Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Ianis Hagi

* * - - - 8 votes
  • Please log in to reply
118 replies to this topic

#1
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,794
  • Înscris: 04.01.2018
Ce parere aveti de aceasta tanara speranta a fotbalului romanesc, credeti ca se va ridica la inaltimea tatalui sau si va atinge aceleasi performante, cum credeti ca va evolua cariera lui?

#2
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Faci misto de noi, nu?

#3
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,996
  • Înscris: 07.11.2006
Enumera cateva motive care te-au facut sa-l numesti tanara speranta.
Singurul lucru care este cert in momentul de fata,este faptul ca in afara de tatal sau,nimeni nu prea a vazut speranta din el.
Dar are toata viata inainte,cum se zice.

#4
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,600
  • Înscris: 30.07.2003

 Aldulescu, on 11 martie 2018 - 18:50, said:

credeti ca se va ridica la inaltimea tatalui sau si va atinge aceleasi performante, cum credeti ca va evolua cariera lui?
Ce importanta are pt. el ce credem noi?

#5
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,794
  • Înscris: 04.01.2018

 adisz, on 11 martie 2018 - 18:58, said:

Enumera cateva motive care te-au facut sa-l numesti tanara speranta.
Pai e cel mai talentat din Romania, a fost la Fiorentina inca de la 17 ani, dar nu stiu ce s-a intamplat acolo, l-au pus pe banca dupa doar cateva evolutii, l-au pacalit italienii, acum e inapoi la Viitorul unde o sa aiba ocazia sa creasca ca jucator.

#6
masni

masni

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 25.10.2010
singurul lucru care a facut sa auzim de el este numele.nici nu stiti cate valori avem in tara dar care nu au nume .la fotbal trebuie sa fii propulsat de cineva.de cineva care are interes..multi tineri de valoare avem.sunt meciuri in divizii inferioare care te ung pe suflet.

#7
noone2v1

noone2v1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 31.03.2016
O sa fie un star la Gaz Metan Medias in sezonul 2028/2029, cu 7 goluri si 3 pase de gol in 28 de meciuri.
Mai mult de atata nu stiu sa va spun.

#8
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,622
  • Înscris: 12.02.2008
Inca un Costea sau Plesan

#9
Music-Box

Music-Box

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,048
  • Înscris: 16.02.2017
Sa născut talent si o sa moara speranță.

#10
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018
Talent nu are, daca nu il baga taticul pe posturi caldute nemeritate nu ajungea sa joace nici un tenis cu piciorul la iarba verde si nu il lua nici naiba la nici o echipa.
Tipic pentru oameni, daca au noroc intr-un domeniu si capata influenta in domeniu se va asigura sa isi bage toata familia in domeniul ala sa ii lase mostenire influenta.

Deaceea vezi familii intregi chiar de generatii intregi lucrand in acelasi domeniu... ca sunt incapabili sa faca ceva pe cont propriu asa ca aleg solutia simpla... traficul de influenta sa obtina posturi caldute nemeritate.

Edited by lexis1, 11 March 2018 - 19:30.


#11
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,247
  • Înscris: 31.08.2006
Eu mizez pe baiatul asta, sau pe asta, spre exemplu.  Decat unii care bat mingea aiurea si nu aduc niciun folos Romaniei, nu mai bine mizam pe baieti care fac sa fie pronuntat laudativ numele tarii noastre, e drept, nu pe terenuri de fotbal cu dopati, ci in medii universitare ?

#12
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018

 Aldulescu, on 11 martie 2018 - 19:03, said:

Pai e cel mai talentat din Romania, a fost la Fiorentina inca de la 17 ani, dar nu stiu ce s-a intamplat acolo, l-au pus pe banca dupa doar cateva evolutii, l-au pacalit italienii, acum e inapoi la Viitorul unde o sa aiba ocazia sa creasca ca jucator.
Aia a fost o spaga mascata... Fiorentina a vrut ca Hagi sa ii faca un "favor" iar Hagi in schimbul "favorului" a cerut sa ii bage fiul acolo... deaceea a fost mai mult in acte la Fiorentina, ca pe teren era lipsa.
Exact cum si politicienii si sefii de institutii isi baga odraslele pe posturi bine platite care nu necesita nici prezenta la locul de munca in firmele cu care institutiile au contracte.

Edited by lexis1, 11 March 2018 - 19:53.


#13
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 Aldulescu, on 11 martie 2018 - 18:50, said:

Ce parere aveti de aceasta tanara speranta a fotbalului romanesc, credeti ca se va ridica la inaltimea tatalui sau si va atinge aceleasi performante, cum credeti ca va evolua cariera lui?

NU.  Gica Hagi.. avea ceva unic... stabilitate pe picioare (contact solid cu solul), dribling nativ si un stil de a lovi mingea foarte precis, fara compromisuri...

Ianis, desi nu e lipsit de talent, e un jucator de cartier, n-are geniu fotbalistic in joc... face ce a invatat pe teren.. n-are sclipirea aia a marilor fotbalisti.

Un fotbalist care are simtul mingei (stie intr-o fractiune de secunda ce sa faca cu mingea) e Budescu.. pacat ca e la varsta a doua...

Ianis, joaca ce a invatat - adica fotbal de curtea scolii... Problema cu tinerele talente este, ca daca nu au o echipa in spate (stie Gica Hagi de ce) mor sperante.
Ianis Hagi e inca in acea faza a carierei in care "Aoleu, a ajuns mingea la mine...?  Foarte tare... Ce-o fi sa fac cu ea?"

Un Ianis Hagi, chiar dcaa ar avea la un moment dat sclipire de geniu, nu are o echipa cu jucatori de valoare in spate, nu are cine sa-i paseze (nu are un Budescu spre exemplu, care sa-i ridice niste baloane). De asta Gica Hagi, a vrut sa incerce ceva cu Fiorentina, ca Ianis sa joace acolo cu niste jucatori mai buni si sa aiba posibilitatea sa se afirme... Din pacate nu a iesit socoteala de acasa cu cea de acolo.

Edited by rosix, 11 March 2018 - 19:52.


#14
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018

 fansat, on 11 martie 2018 - 19:23, said:

Eu mizez pe baiatul asta,
Asta e de la Tudor Vianu.
Nu stiu cum se face dar din liceul ala ies cele mai tampite caractere posibile si paralele cu domeniile predate. In schimb e un liceu bun sa capeti pile sa obtii posturi caldute, deaceea multi se bat pe locuri acolo... e un fel de scoala de partid, unde toti prostii care se duc acolo o sa fie asigurati pe viata.

Apropo, Mircea Badea a terminat Vianu, ca si Boureanu si alti boi care sunt praf si la matematica si la informatica si la fizica... dar asta conteaza mai putin, importante sunt relatiile pe care le capeti acolo.

#15
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,744
  • Înscris: 26.08.2008

 Aldulescu, on 11 martie 2018 - 19:03, said:

...a fost la Fiorentina inca de la 17 ani, dar nu stiu ce s-a intamplat acolo...  
Astia nu stiu cand sa se opreasca din a fi penibili - ma refer la tac-su aici.
Cum sa dea aia 2 milioane pe copchil, odata ajuns acolo sa il tina pe tusa (retin ca ar fi vazut iarba doar intr-un meci amical / demonstrativ / aniversar - unde ar fi fost invitat in tribune si tac-su) pentru ca apoi sa il repudieze si sa il trimita colet acasa contra - culmea - fix 2 mil. de epuroi? Daca fusese bun ar fi trebuit sa ceara pe el in plus [2 milioane + macar cat de o shaorma] / daca fusese praf il dadeau inapoi moka numai sa scape de balast.
Si acu' alte texte, ca ar fi si altii interesati de junior, echipe si mai mari & sume mult mai mari...
De unde pana unde?

Vaaai, cum se spala bani in sportul asta rege... :)

#16
Masterofengines

Masterofengines

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 16
  • Înscris: 11.03.2018
Numele tatalui e singura calitate .A carat geanta pe la Fiorentina,  in rest .Cam atat . Departe tare de calitatile incontestabile ale lui Gica .

#17
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,065
  • Înscris: 24.02.2011
Ianis îi un mingicar la fel cum o fost tatsu, dar asta nu mai merge in fotbalul modern decat daca esti Messi

Edited by sandel1, 11 March 2018 - 20:11.


#18
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Eu cred in Iannis, cum am crezut si-n gica. Ia amintiti-va ca si Gica Hagi, la virsta lui, tot cam asa era... Mama, ce-l  mai injurau "microbistii"... Cu trecerea timpului + multa munca a ajuns cine e. Asa si cu fi-su. Mie imi place cum joaca Iannis.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate