Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

Problema tehnica pc!

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

 WizKid98, on 09 martie 2018 - 08:32, said:

 super8, on 09 martie 2018 - 08:18, said:

Atunci instaleaza toate driverele existente pt. placa video si vezi daca problema persista.
https://www.geforce.com/drivers
am facut asta deja,
Am luat si driverele de pe msi si cele de pe nvidia,
D.p.meu.d.v. placa video e stricata.
Ti-am spus ! la fel imi facea o placa video ATI Radeon pe AGP (ultimul model AGP):
fara driver instalat functiona ireprosabil [dar se vedea aiurea fara driver], dupa ce instalam driverul nu se mai aprindea delc.

#20
WizKid98

WizKid98

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 24.04.2017
O sa testez si sursa lui si am sa fac un retur si am sa iau ce imi recomandati aici,  sper doar sa nu ma zgarii pe ochi dupa normal aveam de gand sa iau un corsair bugetul fiind destul de ok dar am ales sa fac o mica economie cu asta daca toata lumea sustine ca nu e buna am sa o returnez

 super8, on 09 martie 2018 - 08:54, said:

D.p.meu.d.v. placa video e stricata.
Ti-am spus ! la fel imi facea o placa video ATI Radeon pe AGP (ultimul model AGP):
fara driver instalat functiona ireprosabil [dar se vedea aiurea fara driver], dupa ce instalam driverul nu se mai aprindea delc.
,  nu placa video nu are absolut nimic,  problema asta o au multe persoane fix cu modelul asta,  baietii mi-au recomandat niste surse si am sa vad care e treaba dupa

#21
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
In cazu' asta sa ne ti la curent.
Sunt foarte curios de deznodamant  Posted Image

#22
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Ai o placa de baza cu video integrat.Scoate placa dedicata si baga monitorul in cea onboard si mergi in bios unde setezi ca placa primara cea onboard.Dupa ce faci asta,salvezi setarile,stingi pc-ul si remontezi placa ta grafica.Butezi in windows si vezi daca placa apare in device manager si daca are vreun cod de eroare. Daca totul e ok,incearca sa rulezi niste programe ce pot utiliza CUDA (un converter simplist e ok,gen mediacoder) fiindca astea iti permit sa rulezi si pe gpu-ul secundar (daca nu ma insel,furmark,3dmark si cele nu ruleaza pe placa Nvidia daca nu e primary adapter).
In ceea ce priveste functionalitatea fara driver tine de faptul ca la tine (si eu sustin ca si colegii) placa video e defecta,iar fara driver windows foloseste un renderer software (WARP) ce nu foloseste placa video decat iesirile acesteia.Bafta.

#23
WizKid98

WizKid98

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 24.04.2017
Salutare băieți,  am revenit cu o veste ciudata dar buna,  am incercat chestia aia cu,  cuptorul ce o practica multa lume pe placile video si a mers,  problema era de la placa video,  are nevoia neaparata de un reflow sau reballing,  placa acum funcționează perfect

#24
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

 WizKid98, on 11 martie 2018 - 10:57, said:

placa video, are nevoia neaparata de un reflow sau reballing,  placa acum funcționează perfect
Cat ? o zi, o saptamana, o luna ?
Ce are nevoie cu adevarat placa ta video e "reciclare" ca e defecta.

#25
WizKid98

WizKid98

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 24.04.2017
Daca zici tu ca e defecta recicleaza-ti tu pc-ul nu imi zice mie ca placa e defecta,  am venit sa va anunt ca acum funcționează si am depistat problema,  o zi buna sa aveti

#26
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,861
  • Înscris: 06.01.2008
Placa video e intr-adevar defecta, asa cum spune si @super8.
Metoda cu cuptorul poate sa tina o zi, o saptamana sau o luna, in functie de cum nimeresti, si merita luata in considerare numai cand nu mai doresti sa duci placa la un reflow/reballing.

Dar nici macar reballing-ul nu e garantat mai mult de 6 luni de zile.
Foloseste-o asa cum e, momentan, dar asteapta-te sa ai mai devreme sau mai tarziu problema asta din nou.

Edited by Hider141, 11 March 2018 - 11:21.


#27
WizKid98

WizKid98

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 24.04.2017

 Hider141, on 11 martie 2018 - 11:20, said:

Placa video e intr-adevar defecta, asa cum spune si @super8.
Metoda cu cuptorul poate sa tina o zi, o saptamana sau o luna, in functie de cum nimeresti, si merita luata in considerare numai cand nu mai doresti sa duci placa la un reflow/reballing.

Dar nici macar reballing-ul nu e garantat mai mult de 6 luni de zile.
Foloseste-o asa cum e, momentan, dar asteapta-te sa ai mai devreme sau mai tarziu problema asta din nou.
faza e ca , placa video nu o sa fie stresata si tinuta in load continuu , am avut intentia doar sa o fac sa functioneze

si incerc sa mentin placa si procesorul de pe ea cat mai rece posibil cu , coolere separate indreptate spre ea

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate