Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Izolație coș de fum

Un imn al iubirii (spirituale)

Depistare cartela ?

TV Samsung nu recepționeaza ...
 Reconventionala la apel?

Detector gaz defect.

Inlocuire serpentina boiler termo...

Primele supermaketuri, hypermarke...
 Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...
 Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Hemoroizi

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

MembruAnonim

MembruAnonim

MembruAnonim

• Grup: Banned
Daca ar fi sa te iau in serios ar trebui sa iti pui mai multe intrebari referitor la sex-ul care il practici....Ia vezi de un E-coli ceva...Chlamydia ...

Edited by bumpocbum, 11 March 2018 - 19:42.

iliketoforkmyself

iliketoforkmyself

Member

• Grup: Members
Slavă domnului că nu practici schi acrobatic...

andreic

andreic

Very OLD Member

• Grup: Moderators

Aleee16, on 11 martie 2018 - 19:31, said:

Sincer sunt satula pana peste cap de doctori , de asta refuz sa merg doar daca este ceva mai grav . De cand ma stiu numai pe la doctori am fost ( analize , controale etc ) si sincer m-am cam saturat Posted Image
Atunci mananca calumea o dieta corecta neconstipativa si gata... baga legume, fasole, linte la fiecare masa... constipatia inseamna hrana putina si proasta, fara fibre.

Edited by andreic, 11 March 2018 - 21:12.

Valmont43

Valmont43

Guru Member

Ca om trecut prin aceasta stanjenitoare problema pot sa dau cateva sfaturi care la mine au functionat 100% si iata ca de ani de zile NU mai am probleme:
-miscare multa(bicicleta, sala, etc)
-fara picanterii in mancare
-fibre cat mai multe(in fiecare dimineata servesc un danone cu cereale) pere, etc si tot ce contine fibre
-cicatridina supozitoare si IN FIECARE ZI toaleta locala cu un sapun sau gel cu ph neutru, NU altceva
-evitat la maxim scaunele din piele(nu radeti ca e f.adevarat)
-evitat la maxim constipatia fiindca este nevoie de un tranzit intestinal perfect
-evitat cafea,prajeli, tocatura, evitat sa consumi cafea pe stomacul gol
-analize de vazut sa nu ai Helicobacter Pylori

Edited by Valmont43, 11 March 2018 - 21:07.

shymano

shymano

Guru Member

• Grup: Senior Members
Si de la efort (ala facut la sala !!!) pot aparea hemoroizii ...
Mergi la un control, doctorul iti poate spune mai la obiect ce si cum, pe forum poti gasi doar pareri.

viotl

viotl

Straight ahead ... middle of the road

dell99, on 11 martie 2018 - 19:08, said:

Io cred ca are ceva probleme pt varsta asta, urmeaza topicul cu ma ustura buzele Posted Image)
https://forum.softpe...upa-act-sexual/
dell.....?????
te stiam om serios....

Valmont43

Valmont43

Guru Member

shymano, on 11 martie 2018 - 21:16, said:

Si de la efort (ala facut la sala !!!) pot aparea hemoroizii ...
Mergi la un control, doctorul iti poate spune mai la obiect ce si cum, pe forum poti gasi doar pareri.
Pai nu te duci la sala sa devii Arnold Schwarzenegger, nu tragi de fiare sau ridici greutati(e la mintea cocosului).....banda de alergat, eliptica, facute cu cap 1-2 ore nu toata ziua Posted Image
Initiatoarea a spus ca e satula de medici si ar vrea sa-i evite desi...daca problema persista chiar si cu cele spuse de colegi atunci nu are incotro si tot la medic ajunge

Edited by Valmont43, 11 March 2018 - 21:51.

ionutz_joe2009

ionutz_joe2009

Senior Member

Intr-un stadiu mai grav.

dell99

dell99

Active Member

viotl, on 11 martie 2018 - 21:37, said:

dell.....?????
te stiam om serios....
Pai sunt, am intrat pe aici sa vad cum isi rezolva tineretul zilelor astora durerile in fund :). Nu e de ras, mai ales ca fata are dureri prin toate partile, sper sa rezolve macar una din cai sa nu ramana nemaritata.

shymano

shymano

Guru Member

Valmont43, on 11 martie 2018 - 21:44, said:

Pai nu te duci la sala sa devii Arnold Schwarzenegger, nu tragi de fiare sau ridici greutati(e la mintea cocosului).....banda de alergat, eliptica, facute cu cap 1-2 ore nu toata ziua Posted Image
Initiatoarea a spus ca e satula de medici si ar vrea sa-i evite desi...daca problema persista chiar si cu cele spuse de colegi atunci nu are incotro si tot la medic ajunge
Teoria si practica sunt 2 chestii separate ...
Apoi ... cam asa o fi, mergi la sala sa aranjezi micii pe farfurie, nu sa tragi de fiare ...!!!
Oare o fi macar vreunul care merge la sala sa faca doar banda ???
Eu nu cred ...
Problema e la fiecare in parte, depinde de organismul fiecaruia ce inseamna "greutate prea mare" (care duce la astfel de probleme).
Chiar daca e satula de medici, tot acolo trebuie sa ajunga, cateva posturi pe forum nu fac hemoroizii sa dispara (daca astia sunt, intr-adevar, problematici).

Valmont43

Valmont43

Guru Member

shymano, on 11 martie 2018 - 23:00, said:

Teoria si practica sunt 2 chestii separate ...
Apoi ... cam asa o fi, mergi la sala sa aranjezi micii pe farfurie, nu sa tragi de fiare ...!!!
Oare o fi macar vreunul care merge la sala sa faca doar banda ???

Problema e la fiecare in parte, depinde de organismul fiecaruia ce inseamna "greutate prea mare" (care duce la astfel de probleme).
Chiar daca e satula de medici, tot acolo trebuie sa ajunga, cateva posturi pe forum nu fac hemoroizii sa dispara (daca astia sunt, intr-adevar, problematici).
Hai sa-ti spun eu una tare....la un moment dat medicul mi-a spus ca vezi doamne hemoroizii apar si dispar(asa se manifesta la unele organisme) si ca n-am ce face si va trebui sa ma impac cu asta....am 5 ani de cand nu mai am nicio problema...si stii de ce? In afara de prescriptiile medicamentoase am tinut cont si de sfaturile unora trecuti prin asa ceva....
Cand ti se spune sa faci miscare avand in vedere aceasta problema nu inseamna sa te duci la haltere....Daca initiatoarea sau oricare alta persoana respecta 100% un regim de viata echilibrat nu are cum sa nu dispara problema, mai ales ca spune ca are 23 de ani(eu am dublu varstei si am scapat)

shymano

shymano

Guru Member

Eu ma refeream la faptul ca, probabil, mersul ei la sala nu a insemnat doar banda ...
Si ca ridicatul de greutati ar putea sa fie una din cauze.
Altfel, orice organism e unic si reactioneaza diferit de la individ la individ.
Nimic nu e sigur, mai ales in zilele noastre.
Sunt cazuri in care recidiveaza chiar si dupa operatie, dar si cazuri in care dispar asa cum au aparut.
Important e, mai ales la jnceput, un control medical, la finalul caruia sa i se spuna ce este acolo, care-s cauzele sangerarilor.
Ca poate nici macar nu are hemoroizi ... si o fi alta problema.
Din spatele tastaturii ne dam cu parerea doar asa, de amorul artei.

Freddy12

Freddy12

Guru Member

Asa cum te-a sfatuit si Valmont: mananca alimente care nu constipa aducă fructe, legume cu celuloza (fasole verde, varza, fasole uscata, linte,) fulgi de ovaz. Merele constipa deci evita-le. Mananca pere, prune, pepene galben, smochine. Cand ai crize, poti lua detralex si supozitoare  hemorzon. Daca te balonezi, bei cate un ceai de fenicul seara.

octav645

octav645

Junior Member

Fratilor, am scapat de hemoroizi si sangerari, prin metoda bandarii(sugrumare). Fiind 3 intrusi, am fost la 3 sedinte. Cate unul la o sedinta. [.....] Ca sa previn constipatia acum mananc zilnic salate si seara mai beau ceai slab laxativ d76. Ca bonus, nu ma mai simt balonat, abomenul a devenit suplu si am slabit vreo 5kg.Nu e reclama, sunt pacient, ma cautati pt detalii. Dupa cateva zile hemoroidul sugrumat se usuca si cade..il vezi in vas in WC plutind.

Edited by Karhu, 21 April 2020 - 16:25.
eliminat reclama

VPVlad1988

VPVlad1988

New Member

• Grup: Candidate Members
Salutare,

Ma confrunt cu niste hemoroizi, detalii mai jos.

Programare 1: Hemoroizi interni fara complicatii (Tratament: DETRALEX 2CPX2/ZI, 7 ZILE, APOI 1CPX2/ZI, 21 DE ZILE; PROCTOGLYVENOL UNG APLICATII LOCALE DE 2 ORI/ZI, 10 ZILE)
Programare 2: Hemoroizi externi trombozati (DETRALEX 2CPX3/ZI, 4 ZILE, APOI 2CPX2/ZI, 3 ZILE, APOI 1CPX2/ZI, 21 DE ZILE; PROCTOGLYVENOL UNG APLICATII LOCALE DE 2 ORI/ZI, 10 ZILE)
Programare 3: Hemoroizi externi trombozati (DETRALEX 1CPX2/ZI, CP 500 MG; - RESPECTA RECOMANDARI DE LA CONSULTUL PRECEDENT)

Pe 2 ianuarie am terminat cu DETRALEX-ul, de atunci putin cate putin se agraveaza "Hemoroizi externi trombozati", adica sa le zic "chestiile alea" ca un bob de mazare, parca sunt din ce in ce mai mari.

Nu stiu ce sa fac, am fost de 3 ori la acelasi medic, de 3 ori mi-a recomandat acelasi lucru. Nu m-as mai duce la el...

A mai patit careva, vreo recomadare de medic, clinica, etc?

cryvest

cryvest

Junior Member

@Octav635 Esti ok, sper ca nu au mai aparut, ieri am facut si eu prima bandare si sper sa scap de sangerari

octav645, on 20 aprilie 2020 - 15:20, said:

Fratilor, am scapat de hemoroizi si sangerari, prin metoda bandarii(sugrumare). Fiind 3 intrusi, am fost la 3 sedinte. Cate unul la o sedinta. [.....] Ca sa previn constipatia acum mananc zilnic salate si seara mai beau ceai slab laxativ d76. Ca bonus, nu ma mai simt balonat, abomenul a devenit suplu si am slabit vreo 5kg.Nu e reclama, sunt pacient, ma cautati pt detalii. Dupa cateva zile hemoroidul sugrumat se usuca si cade..il vezi in vas in WC plutind.

Esti ok ?

Edited by cryvest, 10 January 2023 - 22:52.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate