Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...
 O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...
 Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra
 Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari
 

Telefoane cu avans zero Digi Mobil

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
98 replies to this topic

#1
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,971
  • Înscris: 02.02.2008

Attached File  img_nl_digimobil.png   390.4K   249 downloads


http://www.rcs-rds.ro/zeroavans


A sosit oferta de primăvară la Digi Mobil.

E timpul să ne reînnoim telefoanele.


Edited by zyppster, 14 March 2018 - 13:28.


#2
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
porcari, numai telefoane cu 16gb si fara B38 daca nu ma insel.

Pai nene gasesti telefoane la preturile alea cu 32 si 64gb daca aduceau xiaomi a1 mi ala da era ok asa in nici un caz

#3
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
De ce sunt porcarii daca nu au b38?Aceasta banda e destul de restrans utilizata in reteaua digi si e prezenta doar in orasele mai mari,in orasele mici unde are digi lte e pe 2100.

#4
bitiro

bitiro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 678
  • Înscris: 07.03.2008
Si ca sa fim corecti pana la capat, iata si conditiile (o parte):

''(1) Oferta este supusa unor termeni si conditii, disponibila in limita stocurilor, astfel:
- intre 16 februarie - 31 martie 2018 in localitatiile Brasov, Constanta si Oradea;
- intre 7-31 martie 2018 in localitatiile D.T.Severin, Galati si Satu Mare;
- intre 12-31 martie 2018 in localitatiile Deva, Ploiesti si Timisoara.
*Clienţii care se portează de la un abonament din altă reţea vor primi 6 luni cu 50% reducere la abonament, iar clienţii care se portează de pe o cartela prepay vor primi reducerea timp de 3 luni.
Telefoanele se contractează pe 24 de luni cu abonamentele Digi Mobil Optim, cu plata integrală sau în 24 de rate fără dobandă plus avans, cu ratele direct pe factura Digi. Ratele includ contravaloarea telefonului mobil, fără alte costuri suplimentare şi se acordă prin creditul de nevoi personale ING Acum, direct în magazinele Digi.
Promoţional, pînă la 30.06.2018, traficul în reţeaua 4G este de 50 GB lunar, faţă de 30 GB standard.''

#5
narciso

narciso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 810
  • Înscris: 18.03.2009
Pentru clientii fideli ar trebui sa nu conditioneze achizitionarea unui nou telefon , cu un nou abonament .Am deja tv digital hd ,max pack hbo , digifilm etc,internet FB 1000,telefonie fixa , internet mobil, si 3 abonamente telefonie mobila optim nelimitat.

#6
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015

View Postxeleron, on 14 martie 2018 - 13:39, said:

De ce sunt porcarii daca nu au b38?Aceasta banda e destul de restrans utilizata in reteaua digi si e prezenta doar in orasele mai mari,in orasele mici unde are digi lte e pe 2100.

tu ai da in rate 700-1000 lei pe un telefon cu 16gb si 2gb ram?
Platesti rate 2 ani si la sfarsit constati ca ai in 2020 un ciuruc care nu-l ti-l cumpara nici dreacu daca vrei sa scapi de el

Iar pt clienti fideli care au 2 abonamente la net, cablu etc ar trebui sa ofere altceva

#7
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
De ce deviezi de la subiect, eu n-am atacat celelalte puncte din fraza ta, m-am legat stric de lipsa unei benzi lte.

#8
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,989
  • Înscris: 07.11.2006

View Postnarciso, on 14 martie 2018 - 13:43, said:

Pentru clientii fideli ar trebui sa nu conditioneze achizitionarea unui nou telefon , cu un nou abonament .Am deja tv digital hd ,max pack hbo , digifilm etc,internet FB 1000,telefonie fixa , internet mobil, si 3 abonamente telefonie mobila optim nelimitat.

Eu sunt client fidel de peste 20 de ani la ei si n-am avut niciodata pretentia sa primesc ceva extra,sa fiu fidelizat,periat,mangaiat,si alte rahaturi capitaliste.Din contra,am refuzat de cateva ori cadourile lor,pentru ca efectiv nu aveam nevoie de ele:tableta,modem,etc.
Eu nu colaborez cu cineva,in cazul de fata RDS-RCS ca sa-mi dea sau in speranta ca-mi vor da.Eu colaborez cu ei pentru ca in opinia mea,imi cheltuiesc cu folos banii,platindu-le lor niste servicii necesare mie.
Si in nici un caz nu voi renuntta la colaborarea cu ei datorita cadourilor.

Iar in ceea ce priveste actiunile "caritabile" ale RDS-RCS si nu numai,trebuie aplicat principiul calul de capatat nu se cauta la dinti.Nu-ti convine oferta lor,ai doua posibilitati:faci reclamatie la ei sau accepti realitatea.
Asta daca nu-l consideri drept motiv bine intemeiat si sa renunti la colaborarea cu ei.Dar pentru asta trebuie ca acel cineva sa fie retardat rau.

#9
narciso

narciso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 810
  • Înscris: 18.03.2009

View Postadisz, on 14 martie 2018 - 13:57, said:

Eu sunt client fidel de peste 20 de ani la ei si n-am avut niciodata pretentia sa primesc ceva extra,sa fiu fidelizat,periat,mangaiat,si alte rahaturi capitaliste.Din contra,am refuzat de cateva ori cadourile lor,pentru ca efectiv nu aveam nevoie de ele:tableta,modem,etc.
Eu nu colaborez cu cineva,in cazul de fata RDS-RCS ca sa-mi dea sau in speranta ca-mi vor da.Eu colaborez cu ei pentru ca in opinia mea,imi cheltuiesc cu folos banii,platindu-le lor niste servicii necesare mie.
Si in nici un caz nu voi renuntta la colaborarea cu ei datorita cadourilor.

Iar in ceea ce priveste actiunile "caritabile" ale RDS-RCS si nu numai,trebuie aplicat principiul calul de capatat nu se cauta la dinti.Nu-ti convine oferta lor,ai doua posibilitati:faci reclamatie la ei sau accepti realitatea.
Asta daca nu-l consideri drept motiv bine intemeiat si sa renunti la colaborarea cu ei.Dar pentru asta trebuie ca acel cineva sa fie retardat rau.
De unde ai tras concluziile astea , nu stiu.Calmeaza-te si citeste cu atentie ,ce am scris!

#10
daniel:)

daniel:)

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,215
  • Înscris: 17.02.2007
Cate mofturi fac unii

#11
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015

View Postxeleron, on 14 martie 2018 - 13:50, said:

De ce deviezi de la subiect, eu n-am atacat celelalte puncte din fraza ta, m-am legat stric de lipsa unei benzi lte.

B38 are viteze mult  mai bune din ce vad pe forum si din ce vad la mine care nu am banda asta la telefon

#12
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Postbitiro, on 14 martie 2018 - 13:43, said:

*Clienţii care se portează de la un abonament din altă reţea vor primi 6 luni cu 50% reducere la abonament, iar clienţii care se portează de pe o cartela prepay vor primi reducerea timp de 3 luni.Ratele includ contravaloarea telefonului mobil, fără alte costuri suplimentare şi se acordă prin creditul de nevoi personale ING Acum, direct în magazinele Digi.

Apa de ploaie. In primul rand, acum cativa ani puteai lua telefon in rate fara sa te portezi si in al doilea rand, daca tot iei credit de la banca, de ce dracu te-ai lega de rds, cand esti liber sa-ti iei ce vrei ? In al treilea rand, creditul de nevoi personale implica existenta unui job, deci adio adolescenti sau persoane care nu sint angajate cu contract. Inainte dadeau la oricine, direct rds, nu te mai complicai cu nicio banca. Nu trebuia sa lucrezi niciunde sau sa dovedesti ca ai vreun venit. Interesant e ca abonamente la telefon, televiziune, internet, etc. dau indiferent daca ai job sau nu. Acolo, dintr-odata nu mai conteaza daca ai cu ce plati factura lunara.

View Postdaniel:), on 14 martie 2018 - 14:11, said:

Cate mofturi fac unii

Nu sint mofturi, inseamna sa alegi oferta cea mai potrivita pentru tine.

View Postadisz, on 14 martie 2018 - 13:57, said:

Eu sunt client fidel de peste 20 de ani la ei si n-am avut niciodata pretentia sa primesc ceva extra,sa fiu fidelizat,periat,mangaiat,si alte rahaturi capitaliste.Din contra,am refuzat de cateva ori cadourile lor,pentru ca efectiv nu aveam nevoie de ele:tableta,modem,etc.
Eu nu colaborez cu cineva,in cazul de fata RDS-RCS ca sa-mi dea sau in speranta ca-mi vor da.asta trebuie ca acel cineva sa fie retardat rau.

Nu te astepti sa fii periat si mangaiat. Tu perii si mangai tu rds-ul. Si ce-i mai trist, o faci pe degeaba.

#13
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,989
  • Înscris: 07.11.2006

View Postnarciso, on 14 martie 2018 - 14:06, said:

De unde ai tras concluziile astea , nu stiu.Calmeaza-te si citeste cu atentie ,ce am scris!

Nu m-am referit la tine ca persoana,am comentat pe baza celor spuse de tine.
Alea nu erau concluzii.Erau parerile mele.

View PostIon_de_la_Raion, on 14 martie 2018 - 14:22, said:

Nu te astepti sa fii periat si mangaiat. Tu perii si mangai tu rds-ul. Si ce-i mai trist, o faci pe degeaba.

Cum adica perii si mangai eu?Prin ce procedeu?

#14
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008

View Postzzhunt, on 14 martie 2018 - 14:14, said:


B38 are viteze mult  mai bune din ce vad pe forum si din ce vad la mine care nu am banda asta la telefon
Da, așa e însă din păcate modul prin care Digi livrează acea viteză nu este specific Europei, de-asta le-a fost atât de greu să livreze 4g pe telefoane populare când au început,si de-asta au tras cu dinții să ofere lte și în celelalte benzi.

#15
laurentiu230480

laurentiu230480

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 284
  • Înscris: 15.03.2018
Frectie la picior de lemn. ratele la ei sunt prin banca, si-au luat tepe destule cu unii care luau telefoane si uitau sa le mai plateasca si acum se face prin banca treaba cu ratele la telefoane. Referitor la calitatea telefoanelor distribuite de ei, daca n-ai pretentii sa fie de firma atunci sunt OK. Am luat de la ei niste Vonino si Allview si-mi merg impecabil si la 2 ani dupa ce mi-a expirat perioada initiala.

Edited by laurentiu230480, 15 March 2018 - 07:55.


#16
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Postadisz, on 14 martie 2018 - 14:34, said:

Cum adica perii si mangai eu?Prin ce procedeu?

Prin atitudinea laudativa la adresa rds.

#17
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Daca el e satisfacut de serviciu, ce-ai vrea sa zica?

#18
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Eu nu vreau nimic, el ar putea fi mai retinut in a ataca ceilalti useri tinand partea rds-ului de parca ar fi avocatul lor. In fine, sintem offtopic.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate