Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...
 casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 

TV Resigilat Emag

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#19
AMETHIST

AMETHIST

    Hardware Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,518
  • Înscris: 11.11.2007
Emag nu verifica resigilatele.
Le baga la vanzare cu ce a zis clientul cand le-a returnat.
Ultima data cand am comandat componente PC resigilate 3 din 5 au venit defecte.

#20
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,380
  • Înscris: 02.06.2005
Am un prieten care a lucrat vreo 2 ani la emag, sigur ca le verifica ce crezi ca poti returna televizorul cioburi iar ei iti dau banii pe cuvant? In ultima perioada au inceput ca la anumite produse mai safe si mai ieftinele sa iti dea banii imediat ce curierul a ridicat pachetul.

#21
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,363
  • Înscris: 06.11.2014

View Postexceswater, on 19 martie 2018 - 12:28, said:

Mai e puțin și devine Emagu un fel de secănhend.

Toate magazinele online vor deveni "secănhend", nu doar Emag-ul, ca e legea cu returul online in 14 zile. Si sa vezi ce va fi cand va intra in vigoare legea potrivit careia nu mai e obligatoriu sa faci retur in ambalajul propriu al produsului, ci pur si simplu sa-l pui pe taraba vanzatorului si sa iti iei banii inapoi. Ca doar romanul e ioropean, si are drepturi, nu si obligatii.

Edited by iZet, 19 March 2018 - 12:48.


#22
DJPocaitul

DJPocaitul

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,778
  • Înscris: 17.09.2014

View Postexceswater, on 19 martie 2018 - 12:28, said:

Mai e puțin și devine Emagu un fel de secănhend.
Sper sa nu fie asa !...Ca eu sunt client fidel la ei Posted Image

#23
mybrandnewmail59

mybrandnewmail59

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 841
  • Înscris: 21.01.2018

View PostAMETHIST, on 19 martie 2018 - 12:33, said:

Emag nu verifica resigilatele.
Le baga la vanzare cu ce a zis clientul cand le-a returnat.
Ultima data cand am comandat componente PC resigilate 3 din 5 au venit defecte.
Mai precis si mai detaliat ?
Intreb pentru un prieten.... ma rog, pentru initiator intrebare ;)

#24
Al3csutzul

Al3csutzul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,833
  • Înscris: 19.07.2006

View PostFriend310, on 19 martie 2018 - 11:27, said:

Salutare,

Ati achizitionat vreodata un TV resigilat la emag? Daca da, in ce stare a fost?

Am gasit acest Samsung https://www.emag.ro/...h/pd/DY3V67BBM/ resigilat la 2050 ron, cu 450 mai ieftin decat pretul nou. Oare merita "riscul"? Garantia este tot de 24 luni.

Va multumesc.

Eu am cumparat, Impecabil !

#25
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Mi s-a stricat tv-ul, l-am trimis la reparat insa nu pot sta fara... si imi este lene sa cobor celalalt din alta camera, daca iau un resigilat din asta si il reurnez inapoi peste 2-3 saptamani, e moca returnarea sau e ceva taxa de 25 lei pt produse voluminoase ? Posted Image

#26
Friend310

Friend310

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 277
  • Înscris: 18.03.2018
Va mulțumesc mult pentru răspunsuri.

În final,  ramâne sa iau unul resigilat. Însă ma gândesc sa îl iau în rate și abia azi am aplicat pentru cardul de la BT, deci mai durează.  Nu știu de ce nu m-am gândit la varianta asta când m-am apucat sa caut TV... Revin cu impresii când o sa vina.


#27
CeapaIndustries

CeapaIndustries

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 20.01.2016
Am luat o groaza de produse resigilate de la emag, inclusiv televizoare, pana acum nu am avut probleme nu niciunul. Am avut in schimb probleme cu produse noi sigilate, da pana la urma de aia ai garantie, daca pica ti-l repara sau iti da altul, problema rezolvata.

#28
Friend310

Friend310

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 277
  • Înscris: 18.03.2018
Deja s-a dat cel resigilat la 2050 ron. Sa se bucure de el.

Off: aveți idee in cât timp ajunge un card Star după ce am primit acceptul? Mulțumesc.

#29
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,159
  • Înscris: 27.10.2007
vezi ca la resigilate spune daca are ceva probleme.
de ex ambalaj original deschis, urme fine de utilizare sau urme vizibile de utilizare, sau 1 pixel mort.
eu am luat un laptop resigilat, la un pret farte bun.
daca nu iti place, il poti returna. si devin re re sigilat.

#30
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018

View PostFriend310, on 19 martie 2018 - 18:07, said:

Off: aveți idee in cât timp ajunge un card Star după ce am primit acceptul? Mulțumesc.
Teoretic intr-o saptamana... practic, cat vrea zeus :D

#31
forfor

forfor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 28.01.2017
Eu am dat retur la o placa de baza ce costa 1.000 ron, neavand sigiliu. Nefiind sigur daca placa Asus vine sau nu cu sigiliu din fabrica, si prezentand zgarieturi, m-am hotarat sa-i dau retur. In showroom, tipul de la receptie mi-a spus: "Dar crezi ca la cele noi ai siguranta 100% ca nu vin defecte? ". Impresia care mi-a lasat-o a fost ca nici el nu stia daca placa e noua sau nu - eu cumparand-o la pret de produs nou - dar a vrut sa ma asigure ca si cea cu zgarieturi poate sa fie la fel de buna sau chiar mai buna decat una noua. NU va lasati pacaliti de numele magazinului. Verificati. La un monitor foarte scump, pe cutie erau prezente doua etichete: una cu numele meu, alta cu numele altei persoane. Toul a parut sigilat, dar mi s-a parut suspect.

#32
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018
Mai sunt cazuri in care trimit coletul si nu se preia, doar e plimbat aiurea... si asa ajunge cutia de TV/Monitor/Laptop cu 2 AWB lipite pe ea.

#33
mybrandnewmail59

mybrandnewmail59

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 841
  • Înscris: 21.01.2018

View Postforfor, on 20 martie 2018 - 11:29, said:

Eu am dat retur la o placa de baza ce costa 1.000 ron, neavand sigiliu. Nefiind sigur daca placa Asus vine sau nu cu sigiliu din fabrica, si prezentand zgarieturi, m-am hotarat sa-i dau retur. In showroom, tipul de la receptie mi-a spus: "Dar crezi ca la cele noi ai siguranta 100% ca nu vin defecte? ". Impresia care mi-a lasat-o a fost ca nici el nu stia daca placa e noua sau nu - eu cumparand-o la pret de produs nou - dar a vrut sa ma asigure ca si cea cu zgarieturi poate sa fie la fel de buna sau chiar mai buna decat una noua.
Si eu am cumparat o placa video de vreo 1300 de lei care a avut citeva aripioare de la radiator indoite, probabil din fabrica, erau destul de greu accesibile sa fi fost indoite ulterior si erau si in zone diferite ale radiatorului (sint si niste poze pe aici pe forum).
Merge perfect dupa 1 an de zile.

#34
Friend310

Friend310

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 277
  • Înscris: 18.03.2018

View Postlexis1, on 20 martie 2018 - 11:15, said:

Teoretic intr-o saptamana... practic, cat vrea zeus Posted Image

Multumesc pentru raspuns. Astept, sper sa vina cat mai repede. Daca iau cu card, cel mai probabil ma arunc la unul de 138 Posted Image Inca nu sunt hotarat daca merita modelul curbat sau nu. O sa ma duc in weekend la o plimbare prin magazine sa vad ce diferente sunt la design.

Si eu am returnat pana acum vreo 2-3 produse electronice/electrocasnice pe care le-am luat pentru ai mei, dar nu le-au vrut, insa de fiecare data am avut grija sa fie ca noi.  Ma mir ca vad trecut in descriere "zgarieturi" la majoritatea TV resigilate, dar poate sunt cei de la eMag prea pretentiosi Posted Image

Edited by Friend310, 20 March 2018 - 15:02.


#35
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,635
  • Înscris: 07.10.2005
Pentru cei care traiesc in orase cu sediu Emag. Se poate comanda televizorul cu livrare la sediul lor unde il puteti verifica atat cat este posibil si daca se intampla ca totusi sa il luati si apoi sa fiti nevoiti sa il returnati atunci il duceti direct la acelasi sediu si puteti primi banii pe loc inapoi.

#36
Friend310

Friend310

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 277
  • Înscris: 18.03.2018
Într-un final am cumpărat un TV Samsung resigilat. Totul a fost perfect. Produsul a fost ca nou. Toate accesoriile sigilate. Va mulțumesc tuturor pentru sfaturi.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate