Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Ana Baniciu - CSF, n-ai CSF

* * - - - 7 votes
  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#19
sasesase

sasesase

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 04.03.2017
Merita o pedala pentru stradanie.

#20
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
O fost si asta la asia express si o aparut la tembelizor si deja scoate melodii Posted Image , adica o cantat si mai demult probabil , insa fac pariu ca majoritatea nu ati auzit de ea, mai degraba cunoasteti cel putin 5 manelisti.

CSF N-AI CSF , ce PNM e asta ? Asta e melodie ? Prefer sa il ascult pe guta toata ziua decat sa aud toate "vedetele" cu muzica de cacao. CSF , auzi acolo Posted Image

#21
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017
partikip 2k18


Edit: Am intrat pe yt doar ca sa-i dau dislike Posted Image

Edited by YourFan, 16 March 2018 - 00:17.


#22
maccip

maccip

    45 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,066
  • Înscris: 06.01.2007
I-as cere Anei Baniciu parerea despre melodia asta
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/PutB0_FSvok?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Si-as intreba-o, de ce draculi se screme sa produca basini? Daca nu din respect pentru piesa asta, din respect pentru tac-su.

#23
Alireza

Alireza

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,015
  • Înscris: 11.09.2017

View Postmyshyk, on 15 martie 2018 - 23:17, said:

Sa stii ca exista si muzica romaneasca "muzica", nu doar straina. Formatiile rock romanesti, facea  ceea ce se numea "adevarata muzica". Rosu si Negru, Mondial, Sideral modal Quartet, Sincron, Phoenix,  si cate alte formatii care faceau muzica. Si sa nu uitam, Aurelian Andreescu, Constantin Draghici,baladele lui Bogardo, erau ceea ce se numea "muzica.  Nu statem deloc prost la ceea ce se intelege prin "muzica". E o imensa deosebire intre show-biz-ul de azi, care lanseaza aproape exclusiv buci/tate/electronica si "muzica" dinainte de 89.
LE. Aveam si Fratii Grigoriu" si Lalele si macarale , dar cine-i baga in seama?

Exact astea erau si textele batranilor nostri in acele vremuri: " - asta-i muzica? Sa vezi muzica adevarata la cei din vremea mea".
Iar istoria se repta.

View Postmaccip, on 16 martie 2018 - 00:15, said:

I-as cere Anei Baniciu parerea despre melodia asta
Ti-ar raspunde probabil ca e frumusica dar cam expirata.

#24
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View PostAlireza, on 16 martie 2018 - 00:18, said:


Exact astea erau si textele batranilor nostri in acele vremuri: " - asta-i muzica? Sa vezi muzica adevarata la cei din vremea mea".
Iar istoria se repta.
Asta explica de ce Anotimpurile- Vivaldi -1723- e o muzica perimata in zilele de azi..

#25
maccip

maccip

    45 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,066
  • Înscris: 06.01.2007

View PostAlireza, on 16 martie 2018 - 00:18, said:

Ti-ar raspunde probabil ca e frumusica dar cam expirata.
Si parerea ta despre piesa care e?
Care-ti place mai mult?
:)

#26
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

View Postmyshyk, on 15 martie 2018 - 23:17, said:

Sa stii ca exista si muzica romaneasca "muzica", nu doar straina. Formatiile rock romanesti, facea  ceea ce se numea "adevarata muzica". Rosu si Negru, Mondial, Sideral modal Quartet, Sincron, Phoenix,  si cate alte formatii care faceau muzica. Si sa nu uitam, Aurelian Andreescu, Constantin Draghici,baladele lui Bogardo, erau ceea ce se numea "muzica.  Nu statem deloc prost la ceea ce se intelege prin "muzica". E o imensa deosebire intre show-biz-ul de azi, care lanseaza aproape exclusiv buci/tate/electronica si "muzica" dinainte de 89.
LE. Aveam si Fratii Grigoriu" si Lalele si macarale , dar cine-i baga in seama?
desigur, nu am nominalizat decat 2 nume care mi-au venit asa, as fi dorit sa am inspiratia ta sa pot enumera asa de multe, bravo

Nu stateam prost... corect. Dar stam. Si nu numai noi, my point era ca acum unii cresc cu mizeriile astea care nu pot fi numite muzica

View Postpasilla, on 16 martie 2018 - 00:21, said:

Asta explica de ce Anotimpurile- Vivaldi -1723- e o muzica perimata in zilele de azi..
nu cred ca a remarcat sarcasmul :)

View Postmaccip, on 16 martie 2018 - 00:15, said:

I-as cere Anei Baniciu parerea despre melodia asta
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/PutB0_FSvok?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Si-as intreba-o, de ce draculi se screme sa produca basini? Daca nu din respect pentru piesa asta, din respect pentru tac-su.
versuri eminescu... pe care il stie de pe bacnota de 500 cred ?

#27
Bucifon

Bucifon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,434
  • Înscris: 08.05.2005
Nu era mai usor daca ne arata direct ţâţele, fara sonor?

#28
Robiacs

Robiacs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,923
  • Înscris: 18.10.2010

View Postunbrutus, on 15 martie 2018 - 22:50, said:

Trist sa te gandesti ca e o generatie care creste cu asemenea "muzica"... cand altii au crescut poate cu Abba, sau cu Aretha Franklin etc
Eh, mizerii erau atunci, mizerii sunt si acum. Genul asta de mizerii oricum nu cred ca prind la alt public inafara de fetele pana in 16 ani ca videoclipul nu contine destula nuditate incat sa prinda si labagiilor.

Edited by Robiacs, 16 March 2018 - 02:21.


#29
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,182
  • Înscris: 13.01.2011
Cuplu nelinistit, intrebari puse de un triliard de ori, nelinisti tineresti... csf, n-ai csf.
Gasesc ei urechi, care sa ofteze si sa fredoneze versurile.

Intra la șlagăr, eu nu prea suport genul asta de lalaiala.

#30
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Mie melodia mi se pare buna, iar clipul ok. Melodia mi se pare chiar prea clasica... desi are o prospetime, tinde spre un anumit sablon.
Inginerul de sunet trebuia sa faca anumite lucruri cu vocea ei (daca vroia sa o diferentieze, conform unei strategii).

Cineva pomenea de Abba. Ei bine, Abba a fost facuta Abba de inginerul de sunet si de producator, si mai putin de compozitiile baietilor sau de vocile fetelor...

#31
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,182
  • Înscris: 13.01.2011

View PostQuantum, on 16 martie 2018 - 05:42, said:

Cineva pomenea de Abba. Ei bine, Abba a fost facuta Abba de inginerul de sunet si de producator, si mai putin de compozitiile baietilor sau de vocile fetelor...

Nu sint mare fan, dar sa fim seriosi.
Au muncit mult, ca trupa, blonda chiar se plingea ca a dat in depresie si faima nu o mai satisfacea.

Edited by crisstonne, 16 March 2018 - 06:24.


#32
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,182
  • Înscris: 13.01.2011

View PostAlireza, on 16 martie 2018 - 00:18, said:

Ti-ar raspunde probabil ca e frumusica dar cam expirata.

Inseamna ca la fel spune si despre tac"su :)
Are dreptate ?!

#33
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,904
  • Înscris: 07.11.2006

View Postpasilla, on 15 martie 2018 - 22:20, said:

Jalnic !

Attachment jalnic.png

Ce sa faci,atat ii duce capul si pe realizatori si pe protagonisti si in speciali pe cei care aproba,urmaresc si apreciaza asa ceva.

#34
laurentiu230480

laurentiu230480

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 284
  • Înscris: 15.03.2018
Merge, ascultata in surdina cand conduci. Sunt alte piese mult mai proaste in special alea de pe partea de hip-hop care nu stii daca aia din piesa canta sau vorbesc sau celebrele manele

Edited by laurentiu230480, 16 March 2018 - 09:07.


#35
Alireza

Alireza

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,015
  • Înscris: 11.09.2017

View Postunbrutus, on 16 martie 2018 - 00:41, said:

nu cred ca a remarcat sarcasmul Posted Image
Ar fi oare posibil sa-i placa Vivaldi?

View Postcrisstonne, on 16 martie 2018 - 06:41, said:

Inseamna ca la fel spune si despre tac"su Posted Image
Are dreptate ?!
Sigur ca are.
Iar noi n-am zis la fel despre babacii nostri? Si copii nostri nu zic la fel despre noi?
Oricine are copii la 20 de ani si le permite sa gandeasca cu voce tare, stie treaba asta.

Sau te-oi pomeni ca generatia care are acum 40-50, atunci cand era la 20 de ani nu mai putea de dragul muzicii parintilor lor?
Nu, prieteni, fiecare generatie se evidentiaza tocmai prin specificul ei. Iar babalacii incearca sa-i convinga ca, de fapt, doar pe vremea lor era adevaraciunea. Iar ce-i in generatia tanara e... degeneratia. Si non-valoarea. Clasic.

View Postmaccip, on 16 martie 2018 - 00:26, said:

Si parerea ta despre piesa care e?
Care-ti place mai mult?
Posted Image
Parerea mea e ca piesa e destul de saltareata, abordeaza un subiect foarte drag romanilor, despartirea (ce-i mai frumos decat "Daca ploaia s-ar opri"?), prinde bine la adolescenti iar daca aia mica va munci cat tac'su, cand va ajunge la cincizeci de ani va fi un idol al generatiei ei. Poate si mai devreme.

Ce-mi place mie?
Mie-mi place muzica pe care am ascultat-o cand aveam eu 15 ani. Aia e tot ce poate fi mai frumos in univers.
Adica vrei tu sa zici ca se va mai compune vreodata ceva precum "Woman in love"?
Insa strabunicu zicea despre Barbara cam ce zicem noi despre fetita aia din CSF.  Nu ca ar fi comparabile, normal.

Edited by Alireza, 16 March 2018 - 09:22.


#36
alexpet

alexpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,358
  • Înscris: 07.05.2007

View Postlexis1, on 15 martie 2018 - 23:05, said:

Tatele la inaintare facute pioneze... fundul la fel. Pare reclama la prestari servicii sexuale.
Si ce fata are duduia... atat de antipatica... ca cele care presteaza servicii sexuale.
N-am auzit de ea pana acum.
Fata? nici nu am observat fataPosted Image ....schema este simpla pentru apartitii de genul acesta, nu o intuiti?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate