Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 

La ce vârstă v-a pleznit prima oară țoalele

* * - - - 6 votes
  • This topic is locked This topic is locked
35 replies to this topic

#1
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,972
  • Înscris: 02.02.2008
Tuturor ni s-a întâmplat când ne-a fost lumea mai dragă, pantalonii au cedat la noadă în prima ta zi de școală sau ți s-a rupt slițu de la pantaloni tocmai când încercai să-ți impresionezi șefa, ghinion că te-ai gândit să nu porți nădragi în ziua respectivă. Deci, când ați pățit-o prima oară? În cel mai rău caz merge să ți se pleznească cămeșa de la bere când tragi un pârț care a pleznit și nefericita pereche de boxeri. Nevinovate sunt plezniturile de chupa-chups...

#2
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
mie pe bicicleta mi s-a intamplat asta-vara, s-au rupt intre picioare pantalonii scurti, asa ca am traversat orasul, si pe centru, foarte "aerodinamic", aveam chilotii pe sa in partea din fata, practic(negru-negru). am si surprins niste reactii cand mergeam pe trotuar(pe mici zone din traseu).

Edited by 41ex, 11 March 2018 - 10:23.


#3
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,331
  • Înscris: 29.07.2013
Cred ca astea plesnesc dupa ce treci clasa la gramatica, pana atunci stau cuminti Posted Image

Edited by argonaut, 11 March 2018 - 14:02.


#4
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018
Pe la 25 cred, eram intr-o institutie publica, am chemat pe cineva sa imi aduca ceva si cand coboram scarile, fiind scarile vechi si rupte am facut spagatul pe scari si au cedat fara sa imi dau seama... cand am iesit am luat ce era de luat pe geamul de la masina din dreapta si cand ma intorc sa intru iar ma striga din masina... ca am pantalonii rupti in... iti dai seama ce moment penibil, noroc ca aveam de schimb, ghinion ca nu aveam nadragi Posted Image

Trebuia sa dau in judecata institutia ca alea nu erau scari... un pericol, puteam sa sfarsesc rau daca nu eram mai sportiv.
Scarile semanau cu astea
[ https://i.pinimg.com/originals/fd/e3/4c/fde34c55bc1b4f6bd6ccacb6d19820da.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by lexis1, 11 March 2018 - 10:39.


#5
jadcomp

jadcomp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,935
  • Înscris: 27.09.2006
La 13 ani, mi-au crapat blugii intre picioare cand sa ma urc in tramvai. Erau alea cu scara foarte inalta, nu era refugiu si linia era mai sus decat nivelul strazii.

#6
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,911
  • Înscris: 01.01.2010
Prin 2003, sustineam examenul de licenta, prin vestul tarii. Eram prieten cu o colega, care ulterior mi-a devenit sotie ;)
In ziua sustinetrii lucrarii, purta niste pantaloni negri, mulati, cu fermoar. Citeam inc ao data lucrarea pe hol, asteptandu-ne randul (urma proba sustinerii lucrarii). Ea venea, dupa mine. La un moment dat, o vad ca se inroseste la fata. Era emotiva si se consuma inaintea examenelor, maxim, asa ca m-am gandit ca a lovit-o inca o unda de soc. O intreb ce se intampla si imi spune ca i-a cedat fermoarul pantalnilor (tinea lucrarea in dreptul acestuia). A fost vis. Randul meu venea in vreo 5 minute, nu o puteam lasa asa. Am gasit o femeie de serviciu, careia vreau sa-i multumesc, desi nu va citi asta, si mi-a dat un ac cu ata, cu care i-am cusut fermoarul. Cand am revenit la cazare, s-a schimbat, nota a fost buna, eu am abuzat de alcool.
Pfiu...ce amintiri frumoase...ce vremuri...ce tineri...

#7
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
SIncer sa fiu, nu tin minte s-o fi patit.
Dar am avut in facultate un profesor de avea pantalni rupti colea.
Imi amintesc ca intarziasem putin la semninar, am intrat in clasa ca o eliberare pt colegi, cand am intrat i-a bufnit dintr-o data rasul, iar eu nu pricepeam de ce (n-avea legatura cu mine).

Mai pe la jumatatea orei s-a prins si domn' profesor, era vizibil jenat Posted Image

Dar daca se pune, am plecat o data pe strada neincheiat la slit, mi-am dat seama de-abia cand am ajuns acasa Posted Image

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/D-PbBX-Ibiw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/_NiJIcGptIw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by gumball3000, 11 March 2018 - 11:08.


#8
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,524
  • Înscris: 16.03.2007

View PostYOUR_GOD, on 11 martie 2018 - 10:51, said:

Prin 2003, sustineam examenul de licenta, prin vestul tarii. Eram prieten cu o colega, care ulterior mi-a devenit sotie Posted Image
In ziua sustinetrii lucrarii, purta niste pantaloni negri, mulati, cu fermoar. Citeam inc ao data lucrarea pe hol, asteptandu-ne randul (urma proba sustinerii lucrarii). Ea venea, dupa mine. La un moment dat, o vad ca se inroseste la fata. Era emotiva si se consuma inaintea examenelor, maxim, asa ca m-am gandit ca a lovit-o inca o unda de soc. O intreb ce se intampla si imi spune ca i-a cedat fermoarul pantalnilor (tinea lucrarea in dreptul acestuia). A fost vis. Randul meu venea in vreo 5 minute, nu o puteam lasa asa. Am gasit o femeie de serviciu, careia vreau sa-i multumesc, desi nu va citi asta, si mi-a dat un ac cu ata, cu care i-am cusut fermoarul. Cand am revenit la cazare, s-a schimbat, nota a fost buna, eu am abuzat de alcool.
Pfiu...ce amintiri frumoase...ce vremuri...ce tineri...

Ai bombardat-o bine in seara aia?

#9
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,911
  • Înscris: 01.01.2010

View Postlaffin, on 11 martie 2018 - 10:57, said:

Ai bombardat-o bine in seara aia?
Nu am fost genul. Eram doar colegi atunci. Si oricum, nu-mi place termenul.

#10
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009
Pe la 14-15 ani, eram acasa, i-am inlocuit, mama ia cusut si gata.

#11
realduc

realduc

    traieste, si lasa-i si pe ceilalti sa traiasca

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,062
  • Înscris: 04.09.2017
imi aduc aminte cu drag cum mi-a crapat camasa de forta, a 2-a zi de de la 3-a internare ! ... Posted Image

Edited by realduc, 11 March 2018 - 11:42.


#12
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,109
  • Înscris: 30.04.2007
eu sunt o leaca mai retard in interpretarea noului scris romanesc cu care unii "s-a" obisnuit, dar analizind textul topicului si adaptindu-l la precara mea cultura generala, au rezultat urmatoarele variante:

La ce vârstă v-a(U) pleznit prima oară țoalele - in ideea de "la ce virsta au crapat hainele pe voi"

sau

La ce vârstă v-a(U) pleznit prima oară țoalele - in varianta de "la ce virsta v-au batut hainele"

mi-am permis sa adaug acel buclucas (U), pentru insignifiantul fapt ca hainele/toalele "ie" sub (sau supt, in varianta non academica) 50.

orice lamurire este bine venita.

#13
MosCracila

MosCracila

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 27.12.2017
Bravo topic, au pleznit chilotii de ras. De rasul curcilor.

#14
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,794
  • Înscris: 04.01.2018

View PostYOUR_GOD, on 11 martie 2018 - 10:51, said:

O intreb ce se intampla si imi spune ca i-a cedat fermoarul pantalnilor (tinea lucrarea in dreptul acestuia). A fost vis. Randul meu venea in vreo 5 minute, nu o puteam lasa asa. Am gasit o femeie de serviciu, careia vreau sa-i multumesc, desi nu va citi asta, si mi-a dat un ac cu ata, cu care i-am cusut fermoarul.
Pai si s-a vazut ceva? Cum i-ai cusut fermoarul, si-a dat jos pantalonii sau i l-ai cusut direct pe ea?

#15
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Ce intrebari-s astea? Tu n-auzi ca a luat-o de soata Posted Image

#16
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,911
  • Înscris: 01.01.2010

View PostAldulescu, on 11 martie 2018 - 11:49, said:

Pai si s-a vazut ceva? Cum i-ai cusut fermoarul, si-a dat jos pantalonii sau i l-ai cusut direct pe ea?
I-am cusut direct pe ea. Ce sa se vada frate?! Eram inaintea licentei, nu ma gandeam decat la examen. Stiu, incredibil.

#17
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,794
  • Înscris: 04.01.2018
Hai sa va zic si eu o intamplare hazlie din facultate, dar nu cu pantaloni plezniti ci uzi...
Aveam colega o tipa, cam tocilara de felul ei si intr-o pauza nu stiu ce a facut, s-a asezat intr-un loc nepotrivit sau a manevrat gresit o sticla de apa, ca s-a udat pe pantaloni chiar in spate, pata intinzandu-se frumos apoi intre picioarele ei, iar pantalonii fiind albi si cam mulati, se vedea asta perfect...
Un coleg de langa mine observand asta, mi-a facut cu cotul, m-am uitat si eu la ea si am stat asa cateva secunde amandoi, holbandu-ne, captivati de priveliste, si eu inca in transa i-am spus ceva de genul : "Hei, vezi ca te-ai udat intre picioare..." Tipa s-a incruntat, s-a uitat apoi, m-a facut porc, nesimtit, badaran, etc., colegul meu abia se abtinea din ras, l-a luat apoi si pe el in primire facandu-l cu ou si otet, iar dupa ce a plecat la baie colegul mi-a zis :" Ce ai bai, de ce i-ai zis, trebuie sa te uiti doar, nu trebuia sa zici nimic, esti nebun la cap!!!?", in fine.....eu voiam doar sa o ajut, nu stiu de ce a reactionat in halul ala....

Edited by Aldulescu, 11 March 2018 - 12:13.


#18
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
@Aldulescu ti-ai meritat-o.
Printre altele, exista 2 lucruri pe lumea asta care nu se fac
1) Nu desparti niciodata doua femei care se paruiesc
2) Nu ii spui niciodata unei femei ca "afiseaza" prea mult

Edited by gumball3000, 11 March 2018 - 12:11.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate