Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Transfer fara acordul meu prepay pe abonament

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#37
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006
Vezi ca era acum doua-trei saptamani aceeasi situatie prezentata pe forum, era vorba de numarul de telefon al fiicei cuiva. Dar sa mor daca-mi aduc aminte pe ce retea era problema.
Numar extrem de usor, prepay, luat cu japca si dat pe abonament.
Pana la urma i-au dat niste compensari din cate imi aduc aminte.

Userii de pe aria asta, daca Telekomul are helper pe softpedia, dati-i initiatorului linkva rog, sa ii scrie direct mesaj lrivat.

#38
laurentiu230480

laurentiu230480

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 284
  • Înscris: 15.03.2018

View Postlexis1, on 15 martie 2018 - 13:33, said:

Numarul nu o sa il mai vezi.

Cel putin nu mai devreme de 1 an de zile cat dureaza sa initiezi si sa castigi un proces cu ei.
Trebuie sa mai astept 2 luni ca sa se suspende abonamentul pentru neplata, pe urma pe baza reclamatiei mele mi-au spus ca-mi pot ei recupera numarul. Cum l-am primit l-am si portat in reteaua Digi. trebuia sa fac asta de mult da' am zis ca-i bine sa am semnal in 2 retele in caz ca nu exista semnal intr-una din ele.

View PostDecember, on 15 martie 2018 - 16:14, said:

Vezi ca era acum doua-trei saptamani aceeasi situatie prezentata pe forum, era vorba de numarul de telefon al fiicei cuiva. Dar sa mor daca-mi aduc aminte pe ce retea era problema.
Numar extrem de usor, prepay, luat cu japca si dat pe abonament.
Pana la urma i-au dat niste compensari din cate imi aduc aminte.

Userii de pe aria asta, daca Telekomul are helper pe softpedia, dati-i initiatorului linkva rog, sa ii scrie direct mesaj lrivat.
Sunt situatii multe inregistrate in tara din ce am inteles in telekom si vodafone. Pe unii i-au prins pe altii ii mai lasa sa-i prinda cum trebuie. fapta in sine este foarte grava si aduce 3 infractiuni

Edited by laurentiu230480, 15 March 2018 - 16:47.


#39
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018

View PostDecember, on 15 martie 2018 - 16:14, said:

Vezi ca era acum doua-trei saptamani aceeasi situatie prezentata pe forum, era vorba de numarul de telefon al fiicei cuiva. Dar sa mor daca-mi aduc aminte pe ce retea era problema.
Numar extrem de usor, prepay, luat cu japca si dat pe abonament.
Pana la urma i-au dat niste compensari din cate imi aduc aminte.

Userii de pe aria asta, daca Telekomul are helper pe softpedia, dati-i initiatorului linkva rog, sa ii scrie direct mesaj lrivat.
Era la Vodafone, de el spuneam si eu mai sus. Asta e.

View Postlaurentiu230480, on 15 martie 2018 - 16:45, said:

Sunt situatii multe inregistrate in tara din ce am inteles in telekom si vodafone. Pe unii i-au prins pe altii ii mai lasa sa-i prinda cum trebuie. fapta in sine este foarte grava si aduce 3 infractiuni
Atat de grave incat in Romania nu faci nici o zi de puscarie pentru ele... cum naiba sa nu te faci infractor cand stii ca infractorii nu sunt pedepsiti ci sunt recompensati.

View PostpexCom, on 15 martie 2018 - 16:03, said:

De asta ar trebui impusă condiția de cumpărare a cartelei prepay cu buletin.
Când am zis asta cuiva acum ceva vreme, mi-a sărit in sus că ce, ne întoarcem la comunism?

În plus, s-ar mai tria și apelurile de la toți țeparii cu texte gen "accidentul".
Nu, ar fi o tampenie.
Ar trebui ca aceste companii sa isi faca departamente anti frauda care sa dezvolte proceduri astfel incat sa nu se poata face astfel de furaciuni.

Edited by lexis1, 15 March 2018 - 19:09.


#40
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

View PostpexCom, on 15 martie 2018 - 16:03, said:

De asta ar trebui impusă condiția de cumpărare a cartelei prepay cu buletin.

De asta ce?!?! Ala a facut abonamentul cu buletinul, ca a fost o frauda sau o greseala tot asa de bine se intimpla si daca erau obligatorii cartelele cu buletinul.

Asta a fost ca povestea cu care au bagat in Grecia cartelele cu buletinul (urmate bineinteles de mariri cu zeci de procente ale preturilor din cauza birocratiei extra incluse). Fiti atenti pe scurt ca-i amuzant (puteti sa cautati daca nu credeti sau daca vreti detalii).

Un mafiot de-al astora a evadat dintr-o inchisoare intr-un mod foarte simplu: au venit unii cu elicopterul si l-au luat. Paznicii or fi crezut ca-i vreo inspectie sau ceva si in fine s-a urcat in elicopter si au plecat. Dupa un timp l-au prins din nou si ghiciti ce s-a intimplat? Da, a evadat din nou. Da tot din inchisoarea respectiva (care era "high security", pentru de-astia cu crime violente nu va ginditi ca era ceva unde stateau astia semi-liberi). Da, tot cu elicopterul. De data asta a existat si un ranit. Un paznic s-a impuscat singur in timp ce isi scotea arma.

Cine a fost de vina? Cartelele preplatite, de parca aia era problema. Si daca ar fi fost (evident nu asta a fost ci super-incompetenta crasa) oricum si acum si tot timpul in Grecia si in toate tarile unde exista "cartele cu buletinul" poti cumpara cartele functionale din orice tirg de vechituri, ebay, etc. Daca nu reusesc in inchisoare sa gaseasca si sa confiste telefoanele unde literalmente te cauta si in fund cum o sa poata sa faca ceva relevant in "lumea reala"?

#41
laurentiu230480

laurentiu230480

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 284
  • Înscris: 15.03.2018

View Postf300, on 15 martie 2018 - 20:51, said:

De asta ce?!?! Ala a facut abonamentul cu buletinul, ca a fost o frauda sau o greseala tot asa de bine se intimpla si daca erau obligatorii cartelele cu buletinul.
Nu-i chiar asa, daca aveam cartela inregistrata cu buletinul nu mai aveam probleme cu numarul acela sa-l ia altul pe abonament. Greseala mea a fost ca n-am portat numarul in digi sau nu mi-am rezervat cateva minute in online sau intr-un magazin de al lor sa-mi inregistrez cartela cu buletinul.
Oricum, in ziua de azi, chiar daca nu-i inregistrata cartela cu buletinul sunt alte mijloace sa se afle cine-i proprietarul acelui SIM si a numarului de telefon. Multa lume nu stie de exemplu ca logarea cu numarul de telefon pe facebook este ca si cum ti-ai da datele de pe buletin, la fel si securizarea casutei de mail cu numarul de telefon. La fel si inscrierea numarului de telefon in aplicatii de genul What's Up, Skype sau Facebook Messenger. Daca ar fi sa se faca magarii  cu acea cartela (cum ar fi metoda accidentul) la cum au evoluat retelele companiilor de telefonie mobila gasesc aia SIM-ul la distanta de cativa metrii. M-am uitat mai de mult prin niste setari de cont Google, nu stiam eu pe unde am fost in ultima luna ca ei stiau toate locatiile pe unde am fost Posted Image

Edited by laurentiu230480, 16 March 2018 - 14:21.


#42
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018
Aveai aceeasi problema si daca "o aveai inregistrata cu buletinul".

#43
rex

rex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,619
  • Înscris: 16.06.2004
eu cand am schimbat sim-ul 3G cu unul 4G nu mi-a cerut nici un act de identitate, nici macar alte detalii cum ar fi ultimul nr apelat sau creditul de pe cartela, doar nr de telefon.
ba chiar daca am vazut ca e asa simplu am schimbat sim-ul si ptr o cartela care o tineam ca telefon secundar si la fel nu mi-a cerut nici un act.
as fi putut sa spun orice numar de telefon si plecam cu un sim activ pe acel numar, indiferent cui ii apartinea.

Edited by rex, 23 March 2018 - 14:40.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate