala" acest topic si cred (sper) ca am retinut ceea ce era important. Am insa si cateva intrebari la care nu am gasit raspuns si/sau nu l-am retinut:
1. a rootat cineva telefonul? Eu sunt interesat de acest aspect. am citit pe xda ca se poate roota dar sunt curios daca este cineva care l-a rootat si daca poate spune ce varianta a folosit.
2. folosesc digi si inca nu sunt lamurit daca pentru volte/vowifi trebuie doar sa introduc simul in telefon, sau sun la ei (digi), sau provizionez simul in alt telefon
3. acum cateva zile am fost la o bere (mai multe Posted Image ) cu oarece colegi si unul dintre ei avea un P20 Pro pe care avea aplicat (fata/spate) un gel siliconic (cel putin asa sustinea). Telefonul ala a fost "abuzat" in toate felurile de catre persoana respectiva: a fost lovit cu cheile, cu o furculita, etc dar totusi a rezistat miraculos. Aveti vreo idee despre ce ar putea fi vorba? De la proprietar nu am putut scoate prea multe, din pacate era prea beat ca sa se mai poata pune baza pe vorbele lui. Are cineva idee despre ce poate fi vorba?

#516
adrisym

adrisym

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 359
  • Înscris: 29.05.2002
@budacu Posibil asa ceva:
https://aliensurface..._spate_laterale

Edited by adrisym, 19 July 2018 - 07:59.


#517
sorryyn

sorryyn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 09.09.2009
Daca e semnat un contract in magazin se poate renunta in 14 zile? Sau doar la cele accptate telefonic?

#518
budacu

budacu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 349
  • Înscris: 21.12.2012
Din cate cunosc eu, doar cele acceptate telefonic/internet pot fi denuntate in 14 zile. Daca ai semnat contract in magazin nu ramane decat sa il duci la capat sau platesti taxa de rezilierea/incetare a contractului.

@adrysim Ai dreptate, exact despre asta e vorba. Eu mi-am comandat, totusi, si o carcasa care sa ajute si la protectia camerei.

#519
maxb2000

maxb2000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,452
  • Înscris: 14.01.2011

View Postbudacu, on 17 iulie 2018 - 16:08, said:

Am primit si eu acum 30 de min telefonul. Am citit, recunosc, pe "diagonala" acest topic si cred (sper) ca am retinut ceea ce era important. Am insa si cateva intrebari la care nu am gasit raspuns si/sau nu l-am retinut:
1. a rootat cineva telefonul? Eu sunt interesat de acest aspect. am citit pe xda ca se poate roota dar sunt curios daca este cineva care l-a rootat si daca poate spune ce varianta a folosit.
2. folosesc digi si inca nu sunt lamurit daca pentru volte/vowifi trebuie doar sa introduc simul in telefon, sau sun la ei (digi), sau provizionez simul in alt telefon
3. acum cateva zile am fost la o bere (mai multe Posted Image ) cu oarece colegi si unul dintre ei avea un P20 Pro pe care avea aplicat (fata/spate) un gel siliconic (cel putin asa sustinea). Telefonul ala a fost "abuzat" in toate felurile de catre persoana respectiva: a fost lovit cu cheile, cu o furculita, etc dar totusi a rezistat miraculos. Aveti vreo idee despre ce ar putea fi vorba? De la proprietar nu am putut scoate prea multe, din pacate era prea beat ca sa se mai poata pune baza pe vorbele lui. Are cineva idee despre ce poate fi vorba?

1. Nu am telefonul dar este bazat aproape pe aceeasi platforma ca si P10 Lite asa ca trebuie sa deblochezi bootloaderul folosind acest link (aceasta operatiune sterge toate datele din telefon):

https://emui.huawei....en/unlock_index

2. Dupa deblocare dai flash la costum recovery (TWRP):

https://forum.xda-de...esting-t3783587

3. Descarci Magisk pentru root:

https://forum.xda-de...emless-t3473445

4. Pui acel fisier .zip in memoria interna a telefonului sau si mai bine pe card.

5. Bootezi telefonul in costum recovery si din sectiunea Install dai flash la Magisk.

6. Restart in sistem !

Problema 2:

Trebuie sa intri in profilul DIGI (contul tau) si sa activezi VoLTE sau Apel 4G in functie de cum se numeste optiunea. Dupa, incearca un restart la telefon si o sa meaga Apel 4G.

Problema 3:

E prima oara cand aud de asa ceva dar la o cautare pe Google am gasit asta:

https://www.mobilissimo.ro/articole-diverse/solutia-de-protectie-wowfixit-disponibila-in-romania

#520
cichity

cichity

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 888
  • Înscris: 18.03.2007
In contul meu de digi care,nu am posibilitatea de activare a serviciului volte.la relatii cu clientii,mi s-a spus ca varianta C432,adica europeana,nu este compatibila cu volte.Insa nici nu au stiut ce varianta trebuie sa am.practic habar nu aveau de nimic

Edited by cichity, 20 July 2018 - 09:53.


#521
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,812
  • Înscris: 26.02.2010
Si cam care varianta ar fi compatibila, din moment ce la ei pe site scrie mare care este compatibil 4G Volte si Vo-wifi.

#522
cichity

cichity

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 888
  • Înscris: 18.03.2007
Nici nu ma mai intereseaza.abonamentul meu  se termina in septembrie.asa ca nici nu mai imi bat capul cu serviciile lor de cacao

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate