Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Parlamentul isi "profesionalizeaza" Comisiile de Ancheta

* * * - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
22 replies to this topic

#19
Geth

Geth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,903
  • Înscris: 17.11.2017

View Postpasilla, on 14 martie 2018 - 01:20, said:

Hai ca nu e greu ca sa vezi !
Citeste proiectul ala de lege cu atentie !
Am citit. Nu le da nicio putere sa controleze nicio justitie.

#20
Benderbut

Benderbut

    viking member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,722
  • Înscris: 11.12.2014

View Postpasilla, on 13 martie 2018 - 21:18, said:

Conform unei initiative legislative, Parlamentul ar trebui sa aibe control asupra justitiei.

https://senat.ro/leg...18/18b075FG.pdf

Isi doresc sa aibe acces la toate informatiile [ mai ales cele instrumentate de DNA] , dar nu raspund pentru divulgarea acelor informatii.(art 3 )

Daca cineva refuza sa ofere informatii, devine infractor (art.5)

Acces la informatii din dosare dupa care se arunca cu petarde prin Antena 3 pentru a manipula informatia , pentru a se inventa ”procese paralele”  in direct. (Ca alea in instanta nu au valoare)

Edited by Benderbut, 14 March 2018 - 03:30.


#21
gelublabla

gelublabla

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,087
  • Înscris: 06.01.2005

View PostGeth, on 13 martie 2018 - 22:59, said:

Niste controale reciproce trebuie, altfel cel cu mai multa putere o ia razna.

Dar cand apare legea aia care sa spuna ca atunci cand un parlamentar este anchetat in chestiuni penale OBLIGATORIU sa se prezinte in fata procurorului, OBLIGATORIU dosarul sa mearga mai departe, OBLIGATORIU judecatorul sa-l judece si OBLIGATORIU sa se dea si sentinta intr-un timp rezonabil (sub un an de zile).

Si ce pedeapsa este aia: daca un parlamentar din comisie scapa secrete de stat este pedepsit cu scoaterea din comisie? Dar de bulau, ca pentru toti ceilalti puleti, de ce nu se spune nimic?
Si bubosul natiunii tuDorel parca se scapase cu ceva date din dosare confidentiale si vad ca il doare la oole care par sa fie in mana lui dragnea.

#22
geo76com

geo76com

    Maninc clone fara memorie si stresez userii bugetari

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,841
  • Înscris: 14.09.2004

View PostGeth, on 14 martie 2018 - 01:23, said:

Am citit. Nu le da nicio putere sa controleze nicio justitie.
Deci vor doar sa isi satisfaca curiozitatea ..Posted Image Posted Image Posted Image
Si pentru asta dau o lege : Ba daca nu esti de acord sa imi satisfaci mie curiozitatea puscaria te maninca. Tipic ghertoilor ajunsi in posturi cu putere ;)

#23
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View PostGeth, on 13 martie 2018 - 23:56, said:

Daca exact aia e, explica-mi si mie prin ce mecanism pot parlamentarii gratia condamnatii de furt din parnaie.
Procurori "judecati"? Posted Image gizaz...
Eu nu ma refeream la condamnatii din parnaie, ca nici cei care au venit cu proiectul asta de lege nu se gandesc la cei aflati in parnaie.
Legea se vrea a fi cu dedicatie pentru cei care urmeaza sa intre in parnaie, din randul parlamentarilor.
Daca nu poti sa vezi un lucru atat de evident, lasa-te de postat aiurea.

Procurori judecati, am gresit si imi fac mea culpa. Termenul corect e executati.  gizas...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate