Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

viteazul soselelor

* * - - - 4 votes
  • Please log in to reply
111 replies to this topic

#1
claudiu2012

claudiu2012

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,370
  • Înscris: 03.05.2012
chiar ma intreb daca v-ati intalnit cu una din situatiile:

1. sa mergi cu 60 km/h in fata sa ai coloana si unul din spate sa ti dea flash-uri....si cand intri pe autostrada idiotul ala merge cu 100 km/h si tu cu 130...
2. sa ai o masina noua si sa vina unul frustrat sa se tina dupa tine sa te depaseasca sa arate el ca masina lui e mai cu mot.
3. sa stai in coloana la stop si vine un bou si se baga in fata la stop in fata primului stationat...
4. sa mergi pe banda de viteza pe autostrada si boul din dreapta cu o masina bengoasa merge linistit cu 120 km h tu mergi cu 130 si el sa accelereze paralel cu tine.
5. cand mergi pe CENTURA BUCURESTi sa mergi pe banda 2 cu coloana in fata si ala sa te depaseasca prin dreapta si sa faca slalomuri stanga dreapta....
6. in sensul giratoriu se baga jumatate cu masina ca sa fi fortat sa il lasi sa intre....cu toate ca tu ai prioritate
7. cand vrei sa parchezi unul sa te claxoneze din spate ca de ce iti ia atat....stres...
8. sa vina boul pe contrasens cu 80 km h tu sa ai 80 km h si boul are o groapa in banda lui si o ocoleste brusc si iti ia un sfert din banda de INLEMNESTI total...
9. sa ii dai flash-uri la un bou de pe contrasens care se baga in depasire necalculata si el sa ti dea flash-uri ca sa stai tu pe loc ce idiot...

ce le facem astora???

Edited by claudiu2012, 18 March 2018 - 18:43.


#2
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
Crezi ca esti singurul sofer din Romania?

#3
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,566
  • Înscris: 07.12.2014
Cu timpul am invatat sa le dau ignore la toti astia Posted Image E mai sanatos pentru psihic.
Evit boul si imi vad de drum.

Edited by PoeOvidiu, 18 March 2018 - 18:45.


#4
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,751
  • Înscris: 25.01.2007
Io nu am inteles punctul 2. Nu trebuie sa depasesti o masina noua, ii strici fengshuiu', sau ce?

#5
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002
La punctul 4 care este problema? Poate ne explicati un pic, nu de alta, dar tot caut in codul rutier de vreo juma de ora ce regim de viteza are banda 1 de pe autostrada si ce regim de viteza are banda 2, va rog sa ne indicati articolul de lege unde ni se explica clar ca banda 2 este de viteza, imi cer scuze dar nu gasesc asta in codul rutier, sau va referiti la un fel de mit urban, folcloric, mitologic, care spune ca smecherii cu masini puternice merg pe banda 2

Edited by Platon, 18 March 2018 - 18:47.


#6
claudiu2012

claudiu2012

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,370
  • Înscris: 03.05.2012
il aveam pe unul in spate cred ca nu avea mai mult de 1 m si mergeam cu 80 km h si vroia sa ma depaseasca din scurt....ma intreb daca ii puneam o frana...

#7
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,576
  • Înscris: 12.03.2006
Numai 9? Mai sunt!

#8
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,566
  • Înscris: 07.12.2014

View Postclaudiu2012, on 18 martie 2018 - 18:46, said:

....ma intreb daca ii puneam o frana...
  Inainte de asta intreba-te daca are RCA Posted Image si unde are.

Edited by PoeOvidiu, 18 March 2018 - 18:48.


#9
claudiu2012

claudiu2012

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,370
  • Înscris: 03.05.2012

View Postslai, on 18 martie 2018 - 18:45, said:

Io nu am inteles punctul 2. Nu trebuie sa depasesti o masina noua, ii strici fengshuiu', sau ce?

sa ma fac inteles il depasesti tu si apoi se tine dupa tine si vrea sa te depaseasca,....

Edited by claudiu2012, 18 March 2018 - 18:48.


#10
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005

View Postclaudiu2012, on 18 martie 2018 - 18:41, said:

2. sa ai o masina noua si sa vina unul frustrat sa se tina dupa tine sa te depaseasca sa arate el ca masina lui e mai cu mot.
3. sa stai in coloana la stop si vine un bou si se baga in fata la stop in fata primului stationat...
4. sa mergi pe banda de viteza pe autostrada si boul din dreapta cu o masina bengoasa merge linistit cu 120 km h tu mergi cu 130 si el sa accelereze paralel cu tine.
ce le facem astora???

Am întâlnit mare parte din cele scrise de tine. Plus o groază de cocalari cu coji cu bășini de neamț (dar și d-ăia "spilcuiți", dar tot cocalari se vede), ce nu suportă să-i depășească Dacii (Loganuri, Sandero etc.) și accelerează când ești angajat în depășire.
N-ai ce să le faci. Eu îi prindeam pe cameră și mai postam pe ici, pe colo. Poate îi vede cineva care-i cunoaște. Dar la cât sunt de jigodii, nu cred să le pese.
Mai sunt ăia care se bagă în fața ta, în distanța aia de siguranță ce ți-o lași față de vehiculul din față, silindu-te să frânezi.

#11
claudiu2012

claudiu2012

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,370
  • Înscris: 03.05.2012

View PostPlaton, on 18 martie 2018 - 18:46, said:

La punctul 4 care este problema? Poate ne explicati un pic, nu de alta, dar tot caut in codul rutier de vreo juma de ora ce regim de viteza are banda 1 de pe autostrada si ce regim de viteza are banda 2, va rog sa ne indicati articolul de lege unde ni se explica clar ca banda 2 este de viteza, imi cer scuze dar nu gasesc asta in codul rutier, sau va referiti la un fel de mit urban, folcloric, mitologic, care spune ca smecherii cu masini puternice merg pe banda 2

deci eu daca vin cu un Logan cu 130 si tu ai un mertan si mergi cu 120 SI VEZI CA VINE LOGANUL iti garantez ca accelerezi...frustrari de COISME....romanesti tipic....de ce sa ma depaseasca SARACUL ALA...contrazice ma MI S-A INTAMPLAT DE zeci de ori....

nu ai argumente..

s-o vedeti pe aia cand merg baietii la mare si vine ala pe BANDA DE URGENTA CU 100 KM H de nici nu l vezi...!!!!

Edited by claudiu2012, 18 March 2018 - 18:50.


#12
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

View Postclaudiu2012, on 18 martie 2018 - 18:50, said:


deci eu daca vin cu un Logan cu 130 si tu ai un mertan si mergi cu 120 SI VEZI CA VINE LOGANUL iti garantez ca accelerezi...frustrari de COISME....romanesti tipic....de ce sa ma depaseasca SARACUL ALA...

Depinde unde si cum vine, daca eu merg cu mertzanul pe 1 si tu vii cu Loganul ca racheta pe 2 se cheama ca ma devansezi, nu ca ma depasesti, si manifestarea asta nu este frustrare, este EGO colegule, dusmanul numarul 2 al omului

#13
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,644
  • Înscris: 15.12.2009

View Postclaudiu2012, on 18 martie 2018 - 18:41, said:

ce le facem astora???
Daca au calcat chestii legale, amenzi (cand ii prinzi), daca au calcat chestii morale, nimic.
In general treburile astea se previn incepand cu varsta de 6-7 ani si pana la 18 cand se presupune ca pot sa isi ia permisul. Preventia asta poarta numele generic de educatie.

Mai poti sa iti bagi picioarele si sa iti muti viata pe alte meleaguri unde numarul specimenelor astora este mult redus.

Edited by ro_explorer, 18 March 2018 - 18:55.


#14
mariovrs

mariovrs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,393
  • Înscris: 27.09.2013
Acum 10-15 ani ma enervam. Acu' le dau ignore, ca altfel ma duc la psihopupu..

Edited by mariovrs, 18 March 2018 - 18:55.


#15
claudiu2012

claudiu2012

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,370
  • Înscris: 03.05.2012
o singura data i-am tras-o la o jigodie din asta....

in Logan fiind eram in coloana spre VAMA VECHE si in fata mea coloana in spatele meu coloana.....intre mine si ala din fata erau cam 30 m SI il vad pe unul cu o masina bengoasa ca iese din coloana....bineanteles pe contrasens nu era vizibilitate....si iese ala din coloana era cam la vreo 10 masini in spatele meu ....si nu l-a lasat nimeni sa intre in coloana si eu am accelerat de m-am lipit de ala din fata si el a avut masina pe contrasens si s-a oprit in fata aluia de pe contrasens fara accident....ca au avut timp sa franeze...

#16
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,873
  • Înscris: 01.01.2010

View Postslai, on 18 martie 2018 - 18:45, said:

Io nu am inteles punctul 2. Nu trebuie sa depasesti o masina noua, ii strici fengshuiu', sau ce?
Se refera la smecherii de nemtesti cu majorat, care le calca de scot foc si li se pare ca o fac cu stil si mai mult, ca a lor este mai buna decat masina altuia cu 40 000 KM si doi ani vechime.

#17
claudiu2012

claudiu2012

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,370
  • Înscris: 03.05.2012

View PostPlaton, on 18 martie 2018 - 18:52, said:

Depinde unde si cum vine, daca eu merg cu mertzanul pe 1 si tu vii cu Loganul ca racheta pe 2 se cheama ca ma devansezi, nu ca ma depasesti, si manifestarea asta nu este frustrare, este EGO colegule, dusmanul numarul 2 al omului

o tampenie de lege NU E ADEVARAT crede tu in legea aia colegule
vin cu contraargument.

SE NUMESTE DEPASIRE devansare e in lege dar e o porcarie....stii de ce????
pt ca eu ajung PARALEL CU TINE CA IN DEPASIRE COLEGUL.....si tu cu mertanul poti avea obstacol in fata si imi poti intra in fata pt ca te framanta EGO ul
si stii de ce imi intri in fata ???? pt ca poti in timpii aia pt ca ai motor mare....si pt ca iti poti bate joc de unul cu loganul...ai inteles?

Edited by claudiu2012, 18 March 2018 - 18:58.


#18
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,644
  • Înscris: 15.12.2009

View Postclaudiu2012, on 18 martie 2018 - 18:54, said:

o singura data i-am tras-o la o jigodie din asta....
Mda .. asa i-ai mai "tras-o" incat in mod cert s-a schimbat radical dupa aia. Daca se trantea in aia de pe contrasens si ii trimitea intr-o lume mai buna nu ai mai fi scris asta aici, acum ... probabil ca inca nu puteai dormi noaptea de vina.
Ce pierdeai daca il lasai sa intre? 2 secunde din viata?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate