Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

viteazul soselelor

* * - - - 4 votes
  • Please log in to reply
111 replies to this topic

#37
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,664
  • Înscris: 15.12.2009

 Ditian, on 18 martie 2018 - 19:14, said:

...
Pe aia ii ignori regeste ... nici macar nu te uiti la ei.

 86-APP, on 18 martie 2018 - 19:16, said:

Restul n-au cum sa nu fie afectati ...

Ba se poate, trebuie doar sa vrei.

#38
kyrre

kyrre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,960
  • Înscris: 27.05.2010

 claudiu2012, on 18 martie 2018 - 18:41, said:

chiar ma intreb daca v-ati intalnit cu una din situatiile:


In ultimii 5 ani aproape deloc.

#39
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară şi îmi place aşa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,568
  • Înscris: 07.12.2014

 86-APP, on 18 martie 2018 - 19:16, said:

Putini pot ramine calmi si impasibili asa cum spui tu , foarte putini ...de regula doua categorii ! Aia care sint dusi cu capul si nici nu realizeaza ce se intimpla , sau cei care iau pastile antistres !!!!
Restul n-au cum sa nu fie afectati ...
Cand acumulezi suficiena experienta te calmezi si inveti ca idiotii fac parte din trafic fie a te enervezi fie ca nu. La inceput ma enervam, injuram etc. Acum mai tare se enerveaza ala din dreapta decat mine.

Pastile antistres nu iau.... mai ramane o varianta :D

Edited by PoeOvidiu, 18 March 2018 - 19:21.


#40
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009

 claudiu2012, on 18 martie 2018 - 18:52, said:

deci eu daca vin cu un Logan cu 130 si tu ai un mertan si mergi cu 120 SI VEZI CA VINE LOGANUL iti garantez ca accelerezi...frustrari de COISME....romanesti tipic....de ce sa ma depaseasca SARACUL ALA...contrazice ma MI S-A INTAMPLAT DE zeci de ori....

nu ai argumente..

s-o vedeti pe aia cand merg baietii la mare si vine ala pe BANDA DE URGENTA CU 100 KM H de nici nu l vezi...!!!!

Eu nu am observat ce zici tu. Sa zicem ca am echivalentul unui logan si am depasit multi cu masini mai bengoase, premium etc,  pe autostrada si nu s-a sesizat nimeni.
In schimb am observat ca ii uita Dumnezeu pe banda 2, si ego-ul lor intervine acolo, nu vor sa se dea neam la o parte, iar eu nu dau flashuri ca mi se pare o cocalareala maxima.

#41
ionut27

ionut27

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 30.11.2008
Faceti si voi in trafic cum zice parintele acesta: "Iarta-l Doamne!" :)
Cele 7 trepte spirituale ale soferului:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/6vvRrgXyiQI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#42
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

 claudiu2012, on 18 martie 2018 - 18:41, said:

ce le facem astora???

Ii belim.

#43
florinel

florinel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,108
  • Înscris: 29.06.2005
Ii ignori. Nu merita sa-ti f*ti zen-ul din cauza sofatului. Plus ca atunci cand te enervezi, tinzi sa faci greseli. Care te pot costa pe tine , scump.

La inceput ma enervam si eu - insa am constatat ca sofatul cu nervi duce la imprudente, plus ca ajungi la destinatie mult mai obosit. Iar in situatia mea (aprox 300-500 km zilnic) insemna fiecare zi cu vene umflate si dureri de cap. Asa ca... ignore. Pielea mea e cea mai importanta.

#44
riley

riley

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 411
  • Înscris: 01.11.2017
Sofer adevarat esti atunci cand stii sa ai grija de tine, dar mai ales de ceilalti, fara a fi tentat sa-i faci pe toti boi. E o concluzie la care nu ajungi imediat ce te vezi cu permisul in mana, sau ti-ai schimbat masina cu una mai buna. Ajungi dupa ce parcurgi multe sute de mii si te lovesti de tot felul de situatii, si nici macar atunci pentru ca nici o secunda nu e la fel cu alta. Pentru asta ai nevoi de 3 lucruri: calm, intelegere, rabdare.

#45
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,210
  • Înscris: 24.05.2006
Eu merg cu 110 pe DN, spre Cta.
Vine un obosit cu un E46, imi da flash-uri de departe, ca sa vad ca e grabit.
Ma dau la o parte, se pare nu suficient de repede, ca omu' ma si claxoneaza si probabil injura.
Ok, de obicei nu ma agit, ca n-am de ce, dar ma plictiseam, zic, hai sa vedem...Ma iau dupa el, bara la bara, cam la 30 de cm de masina lui, il vad pe ala din dreapta cum se agita.
Ii da pana la vreo 140, cand ne apare pe dreapta, in fata un TIR. Omu se da pe banda 1, asteptand sa trec. Reduc si eu, paralele cu el pana se hotaraste sa accelereze, ca se apropia periculos de TIR, si sa-l depaseasca.
Numai ca, atunci cand sa depaseasca, ii dau in gura, si nu-l las, pana pune idiotul frana din aia cu fumuri si scartait, de s-a oprit cred la juma de metru de bara din spate a camionului.

#46
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,866
  • Înscris: 22.12.2005

 claudiu2012, on 18 martie 2018 - 18:41, said:

chiar ma intreb daca v-ati intalnit cu una din situatiile:

1. sa mergi cu 60 km/h in fata sa ai coloana si unul din spate sa ti dea flash-uri....si cand intri pe autostrada idiotul ala merge cu 100 km/h si tu cu 130...
2. sa ai o masina noua si sa vina unul frustrat sa se tina dupa tine sa te depaseasca sa arate el ca masina lui e mai cu mot.
3. sa stai in coloana la stop si vine un bou si se baga in fata la stop in fata primului stationat...
4. sa mergi pe banda de viteza pe autostrada si boul din dreapta cu o masina bengoasa merge linistit cu 120 km h tu mergi cu 130 si el sa accelereze paralel cu tine.
5. cand mergi pe CENTURA BUCURESTi sa mergi pe banda 2 cu coloana in fata si ala sa te depaseasca prin dreapta si sa faca slalomuri stanga dreapta....
6. in sensul giratoriu se baga jumatate cu masina ca sa fi fortat sa il lasi sa intre....cu toate ca tu ai prioritate
7. cand vrei sa parchezi unul sa te claxoneze din spate ca de ce iti ia atat....stres...
8. sa vina boul pe contrasens cu 80 km h tu sa ai 80 km h si boul are o groapa in banda lui si o ocoleste brusc si iti ia un sfert din banda de INLEMNESTI total...
9. sa ii dai flash-uri la un bou de pe contrasens care se baga in depasire necalculata si el sa ti dea flash-uri ca sa stai tu pe loc ce idiot...

ce le facem astora???
frig afara si la tine, huh ? Si nici la bere vad ca nu rezisti ca ai luat-o pe langa.
Permis iti iei cand faci 18 ani ?

 wiseguy76, on 18 martie 2018 - 20:21, said:

Eu merg cu 110 pe DN, spre Cta.
Vine un obosit cu un E46, imi da flash-uri de departe, ca sa vad ca e grabit.
Ma dau la o parte, se pare nu suficient de repede, ca omu' ma si claxoneaza si probabil injura.
Ok, de obicei nu ma agit, ca n-am de ce, dar ma plictiseam, zic, hai sa vedem...Ma iau dupa el, bara la bara, cam la 30 de cm de masina lui, il vad pe ala din dreapta cum se agita.
Ii da pana la vreo 140, cand ne apare pe dreapta, in fata un TIR. Omu se da pe banda 1, asteptand sa trec. Reduc si eu, paralele cu el pana se hotaraste sa accelereze, ca se apropia periculos de TIR, si sa-l depaseasca.
Numai ca, atunci cand sa depaseasca, ii dau in gura, si nu-l las, pana pune idiotul frana din aia cu fumuri si scartait, de s-a oprit cred la juma de metru de bara din spate a camionului.
esti foarte tare. tu erai colega ? ca de mult de caut sa iti multumesc. M-ai facut om si iti multumesc pentru lectie!

#47
Nicu90

Nicu90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,112
  • Înscris: 14.09.2007

 wiseguy76, on 18 martie 2018 - 20:21, said:

Eu merg cu 110 pe DN, spre Cta.
Vine un obosit cu un E46, imi da flash-uri de departe, ca sa vad ca e grabit.
Ma dau la o parte,
Sa inteleg ca mergeai pe banda 2/2 .Daca ai fi circulat pe banda 1 nu aveai batai de cap dar asta e, eu daca ma grabesc merg pe banda 1 ca pe 2 in general se cam doarme .
De restul intamplarii nu mai are rost sa comentez , i-ai arat tu ...

#48
Kobra2602

Kobra2602

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,353
  • Înscris: 09.11.2006

 claudiu2012, on 18 martie 2018 - 18:52, said:

deci eu daca vin cu un Logan cu 130 si tu ai un mertan si mergi cu 120 SI VEZI CA VINE LOGANUL iti garantez ca accelerezi...frustrari de COISME....romanesti tipic....de ce sa ma depaseasca SARACUL ALA...contrazice ma MI S-A INTAMPLAT DE zeci de ori....

nu ai argumente..

s-o vedeti pe aia cand merg baietii la mare si vine ala pe BANDA DE URGENTA CU 100 KM H de nici nu l vezi...!!!!

Eu tin sa te contrazic: eu cand merg pe autostrada (fie cu X3 fie cu Jetta) merg undeva pe la 130 max 140 km/h si trec pe langa mine si matiz-uri si logane si ce mai e pe acolo, nici nu ma stresez cu ei, eu consider ca la drumurile noastre 140 e max cat poti fi in siguranta...la viteze mai mari daca dai in groapa e posibil sa sfarsesti intr-o groapa..si nu vreau asta...altii treaba lor ce fac cu viata lor.

#49
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

 claudiu2012, on 18 martie 2018 - 18:41, said:

chiar ma intreb daca v-ati intalnit cu una din situatiile:

1. sa mergi cu 60 km/h in fata sa ai coloana si unul din spate sa ti dea flash-uri....si cand intri pe autostrada idiotul ala merge cu 100 km/h si tu cu 130...
2. sa ai o masina noua si sa vina unul frustrat sa se tina dupa tine sa te depaseasca sa arate el ca masina lui e mai cu mot.
3. sa stai in coloana la stop si vine un bou si se baga in fata la stop in fata primului stationat...
4. sa mergi pe banda de viteza pe autostrada si boul din dreapta cu o masina bengoasa merge linistit cu 120 km h tu mergi cu 130 si el sa accelereze paralel cu tine.
5. cand mergi pe CENTURA BUCURESTi sa mergi pe banda 2 cu coloana in fata si ala sa te depaseasca prin dreapta si sa faca slalomuri stanga dreapta....
6. in sensul giratoriu se baga jumatate cu masina ca sa fi fortat sa il lasi sa intre....cu toate ca tu ai prioritate
7. cand vrei sa parchezi unul sa te claxoneze din spate ca de ce iti ia atat....stres...
8. sa vina boul pe contrasens cu 80 km h tu sa ai 80 km h si boul are o groapa in banda lui si o ocoleste brusc si iti ia un sfert din banda de INLEMNESTI total...
9. sa ii dai flash-uri la un bou de pe contrasens care se baga in depasire necalculata si el sa ti dea flash-uri ca sa stai tu pe loc ce idiot...

ce le facem astora???
Dupa animalele cu care te-ai intersectat in trafic, am impresia ca tu conduci mai mult pe izlazul comunal. Desi nu cred ca exista imas numai cu boi si fara vaci.

#50
liviu121314

liviu121314

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 251
  • Înscris: 12.09.2017
Chiar astazi, drum national cu un pic de viscol, unul merge cu 40KM/H, zic nu-i bai,omul e mai prudent sau nu se bazeaza, eu as fi mers cu 60km/h pe portiunea respectiva asa ca astept un moment prielnic sa il depasesc in siguranta incat sa nu ma pun in pericol sau pe el. ce crezi tu,prostul accelereaza fix cand ma angajez in depasire. O perioada am stat si m-am intrebat cum pot fi calmi soferii in alte tari europene de nu auzi claxon la intersectii si treceri de pietoni?? de o vreme am renuntat sa ma enervez, nu mai dau nici claxoane nici flash-uri,daca vad un prost evit,daca un binevoitor ma ajuta in trafic multumesc cu avaria,si cam atat. altii fac spume la gura int rafic,eu ajung acasa in siguranta si relaxat :)

#51
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Sunt tot felul de tipuri, sa nu credeti ca voi sunteti soferi perfecti. Unii merg ca tampitii cu 40 la ora si fac coloana in spate sau o gramada de masini mici se baga in spate la un tir si nu depasesc niciuna, altii merg prea tare. Si eu merg cu viteza, insa cand e polei sau nu sunt conditii favorabile merg mai incet si vad cate un nebun ce zboara pe langa mine. Numai in iarna asta am vazut cand aveam in jur de 120 si altii zburau pe langa mine. Posted Image

#52
bog4u

bog4u

    @Român

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,029
  • Înscris: 20.12.2007
Am ceva vechime ca sofer amator si pot afirma ca in ultimii 2 ani procentul idiotilor cu permis este direct proportional cu al masinilor
nou intrate in circulatie.
Mai pe scurt, mare spre foarte mare.
Daca s-ar aplica legea si militienii ar fi mai prezenti pe sosele, probabil ca ar avea de castigat si siguranta noastra pe drumurile patriei, dar si bugetul statului.Posted Image

Edited by bog4u, 18 March 2018 - 21:46.


#53
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006

 claudiu2012, on 18 martie 2018 - 18:41, said:

4. sa mergi pe banda de viteza pe autostrada si boul din dreapta cu o masina bengoasa merge linistit cu 120 km h tu mergi cu 130 si el sa accelereze paralel cu tine.
Nu e ilegal? Inteleg ca erai in depasire si ala te-a impiedicat sa intri inapoi in banda.

#54
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006

 Platon, on 18 martie 2018 - 19:06, said:


Cand mai intalnesti situatia asta, te uiti pe la ce km esti, pui mana pe telefon suni la 112, si spui ca esti sicanat in trafic la km cutare de  masina cu numarul, si iti garantez eu ca in 10-20 de km este oprit instant si ii trece cheful , de asa ceva, probat de mine pe A1
Nu e voie sa vb la tel. cind conduci. La noi legea permite doar hands-freeurile.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate