Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Diagnosticare corecta - Bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
pinguinul666

pinguinul666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,710
  • Înscris: 06.10.2015
salut!

stiu ca exista multe tipuri de sinuzita cronica, ce pot afecta oricare (sau mai multe) dintre sinusuri.

la ce cabinet/spital/doctor recomandati sa merg pt o diagnosticare corecta? chiar scumpa, dar corecta !

chiar si cu RMN si tomograf! nu ma deranjeaza sa dau niste sute de lei pe investigatii avansate, daca rezultatul final merita!

ideea e ca vreau o metoda de diagnostic care, pe cat posibil, sa inlatura "ghiceala", prognosticul, sansa, din ecuatie.

vreau ca dupa diagnosticare, daca ma duc cu acele radiografii (sau ce voi avea), la mai multi ORListi, toti sa zica acelasi lucru

multumesc

#2
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postpinguinul666, on 18 martie 2018 - 15:13, said:

salut!

stiu ca exista multe tipuri de sinuzita cronica, ce pot afecta oricare (sau mai multe) dintre sinusuri.

la ce cabinet/spital/doctor recomandati sa merg pt o diagnosticare corecta? chiar scumpa, dar corecta !

La Prof. dr. Sarafoleanu

http://www.csarafoleanu.ro/servicii/

#3
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017
Am avut o experienta f proasta cu sarafoleanu... si cu tatal si cu fiul, dar mai ales cu tatal, nu stiu daca mai activeaza/traieste

Cabinetul lor e ca o masina de facut bani, cu 2 camere, baga un pacient in una, vine rapid sa se uite la el, si intre timp in camera cealalta e bagat alt pacient, vine si acolo in zbor, in 3 minue ti-a luat banii si a plecat...

nimic de mirare, in ro toti doctorii sint grabiti, ocupati, importanti, superiori, nu exista empatie

#4
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,228
  • Înscris: 27.10.2007

View Postpinguinul666, on 18 martie 2018 - 15:13, said:

ideea e ca vreau o metoda de diagnostic care, pe cat posibil, sa inlatura "ghiceala", prognosticul, sansa, din ecuatie.

vreau ca dupa diagnosticare, daca ma duc cu acele radiografii (sau ce voi avea), la mai multi ORListi, toti sa zica acelasi lucru


nu exista asa ceva.
doi medici diferite se uita la aceleasi analize/ RMN / radiografii si vor vedea lucruri diferite. laboratoarele de analize se numesc, de fapt, laboratoare de incercari medicale.
ei incearca sa afle un rezultat, nu iti livreaza unul ...

#5
pinguinul666

pinguinul666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,710
  • Înscris: 06.10.2015

View Postunbrutus, on 18 martie 2018 - 17:33, said:

Am avut o experienta f proasta cu sarafoleanu... si cu tatal si cu fiul, dar mai ales cu tatal, nu stiu daca mai activeaza/traieste

Cabinetul lor e ca o masina de facut bani, cu 2 camere, baga un pacient in una, vine rapid sa se uite la el, si intre timp in camera cealalta e bagat alt pacient, vine si acolo in zbor, in 3 minue ti-a luat banii si a plecat...

nimic de mirare, in ro toti doctorii sint grabiti, ocupati, importanti, superiori, nu exista empatie


ca sunt rapizi e una, si la radiografia dentara sunt rapizi!
intrebarea e: stiu sa puna un diagnostic corect?

aici e baiul

View Poststrongsss, on 18 martie 2018 - 18:47, said:

nu exista asa ceva.
doi medici diferite se uita la aceleasi analize/ RMN / radiografii si vor vedea lucruri diferite. laboratoarele de analize se numesc, de fapt, laboratoare de incercari medicale.
ei incearca sa afle un rezultat, nu iti livreaza unul ...

iarta ma, dar cum naiba vine asta ?!
daca doi radiologi se uita la acelasi lucru, cum pot vedea 2 chestii diferite ?!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate