Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Intrebare pt. electronisti

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
DONNIE99

DONNIE99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 338
  • Înscris: 05.06.2014
Intreb electronistii sau cei care se pricep, daca undele cerebrale tip alfa,beta,teta,etc avand frecvente intre < 4 Hz si > 40 Hz,ar putea fi bruiate cu dispozitive de bruiaj gen GSM,GPS,GPRS,etc.
Am un amic in strainătate care-mi povestea ca sunt frecvente hărtuirile psihotronice cu dispozitive care se numesc Voice to Skul(V2k) tip  REMOTE NEURON MONITORING de la distanta.

#2
mybrandnewmail59

mybrandnewmail59

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 841
  • Înscris: 21.01.2018
Ai vazut ce bine a mers intrebarea cealalta si ce te-ai gindit, hai sa mai pun una pe aceeasi tema.
Sau tu ai impresia ca intrebarea cealalta a mers bine ??? Posted Image Posted Image

Edited by mybrandnewmail59, 19 March 2018 - 14:39.


#3
bolovan

bolovan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,141
  • Înscris: 13.02.2004
Doar astia care au medicatie...si nu isi iau medicatia la timp...pe aia ii bruiaza...dar ii bruiaza cam toate undele...
Teoretic se poate...dar ai nevoie de o intensitate suficienta...cam cat sa-ti magnetizeze pana si chilotii

Ma rog...sa-ti induca un curent in chiloti...

Curent....ce sa-ti stargeasca alte cele...altfe...nu simti

#4
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
GPS, GPRS, GSM functioneaza in cu totul alt spectru de frecvente, deci nu e cazul.

In general, poluarea mentala, psihotronica, vine pe calea mass-mediei si a internetului iar sclavii se expun singuri, din proprie initiativa la ea (dovada sclaviei extreme).

LE:  Sa stii ca spectrul de zgomote urbane sunt un factor important de poluare psihotronica care toaca marunt... nu e nevoie de aparatura sofisticata.

Edited by rosix, 19 March 2018 - 14:41.


#5
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,368
  • Înscris: 06.02.2008
Uite cum faci. Iei o colivie de canar de la pet-shop, dar să fie neapărat de metal. Îi tai fundul ca să o poți pune pe cap și gata, ai rezolvat problema bruiajului cu o cușcă Faraday home made.

#6
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,803
  • Înscris: 03.02.2007
Uite aici step by step:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/rSwQmNq6dVo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Hr6rp0HYgQ8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Reptilienii și zombii vor fi astfel neputincioși.

#7
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Attached File  xiwbPaf.gif   947.68K   27 downloads

#8
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Uci7oZbDelA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#9
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,261
  • Înscris: 06.01.2007
Pentru undele de 4-40Hz, nu-i bun tinfoilul, doar colivia.
Dai ai mare grija la trasnete.
Uite cum am facut eu. Am legat la bocancii cu bombeu metalic o tresa de cupru pana la colivie.
Tresa aia poti s-o bagi pe sub haine sa nu se vada. Si asa se uita lumea un pic ciudat la tine cand ai colivia pe cap, macar sa nu vada si firul de impamantare.
Nu trece nicio unda psihotronica. Eu sunt perfect sanatos la cap.

#10
kesarion111

kesarion111

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,066
  • Înscris: 15.06.2009
Pentru eficienta ochiurile coliviei trebuie sa fie mai mici de  λ/10

#11
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,261
  • Înscris: 06.01.2007

 kesarion111, on 19 martie 2018 - 15:37, said:

Pentru eficienta ochiurile coliviei trebuie sa fie mai mici de  λ/10
Alea-s pentru unde electromagnetice care(fie vorba intre noi) nu prea exista de 4-40Hz, ar trebui o antena uriasa.

Insa pentru alea psihotronice, merge orice colivie, colivie sa fie.

#12
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,803
  • Înscris: 03.02.2007

 maccip, on 19 martie 2018 - 15:32, said:

Si asa se uita lumea un pic ciudat la tine cand ai colivia pe cap, macar sa nu vada si firul de impamantare.
Ar trebui și o bilă metalică anexată pe care să o târâie discret de un cablu, să fie tot timpul legat la pământ.

Civilizația arahnido-tarantulară va fi neputincioasă!

#13
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,261
  • Înscris: 06.01.2007

 Digix, on 19 martie 2018 - 15:40, said:

Ar trebui și o bilă metalică anexată pe care să o târâie discret de un cablu, să fie tot timpul legat la pământ.
Da.
Eu am constatat ca un pendul atarnat de varful coliviei absoarbe si mai bine undele de joasa frecventa, intra in rezonanta cu ele si le absoarbe.
Dar pentru asta iti trebuie o colivie un pic mai inalta sa ai loc sa legi si pendulul.
Iti trebuie o tresa subtire de cupru sau o bucata de cablu de silicon, din ala foarte moale, si o greutate, preferabila de fier galvanizat cu cupru. Pendulul trebuie sa faca contact electric.

#14
slash95

slash95

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 578
  • Înscris: 31.01.2010
Pe langa colivia pe care o porti pe cap, poti sa-ti transformi tot apartamentul intr-o colivie. N-o sa mai ai semnal la telefon, da' macar esti in siguranta.

#15
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,261
  • Înscris: 06.01.2007

 slash95, on 19 martie 2018 - 15:45, said:

Pe langa colivia pe care o porti pe cap, poti sa-ti transformi tot apartamentul intr-o colivie. N-o sa mai ai semnal la telefon, da' macar esti in siguranta.
Nu e nevoie. De-acolo de unde ne scrie Donnie, exista gratii la fereastra, legate la fierbetonul din ziduri.
Problema e cand iese pe-afara.
Donnie, mai esti cu noi?

#16
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,803
  • Înscris: 03.02.2007
Sper că nu l-au "dovedit" reptilienii.

#17
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,261
  • Înscris: 06.01.2007
N-are semnal.

#18
slash95

slash95

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 578
  • Înscris: 31.01.2010

 Digix, on 19 martie 2018 - 15:58, said:

Sper că nu l-au "dovedit" reptilienii.
De astfel de treburi stiu ca se ocupa mai mult serpilienii.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate