Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

Păreri zona de locuințe Malul Mierii

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
val18

val18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 09.04.2007
Ar fi interesant sa stim la ce distanta fata de liniile de inalta tensiune sub care este interzisa orice constructie (mai putin podul peste dambovita a lui Negoita) se afla imobilul
-urmeaza ca in urmatorii zece ani sa inalte stalpii (cu liniile de tensiune) pt acel pod
Care este nivelul radiatiilor electromagnetice pe Malulul mierii? De ce nu a obtinut nimeni pana acum autorizatie de constructie?
Cate minute faci pe jos pana la metrou?
Intrebarile mele sunt  retorice.......

Edited by val18, 25 March 2018 - 12:21.


#20
cald

cald

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 125
  • Înscris: 02.02.2014
Ar fi bine sa-ti raspunda la intrebarile tale cei care fac pe bucurestenii, se plimba pe acolo cu masina si zic ca e buna zona.

#21
rockemon

rockemon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 22.07.2016

View Postval18, on 25 martie 2018 - 12:19, said:

Ar fi interesant sa stim la ce distanta fata de liniile de inalta tensiune sub care este interzisa orice constructie (mai putin podul peste dambovita a lui Negoita) se afla imobilul
-urmeaza ca in urmatorii zece ani sa inalte stalpii (cu liniile de tensiune) pt acel pod
Care este nivelul radiatiilor electromagnetice pe Malulul mierii? De ce nu a obtinut nimeni pana acum autorizatie de constructie?
Cate minute faci pe jos pana la metrou?
Intrebarile mele sunt  retorice.......
Cum adica nu a obtinut nimeni autorizatie pe malul mierii?daca consulti lista cu autorizatii pe ultimii 2 ani vei descoperi peste 20.la fel, cauta pe net un plan utr al bucurestiului si o sa vezi ca in planul utr, zona de protectie a liniilor de inalta tensiune e marcata zona v, neconstruibila.
Daca ar fi sa masori raditiile electromagnetice vei avea surpriza sa constati ca zonele cu antene gsm (si e o retea de antene f aglomerata in bucuresti) sunt mai periculoase si mai multe.

#22
bogdan_tudor

bogdan_tudor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 14.06.2009

View Postrockemon, on 24 martie 2018 - 10:50, said:


  E prima data cand aud de "educatie imobiliara" si ma bufneste rasul.

miliarde de scuze pentru interventia oarecum off-topic, dar...pe tine te pufneste rasul de cate ori auzi de o chestie noua, sau pur si simplu asa esti tu, razi din orice?
De ce te intreb...cum spui si tu, asta e o achizitie ca oricare alta, doar ca implica o suma mai mare de bani. Asa cum, spre exemplu, o operatie pe cord deschis tot o operatie e, la fel ca si extirparea unui neg. Cum si bala e o forma de sex.
Cred ca ar trebui puse drepturi de autor pe reactia ta, pentru ca nu cred ca poate exprima altceva mai bine tragedia natiei asteia...radem ca muta la pilula atunci cand vedem/auzim o chestie pentru prima oara.
Oamenii astia isi rup o bucatica in timpul lor ca sa-ti raspunda la o intrebare. iar tu, desi lasi impresia ca esti la ani lumina de subiect, ii iei peste picior. Io cred ca tu incerci sa le demonstrezi ca experienta imobiliara merge mana in mana cu politetea si simtul bun. Da, boss, toate astea reprezinta un anume tip de educatie, care tine de inteligenta, experienta si dorinta de a invata. Le-ai nimerit bine...vestimentar, auto, imobiliar...ai dreptate tu, se fac dupa ureche, dar nu inseamna ca asta e calea. In momentul in care iti cumperi un imobil la periferie (a orasului, a societatii), o faci nu cu bani, bossulica, ci cu ani din viata. Din viata ta, sau din viata taticului tau daca el e sursa de finantare si nu banca. E bine sa ai cunostinte si experienta cand mergi asa cu anii aiai de munca si viata in sacosa sa targuiesti o casa. Cunostinte + experienta in domeniu = educatie (imobiliara). Stii tu, gigina + costel = love. Ca sa nu te trezesti ca ai antamat 30 de ani de munca pentru un imobil al carui ultim comparator...esti tu. Si care la terminarea creditului va valora fix cat educatia ta imobiliara din prezent.

#23
Kobald669

Kobald669

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 18.03.2018
Salutari tuturor.
Vreau sa incep prin a spune ca am luat decizia de a merge in continuare cu apartamentul vizionat in zona respectiva, si am depus actele, avansul, etc. etc.
Am facut drumul (pe jos) folosind 2 rute diferite ca sa imi fac o idee despre distanta fata de metrou, si sunt multumit. Cat despre constructie in sine, am documentatia de autorizatie, nu am canalizarea pe fosa septica (asta mereu a fost o incertitudine, dar m-am clarificat), constructia in sine e bine facuta. Desi la interior nu sunt gata, avand in vedere finisarea nu e gata, deci si fara usi, eu nu auzeam muncitorii care lucrau in apt de langa,  nu sunt pereti de carton. In total, pentru ce cautam eu, si in banii respectivi, a fost o decizie simpla.

#24
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006
Nu ai cum sa nu auzi muncitorii care lucrează în apartamentul de lângă, decât dacă dau doar cu mopul.:)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate