Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Traversare Bucuresti A2->E81

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
1. Traversare Bucuresti A2->E81(Preferabil indicatii kml/gpx)
2. In ce stare mai sunt centurile ?
3. Ore trafic minim centuri/ prin Bucuresti
Multumesc

#2
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
http://www.vacantacu...tii-drumurilor/

#3
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,938
  • Înscris: 02.09.2005

View Postdanb1961, on 15 martie 2018 - 10:13, said:

1. Traversare Bucuresti A2->E81(Preferabil indicatii kml/gpx)
2. In ce stare mai sunt centurile ?
3. Ore trafic minim centuri/ prin Bucuresti
Multumesc
waze

#4
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,060
  • Înscris: 30.04.2007
am facut o simulare pe waze (versiune online in browser) presupun ca a luat in considerare valorile de trafic raportate la ora asta, una din variante era pe linia de centura, varianta sud, cealalta prin inima bucurestiului. diferente de timp de parcurs, minime, diferente de traseu (lungime) substantiale, dar ... in bucurestu nu este peste 5 minute cum este acum, deci, daca ai waze pe telefon, trage pe dreapta cum iesi de pe autostrada si vezi ce "zice" ...
orice sfat este extrem de relativ.

Edited by r_murphy, 15 March 2018 - 10:35.


#5
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
Preferabil fara waze, al meu Nokia 1100 nu-l prea place..

Edited by danb1961, 15 March 2018 - 10:45.


#6
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
  • Prin centura (sud). Nu iti recomnad orasul pe timpul zilei (si centura la prima ora si dupa ora 17). S-ar putea sa faci tranzitarea exact cat faci de la Constanta pana in Bucuresti
  • Partea de vest e ok (intre DN 6 - A1- DN 7), dar in lucru, deci astepta-te sa ai ceva denivelari/gropi pe marginea carosabilului.
  • Evita orele 7-9 si 17-19, atat in oras, cat si centura. O sa-ti blestemi zilele.
Ca sa-ti dau un exemplu: am folosit centura de la DN6 (Bucuresti-Alexandria) pana la DJ602 (aproape de DN 7, dupa A1) dimineata si seara. La 7, deja stai in coloana la Domneti (Prelungirea Ghencea) de te saturi. Am stat 30 min pentru mai putin de 1 km (a doua zi am plecat cu 5 minute mai devreme si am facut doar 15-20 minute sa trec de bariera). Seara (pe la 20-21, la intoarcere) centura a fost destul de libera, parca am stat mai mult sa ma incadrez pe DN 6, sensul de intrare in Bucuresti, decat centura efectiva.

#7
spooky51

spooky51

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,815
  • Înscris: 29.09.2006
Centura sud ar trebui sa fie ok.

#8
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,071
  • Înscris: 07.07.2006
La ora asta cel mai rapid e pe centura nord. 1 oră, față de 1 oră jumate pe sud sau prin oraș.
Deci depinde de oră.

#9
Alex90USA

Alex90USA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 06.02.2018

View Postdanb1961, on 15 martie 2018 - 10:39, said:

Preferabil fara waze, al meu Nokia 1100 nu-l prea place..
Drumul este mai bun pe partea de Nord, adica mai putine gropi si in unele locuri mai multe benzi, 2 in loc de 1 pe sens. Ca si aglomeratie, in majoritatea momentelor zilei/saptamanii este mai liber pe partea de Nord. Poate ca vinerea sa mai fie oameni care merg la munte si duminica sa se intoarca, atunci e posibil sa fie mai aglomerat.

Edited by Alex90USA, 15 March 2018 - 12:47.


#10
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View Postarab, on 15 martie 2018 - 10:19, said:

Îţi recomand din toată inima acest site, cei care postează sunt prieteni foarte buni de-ai mei.

#11
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Asta cu indicatii kml/gpx suna de parca te-ai duce la vinatoare in padure acum 15 ani. Tot ce trebuie sa stii e daca faci la stinga sau la dreapta cind iesi pe centura de fapt.

#12
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,853
  • Înscris: 04.07.2010
Centura sudică trebuie automat evitată, fiindcă sunt 3 intersecţii cheie mari mâncătoare de timp (de pe centură ai "cedează trecerea" la toate 3). Şi nu prea contează că e oră de vârf sau nu, se merge aproape la fel de greu.
De exemplu, acum cca. 5 luni, pe la ora 15, din Popeşti - Leordeni până la Hornbach Militari am făcut o oră jumate' folosind centura sudică. La oră de vârf cred că aş fi făcut cu puţin mai mult.

@PSC: te rog, eu, spune-le prietenilor tăi să mai actualizeze acea hartă, adineauri am găsit vreo 10 neadevăruri rapid, la o primă vizualizare. De exemplu, drumul pe Valea Jiului e gata, nu se mai lucrează. A mai pus cineva harta asta pe alt topic acum vreun an-doi, şi şi atunci avea multe inexactităţi. Altfel e bună, în general vorbind (doar unde sunt schimbări se actualizează cu mare întârziere).


Sănătate şi toate cele bune !


Sănătate şi

Edited by OvidiuNS, 15 March 2018 - 22:26.


#13
Alex90USA

Alex90USA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 06.02.2018

View PostPSC, on 15 martie 2018 - 13:27, said:

Îţi recomand din toată inima acest site, cei care postează sunt prieteni foarte buni de-ai mei.
E foarte buna ideea, dar trebuie actualizata dupa fiecare topire a zapezii si dupa fiecare perioada mai lunga de ploaie, de obicei toamna. Ar fi mai realista o aplicatie care sa faca media calificativelor date de mai multi utilizatori, daca se poate face asa ceva.

Uite o actualizare: drumul de la Slatina la Sibiu poate fi marcat cu rosu, au aparut multe gropi.

Edited by Alex90USA, 16 March 2018 - 16:59.


#14
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
La intrare in Bucuresti intr-o sambata ora 9
Prin Bucuresti/centura sud/centura nord ?
Multumesc

#15
mihaistoian

mihaistoian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 580
  • Înscris: 02.11.2009

View Postdanb1961, on 19 mai 2019 - 10:56, said:

La intrare in Bucuresti intr-o sambata ora 9
Prin Bucuresti/centura sud/centura nord ?
Multumesc
Cum spunea si OvidiuNS anul trecut, evita centura sud, nu s-a schimbat nimic, eventual daca ajungi pana in ora 9 dimineata poti intra si prin Bucuresti

#16
DannyMC

DannyMC

    Bug freak

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,976
  • Înscris: 09.05.2009
Sambata dimineata merge si prin oras.

Edited by DannyMC, 22 May 2019 - 10:50.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate