Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tepari la pariuri pe TikTok

Banca imi cere justificativ fondu...

schema pcb ELECTRA CIM150 PAS

Probleme stomac
 Sfat achizitie bicicleta oras

Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...
 Configuratie PC

Mufa TV

PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u
 Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858

Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...
 

Smart Parking Sector 6

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
Cosmo13

Cosmo13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 359
  • Înscris: 15.08.2016
Salut,

Ce parere aveti de acele Smart Parking din sectorul 6? merita 115 lei pe luna, sunt masinile in siguranta?
Daca aveti cumva loc de parcare sa impartasiti experienta:D

Merci

#2
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,784
  • Înscris: 13.07.2011
Am parcat masina intr-un smart parking de la favorit pentru 30 de zile cat timp am fost in Romania cu masina. Masina este in siguranta, deoarece accesul se face doar pe baza de cartela iar masina sta in 90% din timp undeva cocotata sus si coboara doar atunci cand o "comanzi".

Daca dispui de buget, merita cu siguranta.

#3
Frankie

Frankie

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 13.04.2004
Eu zic ca merita. Pacat ca sunt doar vreo doua in toata Romania.

Edited by Frankie, 15 March 2018 - 13:13.


#4
Cosmo13

Cosmo13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 359
  • Înscris: 15.08.2016
Sunt mai multe din cate vad pe site-ul lor. Am fost ieri la serviciul de parcari pentru a depune cererea si mi-au zis ca sunt locuri libere la cele Smart din Dr Taberei. Si acum sunt in dubii Posted Image)

Sunt sanse sa pice ceva de pe masinile de deasupra? Gheata, noroi, ulei, chestii d-astea?

Edited by Cosmo13, 15 March 2018 - 13:17.


#5
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003
Cum poti parca in asa ceva? Trebuie sa iei ceva hartii de la primarie (stau in sectorul 3 si ar fi o idee buna pentru perioada de iarna cand am o masina pe care nu o folosesc deloc)

#6
Cosmo13

Cosmo13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 359
  • Înscris: 15.08.2016
@figo1988, eu am facut cerere de loc de parcare normala. Nu erau locuri libere in jurul blocului si mi-a zis ca sunt libere in alea smart. Nu stiu daca e obligatoriu sa fie in zona resedintei. Contractul se face pe minm 6 luni, 115 lei pe luna plata. Se poate plati oricand oricum, dar al finalul celor 6 luni sa fie totul platit.

#7
XON-XOFF

XON-XOFF

    Big Fat Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,442
  • Înscris: 27.05.2006
Timpul de așteptare ca să-ți parchezi/recuperezi mașina, mai ales dacă se mai nimerește cineva în același timp cu tine, este semnificativ mai mare. Cam ăsta ar fi principalul dezavantaj (pe lîngă preț, evident)

#8
elbjorn

elbjorn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 02.09.2016

 Cosmo13, on 15 martie 2018 - 13:16, said:

Sunt sanse sa pice ceva de pe masinile de deasupra? Gheata, noroi, ulei, chestii d-astea?
Din cate am vazut, sunt complet acoperite.

#9
hades

hades

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 940
  • Înscris: 16.12.2003
O cunostinta de-a mea parcheaza intr-unul dintre aceste turnuri.
Din spusele persoanei:
- e foarte placut sa nu cauti loc de parcare cand ajungi acasa.
-accesul este restrictionat, nu mai stiu daca cu card sau cod.
-uneori, in special cand e ud afara, iti mai gasesti masina murdarita de vecinii de mai sus. La fel si daca esti primul de sus, mai intra zapada.
-iarna, de cele mai multe ori, vine cineva si curata o cale de acces.

Per total, mai ales daca ai o masina buna, parerea mea e ca merita.

In sectorul 3 nu cred ca o sa vedem asemenea sisteme prea curand. Primarul e un tip cu liceul facut la 30 de ani, dupa care 2 doctorate.... parcarile sunt un lucru trivial pentru un am asa educat.

Ca o paranteza, in Titan, exista o parcare de vreo 150 locuri. Daca ai pune acolo turnuri d-astea ....ar intra 800 de masini. Posted Image

Edited by hades, 15 March 2018 - 14:08.


#10
bladhaund

bladhaund

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,049
  • Înscris: 20.07.2003

 figo1988, on 15 martie 2018 - 13:17, said:

Cum poti parca in asa ceva? Trebuie sa iei ceva hartii de la primarie (stau in sectorul 3 si ar fi o idee buna pentru perioada de iarna cand am o masina pe care nu o folosesc deloc)
Se pare ca nu poti: http://www.primarie6...uri-de-parcare/

Incearca in parcarea de la mag. Unirea, as crede ca si ei inchiriaza pe termen lung.

#11
Cosmo13

Cosmo13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 359
  • Înscris: 15.08.2016

 hades, on 15 martie 2018 - 14:03, said:


-accesul este restrictionat, nu mai stiu daca cu card sau cod.
-uneori, in special cand e ud afara, iti mai gasesti masina murdarita de vecinii de mai sus. La fel si daca esti primul de sus, mai intra zapada.


Da, cu cod si o cheie e accesul. Legat de murdarie, am vazut ca masinile stau intr-o tavita cum ar fi, unde teoretic se strange murdaria, d-aia eram curios daca pica ceva de deasupra. Merci

#12
virtualx

virtualx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,600
  • Înscris: 30.05.2005

 hades, on 15 martie 2018 - 14:03, said:

O cunostinta de-a mea parcheaza intr-unul dintre aceste turnuri.
Din spusele persoanei:
- e foarte placut sa nu cauti loc de parcare cand ajungi acasa.
-accesul este restrictionat, nu mai stiu daca cu card sau cod.
-uneori, in special cand e ud afara, iti mai gasesti masina murdarita de vecinii de mai sus. La fel si daca esti primul de sus, mai intra zapada.
-iarna, de cele mai multe ori, vine cineva si curata o cale de acces.

Per total, mai ales daca ai o masina buna, parerea mea e ca merita.

In sectorul 3 nu cred ca o sa vedem asemenea sisteme prea curand. Primarul e un tip cu liceul facut la 30 de ani, dupa care 2 doctorate.... parcarile sunt un lucru trivial pentru un am asa educat.

Ca o paranteza, in Titan, exista o parcare de vreo 150 locuri. Daca ai pune acolo turnuri d-astea ....ar intra 800 de masini. Posted Image

eventual sa nu ai o scurgere de ulei de la alta masina :)

#13
Cosmo13

Cosmo13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 359
  • Înscris: 15.08.2016
Dar aveti idee daca sunt sigure? Adica nu sunt sanse sa cada masina de acolo, nu ?Posted Image) La un cutremur ma gandesc. Am CASCO dar nu se stie niciodata.

Edited by Cosmo13, 15 March 2018 - 17:41.


#14
Cosmo13

Cosmo13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 359
  • Înscris: 15.08.2016
Well, am semnat contractul. Am bagat aseara masina acolo. M-am intalnit cu administratorul, mi-a dat codul, mi-a aratat cum functioneaza totul si am bagat masina. Acum sa vedem. M-am uitat pe acolo e destul loc, mai erau vreo 6-7 masini.

Ce ar fi deranjant la o prima vedere, oglinda aia din fata. Adica ii inteleg functionalitatea dar seara nu vezi nimic ca bat farurile in ea si se reflecta. Inainte sa intrebati de ce nu am stins farurile, pozitiile sunt pe LED automat:P

#15
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,784
  • Înscris: 13.07.2011
1. Accesul se face cu cod si cheie
2. Masina sta pe o platforma, in stanga si in dreapta mai ai 20-30cm, daca nu ai un Hummer nu o sa pice nimic pe vecinu' de jos.
3. Cu siguranta masina nu cade pe una de jos, cel putin nu s-a intamplat pana acum.
4. In cazul unui cutremur, iti poate cadea un copac, un bloc, sau alte rahaturi pe masina. Astfel ca nu cred ca face vreo diferenta.
5. SmartParking are asigurare in cazul in care se intampla ceva in interiorul parcarii.

#16
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,082
  • Înscris: 09.01.2007

 hades, on 15 martie 2018 - 14:03, said:

In sectorul 3 nu cred ca o sa vedem asemenea sisteme prea curand. Primarul e un tip cu liceul facut la 30 de ani, dupa care 2 doctorate.... parcarile sunt un lucru trivial pentru un am asa educat.

Sectorul 3 arata foarte bine, in primul rand ne-a automatizat gunoiul si ne-a scapat de miros, rromi, sobolani, pisici. A da, nu platim gunoiul deloc.
A reabilitat o gramada de blocuri si a transparentizat foarte mult gestiunea parcarilor, e multa ordine.
E adevarat, fraierul nu ne-a facut si un Tour Eiffel dar il ardem la vot fiindca are liceul.

#17
hades

hades

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 940
  • Înscris: 16.12.2003
Overseas, daca ai impresia ca nu platesti gunoiul DELOC, n-are rost sa duc discutia mai departe.
Daca-ti place omul, voteaza-l. Eu nu ma supar.

#18
Cosmo13

Cosmo13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 359
  • Înscris: 15.08.2016
Update dupa 2 saptamani.

Ati avut dreptate cu murdaria. Cat a fost mizerie prin oras, mi-am gasit masina murdara, in special pe capota de la motor care practic vine fix sub masinile de deasupra.
A avut dreptate si colegul XON-XOFF ca sunt sanse sa stai dupa altii, unde parchez eu e un mosulica care se comporta cu parcarea aia de parca e parcarea lui personala din fata blocului. Sta si mestereste la masina, o spala, o aranjeaza. A stat un vecin 40 min dupa el, a avut rabdare cu carul...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate