Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce farmacie VET online care "...

De unde cumparați legume si fructe?

Samsung S21 ultra

Plasa de umbrire peste gard de pl...
 O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 

Boxe in masina

  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Rante

Rante

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 18.03.2018
Buna, am un VW Passat din 2005, momentan am doar boxele din fata care banuiesc sunt de 30 sau 35 de W, vreau sa cumpar un casetofon dar gasesc doar de 4x.... W, vream sa intreb daca are ceva daca cumapar astfel de radio si am numai 2 boxe(cele care au venit cu masina)

#2
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,657
  • Înscris: 10.10.2011
eu vream sa iti spun ca poti cumpara linistit

#3
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Nu exista nici o legatura. Trebuie sa ai grija ca puterea de iesire a playerului sa nu depaseasca puterea nominala a boxelor ca le faci franjuri daca dai tare. Deasemenea , iti sugerez sa cumperi o pereche de boxe pe doua cai si sa iti montezi si pe spate . Boxele fata sunt pe la picioare , deci calitatea sunetului este submediocra. Boxele spate stau mult mai bine pozitionate ,undeva pe lateralele portbagajului si sunetul se propaga mult mai potrivit pentru o auditie decenta. Deasemenea , efectul de stereofonie este mai usor de obtinut pentru ca distanta de la scaunele fata pana la boxele spate este mai apropiata ( in sensul ca nu sunt asa diferite intre ele ) decat distanta dintre boxele fata si scaunul soferului .

Edited by JurasikMan, 18 March 2018 - 19:27.


#4
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,156
  • Înscris: 16.10.2008
Pentru audio-auto aici se posteaza:
https://forum.softpe.../forum/372-ice/

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate