Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Viteze mici digi mobil

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 28.04.2010

View PostSeiren, on 14 martie 2018 - 10:57, said:

Nu dau explicatii , nu mi se pare normal sa taie din viteza asa deodatăPosted Image

...

Am înțeles! Nu contează că pe 8Mbps și cu ping mic se mișcă totul fluid și poți face orice, tu dicuți din punct de vedere "filozofic"o scădere a vitezei. Posted Image

Din partea mea, poate să fie 8 sau 80 Mbps, important e că de la o viteză încolo, totul merge foarte bine, nu caut recorduri! Posted Image

#20
ciad3d

ciad3d

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 23.10.2006
RECORD MONDIAL! Acum RDS ofera si viteze negative!!!
Ma plangeam de viteza la rds si eram suparat ca fluctueaza puternic si are dese intreruperi dar si ca viteza de upload e constant minuscula, de felul 0,0x MB/s. Credeam ca mai rau nu se poate, iata insa ca rds are resurse sa ne surprinda in continuare. Nu cred ca la "vitezele" astea mai conteaza telefon, loc, benzi, etc.

Attached Files


Edited by ciad3d, 23 March 2018 - 10:02.


#21
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

View PostDieselCRDI, on 16 martie 2018 - 09:08, said:


Am înțeles! Nu contează că pe 8Mbps și cu ping mic se mișcă totul fluid și poți face orice, tu dicuți din punct de vedere "filozofic"o scădere a vitezei. Posted Image

Din partea mea, poate să fie 8 sau 80 Mbps, important e că de la o viteză încolo, totul merge foarte bine, nu caut recorduri! Posted Image
Un ping mic cam intre ce valori s-ar situa?

#22
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Eu as zice ceva de genul:

Excelent: <20ms
Ok: 20-50ms
Satisfacator: 50-100ms
Prost: >100

Daca ai un ping bun, sporul de viteza nu te ajuta cu absolut nimic la browsing. De exemplu aveam pe LTE undeva la 16-20ms si in speedtest vedeam undeva la 800kbps, iar browsingul mergea perfect (orice sait se deschidea aproape instant).

Totusi latenta mica nu influențează aproape deloc streamingul...

#23
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 28.04.2010
@ciad3d
Minusul acela este un bug din aplicația SpeedTest ;)

E o problemă locală; așa am și eu la serviciu, într-o clădire cu mult oțel, o zonă în care nu se prinde semnal decât de la un singur operator de telefonie mobilă și foarte rar și extrem de prost de la alții. Nimeni nu-ți poate garanta acoperire 100%

#24
ciad3d

ciad3d

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 23.10.2006
 DieselCRDI, on 24 martie 2018 - 10:58, said:

@ciad3d:

Răspunsul e același, pe oricâte topicuri ai posta


La ce întrebare? Mulțam de lămuriri, fără tine rămâneam în ceață, n-am fi știut ce e cu semnul minus și cu problemele locale. Valorile nu păreau să te deranjeze de unde deduc că nu prea cunoști. By the way,  ce înseamnă local pentru tine, un loc anume, un oraș, o țară? Dacă te uitai la posturile mele vedeai că vorbesc de mai multe cartiere din Cluj ( cam jumătate ca suprafață) și dacă te uitai în general vedeai că și alții au probleme "locale", deci merge prost șandramaua. Dacă ție îți merge bine nu e neapărat să te bagi în seamă cu lămuriri necerute și nenecesare. 

#25
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 28.04.2010
Îți place să repeți același lucru pe mai multe topicuri? Ți-am răspuns pe celălalt topic

https://forum.softpe...6#entry22665733

#26
aboicu

aboicu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 511
  • Înscris: 12.06.2004
"Îmi place ca cei ce n-au nimic a spune să tacă."
Si ce ai spus tu nou? In afara unui flame off topic...
Sa ne pastram cumpătul chiar dacă avem sau nu dreptate

#27
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
conform

View PostDIGI_Helper, on 22 martie 2018 - 14:24, said:

Salut,
Revin cu informatii noi.
Latimea de banda in LTE FDD 2100MHz in Bucuresti va fi dublata pana la sfarsitul acestei luni.
Multumesc!

ar trebui sa avem in Bucuresti viteze bune ca la metrou.
Vedem saptamana viitoare, ce si cum

#28
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 28.04.2010

View Postciad3d, on 25 martie 2018 - 10:50, said:

Îmi place ca cei ce n-au nimic a spune să tacă. La ce ai răspuns că nu s-a pus nici o întrebare după cum am mai spus? Nu înțeleg ce o tot bălăngăni pe aici. Nu te întreabă nimeni nimic dar tu insiști să răspunzi! Dacă te vei uita vei vedea că se mai vorbește de Cluj. Oricum neimportant Cluj. Important e că merge prost ERDEEȘUL în Românica. ASTA era de ÎNȚELES și nu de comentat.
Am înțeles! Dacă într-o zonă nu merge, nu merge în toată România! Ce sa zic de așa logică infailibilă? Succes la portare! ;)

View Postaboicu, on 25 martie 2018 - 11:39, said:

"Îmi place ca cei ce n-au nimic a spune să tacă."
Si ce ai spus tu nou? In afara unui flame off topic...
Sa ne pastram cumpătul chiar dacă avem sau nu dreptate
Întru totul de acord! :)

View Postciad3d, on 25 martie 2018 - 12:12, said:

Ne păstrăm clar! Dar el ce a spus ? Dar tu ce ai spus?
Jenant!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate