Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...
 Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua
 sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...
 

Numar de autentificare act de proprietate pe contract de comodat

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
cmedia

cmedia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 03.09.2009
Buna ziua.

Trebuie sa fac un contract de comodat pentru un PFA intr-un apartament. Proprietarul este o persoana mai in varsta care probabil nu intelege mai bine ce implica asta.

Pe modelul de contract pe care completez apare un numar de autentificare pe care trebuie sa il iau de pe actul de proprietate ( http://prntscr.com/iqi1ey ), dar as prefera sa nu cer asa ceva proprietarului ca mai mult ca sigur o sa intre la dubii..

Daca si-a mai facut cineva sediu social undeva, imi poate spune daca a completat partea asta?

Sau pot sa o sterg si trece si asa?

#2
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
N-as recomanda sa-l stergi pe motiv ca s-ar putea sa nu fie bun (contractul de comodat) la un eventual control (depinde cat de zelos e controlul). Exact cum e la carnetul auto: daca ai trecut codul 01 (ochelari) si te prinde militianul fara, s-ar putea sa te amendeze, sau s-ar putea sa te lase in pace (interesul fiind doar dreptul de a conduce).

#3
fqx

fqx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,212
  • Înscris: 23.08.2014

View Postcmedia, on 13 martie 2018 - 11:14, said:

Buna ziua.

Trebuie sa fac un contract de comodat pentru un PFA intr-un apartament. Proprietarul este o persoana mai in varsta care probabil nu intelege mai bine ce implica asta.

Pe modelul de contract pe care completez apare un numar de autentificare pe care trebuie sa il iau de pe actul de proprietate ( http://prntscr.com/iqi1ey ), dar as prefera sa nu cer asa ceva proprietarului ca mai mult ca sigur o sa intre la dubii..

Daca si-a mai facut cineva sediu social undeva, imi poate spune daca a completat partea asta?

Sau pot sa o sterg si trece si asa?
Pai si cum vrei sa faci contract de comodat, daca tu nu stii sigur ca persoana respectiva e proprietarul, adica nu ai vazut actul de proprietate? Poti completa fictiv, dar eu nu asi face asa ceva fara sa vad actul de proprietate.In plus daca vrei sa mergi sa autentifici contractul la notar, sigur va cere actul de proprietate...

#4
cmedia

cmedia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 03.09.2009

View Postfqx, on 13 martie 2018 - 11:45, said:

Pai si cum vrei sa faci contract de comodat, daca tu nu stii sigur ca persoana respectiva e proprietarul, adica nu ai vazut actul de proprietate? Poti completa fictiv, dar eu nu asi face asa ceva fara sa vad actul de proprietate.In plus daca vrei sa mergi sa autentifici contractul la notar, sigur va cere actul de proprietate...
Stiu ca dansa este proprietarul. Contractul nu trebuie autentificat la notar.

#5
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,780
  • Înscris: 12.01.2018
este un număr de înregistrare și se referă la faptul că ai face 20 de contracte zilnic și le dai un număr precum facturilor

scrie pur și simplu,, contract de comodat,,

#6
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View PostEMPP, on 13 martie 2018 - 13:10, said:

este un număr de înregistrare și se referă la faptul că ai face 20 de contracte zilnic și le dai un număr precum facturilor
Nu e numărul contractului de comodat.

Inițiator, nu merge fără să scrii date pe care nu le poți afla decât din contract. Pe modelul tău e trecut chiar cam sumar, un model beton are mai multe detalii:

Quote

Imobilul ce formează obiectul prezentului contract se află în circuitul civil, fiind inscris in CF nr. _______________ a _______, avand numar cadastral ___________ şi este proprietatea comodantului în baza ___________________.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate