Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Pot pune contorul de apel pe ecran?

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
dannyetlv

dannyetlv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 622
  • Înscris: 13.08.2016
Maică-mea are un telefon Samsung GT s3570, e pe abonament fix la Telekom. Ea are 200 de minute oriunde lunar, dar care se consumă primele (intră și apelurile în Telekom), iar abia după terminarea acestora are gratuit în Telekom. În jurnalul de apeluri, acolo în setări am găsit de unde se poate vedea contorul de apeluri.
E cumva posibil să pun acel contor de apeluri pe ecranul telefonului, chiar lângă afișajul ceasului, încât să știe cât a consumat și cât mai poate consuma din acele apeluri oriunde?
Știu că nu e cu android sau Windows Phone telefonul, tocmai de-aia întreb dacă se poate.

Edited by dannyetlv, 18 March 2018 - 15:06.


#2
mybrandnewmail59

mybrandnewmail59

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 841
  • Înscris: 21.01.2018
Mai mult ca sigur ca nu.
Poate poate are vreo optiune sa pui shortcut la vreo aplicatie (desi ma indoiesc si de asta).
Dar sa pui shortcut la o setare... asta cu atit mai putin.
Oricum, ai cautat asa ceva prin setarile telefonului sau prin manual ?!

Ori o inveti sa intre la acel meniu
Ori te orientezi spre ceva Android - desi aici trebuei sa studiezi exact problema, nu e usor, nu merge din prima.
Adica nu are de unde sa stie telefonul, asa simplu, usor si rapid, cite minute mai ai.
Ori daca exista vreo aplicatie/widget speciale de la firma de telefonie mobila (slabe sanse - din ce am vazut eu aplicatia Telekom e doar o interfata mobila la site, nu e mare minune - desi poate asa reuseste sa invete mai usor....).
Ori vreun shortcut care sa trimita automat sms/apel pentru verificare minute ramase.
Ori vreo aplicatie care sa reseteze counterul la data respectiva din luna si sa stie sa scada durata fiecarui apel efectuat (habar am daca exista asa ceva).

Edited by mybrandnewmail59, 18 March 2018 - 15:58.


#3
un-simplu-om

un-simplu-om

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 15.12.2017
Am găsit două app-uri. Te interesează ceva de genul ăsta ?


Edited by un-simplu-om, 18 March 2018 - 21:02.


#4
dannyetlv

dannyetlv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 622
  • Înscris: 13.08.2016

View Postun-simplu-om, on 18 martie 2018 - 21:01, said:

Am găsit două app-uri. Te interesează ceva de genul ăsta ?

Și cum să le instalez din moment ce nu are Android?

View Postmybrandnewmail59, on 18 martie 2018 - 15:57, said:

Mai mult ca sigur ca nu.
Poate poate are vreo optiune sa pui shortcut la vreo aplicatie (desi ma indoiesc si de asta).
Dar sa pui shortcut la o setare... asta cu atit mai putin.
Oricum, ai cautat asa ceva prin setarile telefonului sau prin manual ?!

Ori o inveti sa intre la acel meniu
Ori te orientezi spre ceva Android - desi aici trebuei sa studiezi exact problema, nu e usor, nu merge din prima.
Adica nu are de unde sa stie telefonul, asa simplu, usor si rapid, cite minute mai ai.
Ori daca exista vreo aplicatie/widget speciale de la firma de telefonie mobila (slabe sanse - din ce am vazut eu aplicatia Telekom e doar o interfata mobila la site, nu e mare minune - desi poate asa reuseste sa invete mai usor....).
Ori vreun shortcut care sa trimita automat sms/apel pentru verificare minute ramase.
Ori vreo aplicatie care sa reseteze counterul la data respectiva din luna si sa stie sa scada durata fiecarui apel efectuat (habar am daca exista asa ceva).

Adica nu are de unde sa stie telefonul, asa simplu, usor si rapid, cite minute mai ai.


Nu trebuie să știe câte minute mai are ci doar să le contorizeze în fiecare lună în care reinițializez contorul. În abonament are lunar 200 Oriunde care să consumă primele, chiar de sună în rețeaua Telekom.

#5
mybrandnewmail59

mybrandnewmail59

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 841
  • Înscris: 21.01.2018
Gata, am inteles.
Adica ar merge si un simplu contor - tot pentru apeluri efectuate.
Ma gindeam si mai simplu, sa le scada pe acestea din totalul de 200.
Dar da, ar merge si asa.
Dar, cum ziceam, pe Android.
Oricum, sa aiba si resetare lunara....
Cred ca cele 2 aplicatii de mai sus ar merge, nu m-am uitat cu atentie.
Sau presupun ca exista destule altele, si cu widget.... cu tot ce trebuie, ca de-aia e Android, nu ?! ;) :)

#6
un-simplu-om

un-simplu-om

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 15.12.2017

View Postdannyetlv, on 18 martie 2018 - 22:54, said:

Spoiler

Am încercat să ajut. Nu citisem întreaga postare.
Cel mai simplu ar fi să mergi la un service autorizat pentru așa ceva !

#7
mybrandnewmail59

mybrandnewmail59

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 841
  • Înscris: 21.01.2018
'Ai de mine, la un service autorizat pentru CE ?!
Sa citeasca aia manualul sau sa-i spuna direct "nu se poate" ?!
La cite mii de modele de telefoane exista in ziua de azi, crezi ca exista undeva un service, oricit ar fi el de autorizat, care sa reozlve problema in alt fel decit cele 2 metode ?!
Si aici pe forum, cum crezi ca sint date 90% din raspunsuri ?!
Cautam pe google si raspundem :)
Deci, hai ca citim noi (service) manualul, NU avem telefonul ala in fata, dar raspundem si vedem care e treaba.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate