Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Romanii, Centenarul si Tiberiu Useriu

* * * * - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
105 replies to this topic

#1
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,019
  • Înscris: 07.11.2006
Buna seara
In anul centanarului,cu permisiunea voastra,as dori sa vorbesc despre altceva decat despre manifestari populiste,patriotism de mahala sau cuvinte mari lipsite de continut.
De asemenea,va invit sa lasati pentru cateva momente sa puneti deoparte ura si dispretul fata de unguri si pericolul imaginar si utopic reprezentat de dexaxatii etniei respective.
Si va invit sa savuram un moment deosebit,care chiar are valoare si merita amintit.Ma mir ca inca romanii verzi nu discuta despre asta.
Despre ce este vorba?
Despre ridicarea drapelului romanesc de catre Tiberiu Useriu,pentru a treia oara consecutiv castigator al celui mai dur maraton din lume.
Presedintele Johannis deja l-a felicitat.
Jos palaria,Tiberiu.

Edited by adisz, 16 March 2018 - 21:06.


#2
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Felicitari

#3
radu2014

radu2014

    Settling down

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,484
  • Înscris: 04.10.2007

View Postadisz, on 16 martie 2018 - 21:05, said:

Buna seara
In anul centanarului,cu permisiunea voastra,as dori sa vorbesc despre altceva decat despre manifestari populiste,patriotism de mahala sau cuvinte mari lipsite de continut.
De asemenea,va invit sa lasati pentru cateva momente sa puneti deoparte ura si dispretul fata de unguri si pericolul imaginar si utopic reprezentat de dexaxatii etniei respective.
Si va invit sa savuram un moment deosebit,care chiar are valoare si merita amintit.Ma mir ca inca romanii verzi nu discuta despre asta.
Despre ce este vorba?
Despre ridicarea drapelului romanesc de catre Tiberiu Useriu,pentru a treia oara consecutiv castigator al celui mai dur maraton din lume.
Presedintele Johannis deja l-a felicitat.
Jos palaria,Tiberiu.
E arie de opinii. Roaga un mod sa-ti mute threadul pe aria sportiva.
Aici, cu siguranta persoanjul va fi denigrat pentru trecutul "aventuros".

#4
claz

claz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,861
  • Înscris: 10.06.2005
Si ce legatura are asta cu titlul?

#5
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,019
  • Înscris: 07.11.2006
Radule
N-are legatura cu sportul.Omul este in primul rand un fenomen.In al doilea rand este de-al nostru,In al treilea si ultimul rand,TREBUIE sa ne ridicam toate palariile in fata lui.
Trecutul lui?Trebuie sa fii retardat total (nu ma refer la tine) sa asociezi performanta uluitoare cu trecutul lui,care n-are nici o importanta in contextul dat.

Edited by adisz, 16 March 2018 - 21:18.


#6
radu2014

radu2014

    Settling down

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,484
  • Înscris: 04.10.2007

View Postclaz, on 16 martie 2018 - 21:14, said:

Si ce legatura are asta cu titlul?
Ideea era ca sa ne concentram pe romanii verzi.

#7
TheStarkestTruthMatters

TheStarkestTruthMatters

    Semper Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,010
  • Înscris: 09.12.2015

View Postadisz, on 16 martie 2018 - 21:05, said:

Buna seara In anul centanarului,cu permisiunea voastra,as dori sa vorbesc despre altceva decat despre manifestari populiste,patriotism de mahala sau cuvinte mari lipsite de continut.
De asemenea,va invit sa lasati pentru cateva momente sa puneti deoparte ura si dispretul fata de unguri si pericolul imaginar si utopic reprezentat de dexaxatii etniei respective.
Si va invit sa savuram un moment deosebit,care chiar are valoare si merita amintit.Ma mir ca inca romanii verzi nu discuta despre asta.
Despre ce este vorba? Despre ridicarea drapelului romanesc de catre Tiberiu Useriu,pentru a treia oara consecutiv castigator al celui mai dur maraton din lume. Presedintele Johannis deja l-a felicitat. Jos palaria,Tiberiu.
Excelent rezultat = Nagyszerű eredmény Posted Image  , se vede că nu e deliormăean , acest Tibike, atletul român/ardelean model Posted Image

Edited by TheStarkestTruthMatters, 16 March 2018 - 21:20.


#8
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018

View Postradu2014, on 16 martie 2018 - 21:13, said:

E arie de opinii. Roaga un mod sa-ti mute threadul pe aria sportiva.
Aici, cu siguranta persoanjul va fi denigrat pentru trecutul "aventuros".
M-ai facut sa caut pe google... si asa am aflat ca televiziunile promoveaza un infractor criminal ca Tiberiu Useriu ca fiind mare erou national. Naspa treaba. Stiam eu ca trebuie sa fie ceva in neregula cu el si deaceea imi era total antipatic.

#9
radu2014

radu2014

    Settling down

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,484
  • Înscris: 04.10.2007

View Postadisz, on 16 martie 2018 - 21:16, said:

Radule
N-are legatura cu sportul.Omul este in primul rand un fenomen.In al doilea rand este de-al nostru,In al treilea si ultimul rand,TREBUIE sa ne ridicam toate palariile in fata lui.
trecutul lui?Trebuie sa fii redardat total (nu ma refer la tine) sa asociezi performanta uluitoare cu trecutul lui.
El insusi isi asociaza performanta cu trecutul sau.

Sfatul meu: nu incerca sa-i iei locul lui @galeo, n-ai haz.

Roaga, sa fie mutat threadul pe o arie mai "linistita". Aici, omul ala va fi denigrat la maxim. Si zau ca nu merita.

L.E.

M-ai facut sa caut pe google... si asa am aflat ca televiziunile promoveaza un infractor criminal ca Tiberiu Useriu ca fiind mare erou national. Naspa treaba. Stiam eu ca trebuie sa fie ceva in neregula cu el si deaceea imi era total antipatic.

Q.E.D.

@all mods:

Poate nu va suparati pe mine cand va sugerez ca, cel putin pentru o perioada de timp, deschiderea de threaduri noi sa fie supervizata.

Edited by radu2014, 16 March 2018 - 21:21.


#10
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

View Postlexis1, on 16 martie 2018 - 21:18, said:

M-ai facut sa caut pe google... si asa am aflat ca televiziunile promoveaza un infractor criminal ca Tiberiu Useriu ca fiind mare erou national. Naspa treaba. Stiam eu ca trebuie sa fie ceva in neregula cu el si deaceea imi era total antipatic.

Pune si tu niste linkuri, argumenteaza, de ce este criminal ?

#11
claz

claz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,861
  • Înscris: 10.06.2005

View Postradu2014, on 16 martie 2018 - 21:17, said:

Ideea era ca sa ne concentram pe romanii verzi.
In tineretile mele circula un banc.

"Care-s cele mai puternice otravuri? Verde de Paris, galben de china si rosu de Moscova."

Acum pare sa fie verde de hungary
Asa ca asocierea de "roman" si "verde", nu pare sa fie cea mai fericita.

#12
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017
FELICITARI Posted Image


Spoiler

Edited by YourFan, 16 March 2018 - 21:34.


#13
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018

View PostPlaton, on 16 martie 2018 - 21:20, said:

Pune si tu niste linkuri, argumenteaza, de ce este criminal ?
Nu auzi ca dadea jafuri si in timpul jafurilor a impuscat oameni?
Era unul din romanii care ne facea mandri in europa... jefuia tot ce prindea in europa, cu orice pret, cine nu se preda primea glontul.

Edited by lexis1, 16 March 2018 - 21:24.


#14
Daco_Get

Daco_Get

    Green Members

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,529
  • Înscris: 30.01.2008

View Postadisz, on 16 martie 2018 - 21:05, said:

Despre ce este vorba?
Despre ridicarea drapelului romanesc de catre Tiberiu Useriu,pentru a treia oara consecutiv castigator al celui mai dur maraton din lume.
Presedintele Johannis deja l-a felicitat.
Jos palaria,Tiberiu.
Daca erai putin atent .....

https://forum.softpe...8#entry22616040

Edited by Daco_Get, 16 March 2018 - 21:24.


#15
radu2014

radu2014

    Settling down

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,484
  • Înscris: 04.10.2007

View PostDaco_Get, on 16 martie 2018 - 21:23, said:

Daca erai putin atent .....

https://forum.softpe...8#entry22616040
Subscriu.

Scoteti-l din mocirla pe Tiberiu!

#16
shogun1

shogun1

    Cranky old n00b ☯

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,542
  • Înscris: 31.01.2009

View Postadisz, on 16 martie 2018 - 21:05, said:

.
De asemenea,va invit sa lasati pentru cateva momente sa puneti deoparte ura si dispretul fata de unguri si pericolul imaginar si utopic reprezentat de dexaxatii etniei respective.

Despre ridicarea drapelului romanesc de catre Tiberiu Useriu,pentru a treia oara consecutiv castigator al celui mai dur maraton din lume.
Majoritatea dintre noi românii nu urâm ungurii, nici nu-i disprețuim, unii chiar avem prieteni sau amici maghiari! Sunt și excepții.
Tind să cred că nici majoritatea maghiarilor nu-i urăsc sau disprețuiesc pe români. Sunt și excepții.

O mare realizare. A plătit pentru faptele sale, cred că acum își „ispășește” păcatele voluntar, se auto-purifică, oricine merită o a doua șansă! O zicală spune că orice sfânt are un trecut și orice păcătos un viitor!

#17
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,019
  • Înscris: 07.11.2006
Prietene Dac
Iti dai seama ca ar fi imposibil.Si sunt convins ca intelegi de ce.Sunt peste 85 de pagini,din care o gramada pentru reciclare,adica maculatura.
Aici,doresc sa vorbim doar desore Tiberiu Useriu si performanta lui

#18
radu2014

radu2014

    Settling down

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,484
  • Înscris: 04.10.2007

View Postshogun1, on 16 martie 2018 - 21:27, said:

Majoritatea dintre noi românii nu urâm ungurii, nici nu-i disprețuim, unii chiar avem prieteni sau amici maghiari! Sunt și excepții.
Tind să cred că nici majoritatea maghiarilor nu-i urăsc sau disprețuiesc pe români. Sunt și excepții.

O mare realizare. A plătit pentru faptele sale, cred că acum își „ispășește” păcatele voluntar, se auto-purifică, oricine merită o a doua șansă! O zicală spune că orice sfânt are un trecut și orice păcătos un viitor!
Oscar Wilde

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate