Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Ianis Hagi

* * - - - 8 votes
  • Please log in to reply
118 replies to this topic

#37
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,744
  • Înscris: 26.08.2008

 Ion_de_la_Raion, on 11 martie 2018 - 23:06, said:

Cred ca majoritatea il acuza pe nedrept pe Ianis Hagi.
Nu-l acuza nimeni de nimic pe Ianis... de unde le scoateti???

Toata tevatura din jurul numelui lui este iscata de tatal lui, care nu l-a lasat "sa creasca" normal, ci [il] forteaza sa "arda etapele".

#38
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,794
  • Înscris: 04.01.2018
Ianis Hagi (19 ani) calcă tot mai apăsat pe urmele tatălui său. ”Decarul” celor de la Viitorul a semnat sâmbătă, cu o zi înaintea meciului de campionat cu roș-albaștrii, un contract de imagine cu un puternic producător de mașini. BMW, compania care colabora de ani buni cu Gică Hagi.
La eveniment a fost invitat și Gheorghe Hagi (53 de ani), numai că acesta a preferat să stea mai retras și să-l lase în ”lumina reflectoarelor” pe băiatul său Ianis. ”Acum a venit rândul lui Ianis! A crescut și-l lăsăm pe el să conducă, să mă conducă, atunci când are timp”, a spus Gică Hagi, vizibil emoționat.
Ianis, despre care Hagi a spus că este convins că va ajunge să câștige Balonul de Aur, se bucură de o atenție deosebită și din partea adversarilor de pe dreptunghiul verde. Nicolae Dică (37 de ani) speră ca Ianis să nu le pună problemele jucătorilor săi în partida de duminică seară.
”Ianis Hagi joacă bine, se vede un progres la el faţă de când a plecat în Italia. Din ce am văzut în acest an, cred că va ajunge un fotbalist important al României. Sper să nu ne pună mari probleme mâine seară”, a spus Dică, la conferința de presă de sâmbătă.
[ https://i.ziare-pe-net.ro/upload/stiri/large/18/10/887603_3.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
https://www.digispor...-cu-fcsb-406073

#39
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 Aldulescu, on 12 martie 2018 - 09:31, said:

”Ianis Hagi joacă bine, se vede un progres la el faţă de când a plecat în Italia. Din ce am văzut în acest an, cred că va ajunge un fotbalist important al României. Sper să nu ne pună mari probleme mâine seară”, a spus Dică, la conferința de presă de sâmbătă.

N-a jucat nimic in Italia, in afara de jocuri pe calculator.... Mai are de invatat... nu se poate numi mare talent.  Presa de la noi, in lipsa de subiectul tabloid - Simona Halep, nu mai stie ce sa scrie.

#40
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,680
  • Înscris: 22.01.2015
Vorba prietenului Gonzo:Dai timpului timp.Adica nu arde etapele ca sa ajungi unde vrei.Se aplica la toata lumea,nu numai la fotbalisti.Main zic odata-Da-ti timpului timp.

#41
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,224
  • Înscris: 13.03.2017
Despre ce vorbim aici ?
Ianis Hagi un jucator care “promite” – “talentat” – tanara “speranta” Posted Image
Haideti mai baieti ce naiba – voi chiar va uitati la fotbal ?

Iata cativa jucatori care au aceeasi varsta (sau foarte apropriata cu protejatul lui taticu) si care chiar sunt talente ;
Renato Sanches - Bayern Munich
Marcus Rashford  -  Manchester United
Theo Hernandez - Atletico Madrid
Ousmane Dembele - Borussia Dortmund
Kylian Mbappe – Monaco

L-am vazut “jucand” pe acest mare “talent” si, parere personala, nu are ce cauta in  TOP 50 U21 players.

#42
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,680
  • Înscris: 22.01.2015
Naijax,hai ca te completez-Vedeta de Romania poate nu are concurenta directa in tara.DAR,in tarile cu campionate pe bune face tusa.Acolo mai exista si concurenta pentru postul care-l joaca.

#43
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,224
  • Înscris: 13.03.2017
@MikeSpike

Asa este
Inca ceva - jucatorii din lista mea (care este deschisa) nu au un "tatic protector" in spate - dimpotriva
Mi-am adus aminte de inca un jucator U21
Gabriel Jesus - Manchester City

Si un portar - aici chiar ca nu prea vine nimic din "spate" in Romania
Gianluigi Donnarumma - AC Milan

#44
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

 myshyk, on 12 martie 2018 - 08:27, said:

Bani, ce dreaq sa caute. Ca doar nu doru´ de munca la adus la steaua lu´ becaleeeeeee......

Daca e asa bun, de ce nu se duce la o echipa de afara ?

#45
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,800
  • Înscris: 13.07.2011

 Aldulescu, on 11 martie 2018 - 19:03, said:

Pai e cel mai talentat din Romania, a fost la Fiorentina inca de la 17 ani, dar nu stiu ce s-a intamplat acolo, l-au pus pe banca dupa doar cateva evolutii, l-au pacalit italienii, acum e inapoi la Viitorul unde o sa aiba ocazia sa creasca ca jucator.

daca nu avea numele si relatiile lu' tasu ajungea la Sepsi nu la Fiorentina. Dupa ce l-au adus astia, si-au dat seama ca nu are el potentialul dorit, ca altfel nu statea degeaba pe banca. Cand ma uitam la el la Viitorul mi se parea foarte slab si nesigur pe el. La Fiorentina nu l-am urmarit dar sigur nu a evoluat chiar atat cum s-ar fi asteptat lumea.

#46
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,408
  • Înscris: 20.02.2008
Nu are valoarea tatalui sau (Hagi era capitanul nationalei la 20 ani parca). Probabil va sfarsi un jucator mediocru, vom vedea.
Razvan Marin este cu 3 clase peste Ianis, crescut tot de Hagi.
In continuare insa cred ca Hagi face o treaba foarte buna crescand tineri fotbalisti. Este singura echipa care face asta. Asta e important, cu timpul se vor gasi 3-4 fotbalisti in jurul carora se poate forma echipa nationala. Fotbalisti am zis nu scursuri ca in ultimii ani.

#47
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,999
  • Înscris: 07.11.2006
Hagi a ajuns capitanul nationalei la 20 de ani nu datorita valorii din acel moment,sa nu sarim peste cal.A fost ambitia lu' Lucescu si nu numai.Acolo au fost manarii,atunci titlul de capitan i se cuvenea de drept lui Boloni.
Adu-ti aminte de meciul ala in care Hagi a jucat capitan de echipa.Sau mai bine nu.

#48
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,408
  • Înscris: 20.02.2008
Corect ce spui dar valoare avea doar ca nu era rodat si experimentat ca jucatorii mai vechi. Lucescu a avut ochi si a vazut talentul, impulsionandu-l pentru mai tarziu. Un meci maxim mediocru dar prin care a castigat un capitan pentru echipa de aur a Romaniei.
Momentan Ianis nu e luat la ochi de nimeni important... mai vedem in maxim 2 ani.

#49
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,463
  • Înscris: 30.10.2003
Orice parinte isi doreste ca copiii lui sa-l depaseasca. Insa Ianis ar fi putut fi un violonist talentat sau un om de afaceri de succes. Dar cine sunt eu sa-i zic lui Hagi sa sa faca cu propriul fiu?

#50
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Daca Ianis ar deveni un violonist talentat, sigur l-ar depasi pe taica-su la vioara. :D

#51
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,728
  • Înscris: 10.11.2013
Ianis are talent, loveste bine mingea cu ambele picioare (nu sunt multi in Romania care fac acest lucru), munceste mult. Stiu ca nu e la nivelul lui mbappe sau rashford, dar pe bune acum, ce alte talente comparabile avem in Romania? Asa cum ii fac romanii praf si pe unii gen pantelimon, chiriches sau tatarusanu ca, vezi Doamne, ba sunt rezerve, ba nu sunt cei mai buni pe post, mai ca nu stiu ce. De exemplu Chiriches, este in lotul liderului din serie a, chiar daca nu e titular, e si el la un nivel ridicat, sunt multi fotbalisti consacrati care sunt rezerve (nani sau bale, de exemplu). Considerand cati romani de nationala freaca banca in rusia sau in turcia, avem si noi unul care mai joaca in occident si-l facem praf si pe ala deoarece nu e ca sergio ramos sau varane. Avem standard prea ridicat si n-am inteles din ce motiv, suntem prea praf la toate domeniile ca sa strambam din nas cand e unul mai rasarit si prin ograda noastra.

 YourFan, on 11 martie 2018 - 23:58, said:

Ce treaba are Ianis cu pitipoancele lu' Capatos Posted Image
Pai tocmai, ca Ianis nu are Posted Image. Eu faceam trimitere la alte sperante romanesti care s-au pierdut intre capatos si cluburi, gen costea jr (i-am uitat numele mic), andrei cristea, tanase si multi altii care au avut talent urias dar s-au pierdut la primul bmw, venit la pachet cu prima pasa rasa din capitala. Eu apreciez acest lucru la el, si are o sansa reala sa faca mai multe decat cei amintiti mai sus.

Edited by n-amname, 14 March 2018 - 15:43.


#52
jakota

jakota

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,663
  • Înscris: 22.05.2011
Ce comparatii cu  Rashford, Mbappe ...  ati innebunit la kap?

Iannis e subtirel rau, greseste fro 70% din mingi, asta dupa ce stai si te pregatesti un an si mai bine la Fiorentina ...  cam da de gandit.
Daca ai toata echipa care trage pt tine, tu bati tot, 11m, cornere, lovituri libere,  normal ca vin si goluri.
Asta e, daca asa vrea taticu'  n-ai csf...

#53
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

 n-amname, on 14 martie 2018 - 15:38, said:

costea jr (i-am uitat numele mic), andrei cristea

Mihai era ala mic. Florin era cel mare. Andrei Cristea valora 20 milioane dupa meciul contra Valenciei (dupa Becali). :D L-a vandut la Poli pe 600 mii.

#54
Taganan

Taganan

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 21.05.2018

 n-amname, on 14 martie 2018 - 15:38, said:

Ianis are talent, loveste bine mingea cu ambele picioare (nu sunt multi in Romania care fac acest lucru), munceste mult...........
Aceeasi parere aveam si eu pana aseara.(CFR-Viitorul 1-0)
Ianis e slabut rau,submediocru.Viitorul este o echipa mult prea puternica pentru el.La ce a aratat aseara, doar prin liga a II ar prinde titular de numar 10.

Edited by Taganan, 21 May 2018 - 06:26.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate