Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Povestioara: aproape accident, cum ati fi reactionat?

- - - - -
  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#19
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,141
  • Înscris: 15.05.2008
daca-l prindea din plin,clar nu mai statea la spital

#20
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,083
  • Înscris: 09.01.2007
Camera auto e sfanta, nu conteaza cati km faci. Poate sa se intample un rahat cand iesi din garaj.
Daca atingeai copilul, aveai dosar in cercetare 1-2-3 ani si nu se inchidea pana cand nu cadeai de acord cu aia. Ceea ce e aiurea ca legislatie.

#21
jmek4you

jmek4you

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,282
  • Înscris: 22.05.2011
Ai putea sa spui si in ce localitate (sau langa care) s a intamplat asta , eu de obicei cand stiu ca trebuie sa tranzitez localitati de rromi conduc super prudent si legal tocmai ca sa nu am de a face cu incidente de genul.

#22
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,141
  • Înscris: 15.05.2008
nu e chiar asa cum spui
trebuia sa se impace cu aia daca era vinovat,in cazul de fata doar ca a trecut pe acolo
multimea trebuia sa conteste daca nu le placea rezultatul
deranj tot era ,declaratii,fara permis,luna de luna dupa dovada

#23
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,413
  • Înscris: 15.12.2009
La "granita" dintre Dambovita si Prahova. Nu era sat. Eram in afara localitatii, era o singura cocioaba izolata. Culmea, acum vreo 2 luni cand am trecut ultima data pe-acolo, nu tin minte sa fi fost.

#24
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,994
  • Înscris: 07.11.2006

View PostAnn0nyym0us, on 13 martie 2018 - 10:15, said:

La "granita" dintre Dambovita si Prahova. Nu era sat. Eram in afara localitatii, era o singura cocioaba izolata. Culmea, acum vreo 2 luni cand am trecut ultima data pe-acolo, nu tin minte sa fi fost.

Astia "construiesc" la fel de repede cum se inmultesc Posted Image

ps.
Fa un exercitiu de imaginatie si gandeste-te la ce ti s-ar fi putut intampla in cazul cand doar ai fi atins copilul,pana la venirea politiei,asta daca ai fi avut timpul necesar sa anunti.
Exemple tragice sunt destule,asa ca-i foarte usor.

#25
Assur

Assur

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 844
  • Înscris: 14.07.2017
Cum am fi vrut sa reactionam, sau cum ne-am fi permis sa reactionam? De vrut, include ceva cu locatie din Polonia, vapor de carton, ceva maresal, etc, etc...de permis, deocamdata nu ne permitem mai nimic.

#26
alexpet

alexpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,358
  • Înscris: 07.05.2007

View PostAnn0nyym0us, on 13 martie 2018 - 10:15, said:

La "granita" dintre Dambovita si Prahova.
probabil celebra, deja, localitate Glod.....

o camera de bord costa pana in 100 de lei, merita din plin....chiar si in fata instantei daca se ajunge acolo

Edited by alexpet, 13 March 2018 - 10:29.


#27
alx42

alx42

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,802
  • Înscris: 26.06.2014
eu ma mir cum de politaiul si-a facut treaba. la noi de obicei in cazuri din astea nu vin ca le e frica, sau daca vin nu fac nimic. poate ai dat de niste rromi care nu erau destul de "alfa" Posted Image

Edited by alx42, 13 March 2018 - 10:30.


#28
alexpet

alexpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,358
  • Înscris: 07.05.2007
si ca veni vorba, mai au o metoda, vazuta de mine personal. Merg in grup pe marginea soselei, in localitate, si cand ii depasesti intind o mana cat sa te atinga in oglinda laterala. Chestie asta le garanteaza supravietuirea, ramane o vanataie si o oglinda imprastiata pe jos (dovada impactului). Urmeaza scandalul si amentarile, de regula soferul sare cu banul imediat. Legea desigur este de partea infractorilor chiar daca politistii cunosc schema, nu prea au ce sa faca, ma duc sa vomit.....

Edited by alexpet, 13 March 2018 - 10:39.


#29
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ai procedat foarte bine. In situatia in care erai in alta tara, in care legile sunt logice si mai si functioneaza, da, trebuia sa depui reclamatie iar tIganii (parintii copilului) sa-ti plateasca reparatia si piesele deteriorate, in Romania nu are rost, este pierdere de timp.

Edited by MembruAnonim, 13 March 2018 - 10:41.


#30
dragneainsusi

dragneainsusi

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 06.03.2018
in orice "confruntare cu "inevouati" trebuie sa le aduci aminte (politicos) ca sunt facuti din "carne, sange si oase"

Edited by dragneainsusi, 13 March 2018 - 10:38.


#31
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,778
  • Înscris: 12.01.2018

View PostAnn0nyym0us, on 13 martie 2018 - 09:43, said:

Posibil si asta, desi n-au dat de inteles, ori nu m-am prins eu. O tineau lunga cu puscaria.

Ma intreb cat de vinovat ieseam daca atingeam copilul, in ideea ca nu ma linsau pana ajungea politia. E drum in afara localitatii, n-au nici stalpi de iluminare, d-apoi vreo camera de supraveghere in zona, era duminica dupa-amiaza, si nu cred ca a trecut vreo masina pe-acolo in tot timpul asta.
NEVINOVAT

#32
alexpet

alexpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,358
  • Înscris: 07.05.2007

View PostMembruAnonim, on 13 martie 2018 - 10:37, said:

Ai procedat foarte bine. In situatia in care erai in alta tara, in care legile sunt logice si mai si functioneaza, da, trebuia sa depui reclamatie iar tIganii (parintii copilului) sa-ti plateasca reparatia si piesele deteriorate, in Romania nu are rost, este pierdere de timp.
tarile civilizate au ajuns civilizate pentru ca cineva, candva si-a pierdut timpul cu mizerii din astea, adica nu a lasat ghiolbaneala sa triumfe. Daca te trezesti cu mii de astfel de plangeri cineva o sa se intrebe  pana la urma ce se intampla....altfel cainii latra, ursul trece....

Edited by alexpet, 13 March 2018 - 10:58.


#33
Assur

Assur

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 844
  • Înscris: 14.07.2017

View Postdragneainsusi, on 13 martie 2018 - 10:38, said:

in orice "confruntare cu "inevouati" trebuie sa le aduci aminte (politicos) ca sunt facuti din "carne, sange si oase"
N-ai cum, pentru asta legea ar trebui sa-ti permita sa detii un Browning de 9 mm, si sa-l folosesti dupa bunul plac...asta era valabil doar in Vestul SUA, in sec XIX.Am evoluat, cica...

#34
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002
La cate scrupule au acesti oameni nu m-as mira ca ei sa il trimita pe copil pe strada, ca tot mai fac ei pe banda rulanta cate 1 pe an.....totul este posibil in Romania, si cred ca politia ar trebui sa faca o panda in acel loc, discret, sa vada daca se mai repeta situatia

#35
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postalexpet, on 13 martie 2018 - 10:57, said:

tarile civilizate au ajuns civilizate pentru ca cineva, candva si-a pierdut timpul cu mizerii din astea, adica nu a lasat ghiolbaneala sa triumfe. Daca te trezesti cu mii de astfel de plangeri cineva o sa se intrebe  pana la urma ce se intampla....altfel cainii latra, ursul trece....

Nu vrea nimeni sa se ocupe. La altele sunt foarte receptivi si se autosesizeaza. Nu trebuie zeci de mii de reclamatii ca sa triumfe normalitatea. Trebuie sa avem niste conducatori (aici ma refer la toti bugetarii implicati in luarea deciziilor) normali la cap cu dorinta sa faca lucrurile sa mearga. A fost o vreme cand se scuzau ca au salariile mici si ca la salarii mici nu vin oameni destepti. Acum? Care este scuza? Ca si-au bagat rudele proaste?

Edited by MembruAnonim, 13 March 2018 - 11:12.


#36
bilti

bilti

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,020
  • Înscris: 14.11.2006
e greu de zis ce am fi facut. poate unul cat usa si trecut prin multe in viata le-ar fi dat o mama de bataie la brazilieni. altul ar fi trecut cu masina peste el, probabil multi s-ar fi cacat pe ei de frica in momentul in care venea tribul peste ei. un lucru e clar! cel mai bine e sa faci plangere altfel o sa continue cu metodele astea de rahat.  trebuie sa strangem randurile si sa fim mai uniti.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate