Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 

Cainele, prietenul omului...

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#19
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

View PostDigix, on 19 martie 2018 - 16:36, said:

Eu am trei căței. Sunt cele mai sincere ființe, te iartă pe loc și te iubesc necondiționat.
Da si cand le superi si tin la suparare.... Ca al meu, se baga in fundul custii, de nici nu mai stiu ca am catel. Si de iesit, numa´ daca-i fac"pity-pity"......

#20
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Eu am 4 . Si o pisica. Daca poti , Ia-l acasa. Cainii nimanui nu au viata lunga. Eu am trei de pe strazi si doar unul pe care l-am dorit- in sensul de cumparat - ( si care m-a costat cateva mii de euro ) . Ii iubesc la fel .
Ia uitati-o pe panarama :

[attachment=2040933:DSCF7365.JPG]

Edited by JurasikMan, 19 March 2018 - 18:51.


#21
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
pisica nu iubeste omul, e pe interes

Am pisica si stiu cum e, da vine se gudura pe langa picioarele tale dar nu pt ca tine la tine ci ca sa insemne locul ca sa stie ca e stapana ta

#22
ct13mey

ct13mey

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,435
  • Înscris: 02.05.2015
Este belea,mai mare dragul când te apuci să-l scarpini la urechi,este că dă drumu'la torcătoare?

#23
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015

View Postct13mey, on 19 martie 2018 - 19:00, said:

Este belea,mai mare dragul când te apuci să-l scarpini la urechi,este că dă drumu'la torcătoare?
Pai da, toarce dar asta inseamna ca e multuminta pisica nu ca te iubeste.
Pisica toare atunci cand e fericita dar are momente cand toarece si de suparere/nervi etc

#24
Onan_Barbaru

Onan_Barbaru

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,169
  • Înscris: 21.08.2017

View PostOpelAstra2002, on 19 martie 2018 - 16:08, said:

N-as vrea sa creada ca l-am uitat pt ca intre noi s-a legat o prietenie foarte stransa....
Posted Image Il doare la banana de la cine-i mancarea, atata timp cat e buna. Pe tine ce te intereseaza: ce ospatar te serveste sau ce-ti aduce in farfurie?

#25
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,854
  • Înscris: 20.10.2015

View PostSpaghete, on 19 martie 2018 - 16:32, said:

Am avut o catea care fatase 3 pui, unul din ei avea o malformatie la o labuta si mergea greu, l-am tinut vreo 7-8 luni in casa, dar incepea sa se faca mare si sincer nu ii puteam tine. Erau maidanezi. Am reusit sa ii dau unor rude care aveau casa la cativa kilometri de mine.
Intre mine si catelusa cu malformatie se legase o prietenie la fel de frumoasa ca a colegului, din cand in cand ii duceam mancare.
Dupa mai bine de 5 ani, a reusit sa rupa lantul si a venit la mine acasa, zgariind usa cu labuta diforma. Nu va mai povestesc cat de emotionanta a fost regasirea...si cat de mare a fost surprinderea mea. Nu fusese practic niciodata pe drumul dintre mine si ruda respectiva, fusese dusa cu masina. Posted Image

Si? Continuarea?

View PostOpelAstra2002, on 19 martie 2018 - 16:08, said:

Duc periodic mancare, carne/oase, unui catel de paza de care am prins mare drag la o societate comerciala situata in calea mea dar de un timp nu-l mai vad dupa grilajul portii sa i-o pot da personal. Paznicii imi zic ca l-au mutat undeva in spate la un alt punct de paza si ii duc ei hrana.
Intrebarea mea pt chinologi: cainele simte ca pachetul provine de la mine ? N-as vrea sa creada ca l-am uitat pt ca intre noi s-a legat o prietenie foarte stransa....

De ce nu-l infiezi acasa la tine?

#26
ct13mey

ct13mey

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,435
  • Înscris: 02.05.2015

View Postzzhunt, on 19 martie 2018 - 19:12, said:


Pai da, toarce dar asta inseamna ca e multuminta pisica nu ca te iubeste.
Pisica toare atunci cand e fericita dar are momente cand toarece si de suparere/nervi etc
Spune-i lui Tom al meu asta,eu mă chinuiesc de zece ani să înțeleg,oricum ăsta e'diliu,siamez.

#27
OpelAstra2002

OpelAstra2002

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 970
  • Înscris: 22.04.2017

View PostMembruAnonim, on 19 martie 2018 - 16:32, said:

O sa miroasa mancare si o sa dea din coada...daca te-ai atasat, nu mai suferi, fa-le o oferta.
Cred ca mai fericit e daca alearga pe afara toata ziua decat sa stea la mine in apartament :)))

#28
OpelAstra2002

OpelAstra2002

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 970
  • Înscris: 22.04.2017

View Postzzhunt, on 19 martie 2018 - 18:58, said:

pisica nu iubeste omul, e pe interes

Am pisica si stiu cum e, da vine se gudura pe langa picioarele tale dar nu pt ca tine la tine ci ca sa insemne locul ca sa stie ca e stapana ta
Nu poti condamna pisica. Asa le-a facut natura...

#29
ct13mey

ct13mey

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,435
  • Înscris: 02.05.2015
Și este motivul pentru care ador mĂąțele.
Independente,personalitatte cĂąt cuprinde,perverse,știu ce vor.
Suntem cam of topic cu mâțele.

Edited by ct13mey, 19 March 2018 - 22:27.


#30
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,802
  • Înscris: 03.02.2007

View PostOnan_Barbaru, on 19 martie 2018 - 19:19, said:

Pe tine ce te intereseaza: ce ospatar te serveste sau ce-ti aduce in farfurie?
Normal, dacă e comestibil și ospătarul respectiv îți aduce gratis halimosu'. Posted Image

Edited by Digix, 19 March 2018 - 22:31.


#31
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,854
  • Înscris: 20.10.2015

View PostOpelAstra2002, on 19 martie 2018 - 21:29, said:

Cred ca mai fericit e daca alearga pe afara toata ziua decat sa stea la mine in apartament Posted Image))


Fals

#32
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009

View Postzzhunt, on 19 martie 2018 - 18:58, said:

pisica nu iubeste omul, e pe interes

Am pisica si stiu cum e, da vine se gudura pe langa picioarele tale dar nu pt ca tine la tine ci ca sa insemne locul ca sa stie ca e stapana ta

Esti sigur? Asta era parerea mea si inainte si in mare parte a ramas la fel.
Dar totusi am avut pisici care s-au comportat "mai" diferit. Nu poti cere unei pisici sa dea din coada ca un caine.
Am avut pisica care se bucura cand veneam acasa sau ma vedea dimineata, si nu ca ii era foame. Care imi dormea in brate sau care dormea numai rezemata de mine. Si am avut pisica care nu facea deloc asa.

Ce vreau sa zic e ca si pisicile isi arata afectiunea mai mult sau mai putin, desi mai tot timpul sunt numai pe treaba lor, iar noi suntem proprietatea lor :)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate