Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Mastercard by Curve: Toate cardurile intr-unul singur

* * * * - 9 votes
  • Please log in to reply
5139 replies to this topic

#91
AdiTwism

AdiTwism

    Poți trimite mesaj privat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,131
  • Înscris: 01.04.2008
A aparut un update foarte recent in care se vorbeste despre aparitia Curve Metal, card metalic precum cele de la Revolut sau N26.

18g, 3 culori, asigurare de calatorie si asigurare dispozitiv (telefon). Asigurarile le-au adaugat si la Curve Black.

Sunt schimbari si pe site, o sa mai urmeze: https://www.curve.app/en/

#92
edydotmail

edydotmail

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 307
  • Înscris: 22.02.2009
Bonusul nu merge scos de la bancomat. Metal o sa fie disponibil doar in UK și dacă are cineva Black in curând o sa coste £9.99 lunar.

#93
Adriano2010

Adriano2010

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 02.10.2017
Nu am primit nici un raspuns la email in legatura cu schimbarea adresei de livrare, in Romania. Oare ce tip de card trimit, Blue sau Black?

#94
AdiTwism

AdiTwism

    Poți trimite mesaj privat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,131
  • Înscris: 01.04.2008

View PostAdriano2010, on 29 ianuarie 2019 - 17:52, said:

Nu am primit nici un raspuns la email in legatura cu schimbarea adresei de livrare, in Romania. Oare ce tip de card trimit, Blue sau Black?

Blue, daca ai ales varianta gratuita. Eu am ales Blue. Si cardul e foarte frumos, nu cred ca arata mai bine pe negru.

#95
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
SI-au schimbat sloganul

Tradus in limba romana suna tot la fel de dubios Posted Image

[ https://i.imgur.com/UDurzhB.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#96
AndreiKry

AndreiKry

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 04.01.2019
Salut,

E cineva care a primit cardul in Ro?
M am inscris de pe 11 Ianuarie cand m-au si taxat, am transmis modificarea adresei de livrare cu mentiunea ca sunt in RO si pana in prezent nimic.
Cei de la suport mi au raspuns in 9 Feb ca le pare rau dar primul card s-a pierdut pe drum si imi vor trimite unul nou in max 10 zile.
Pana la urma il astept in cutia postala sau se livreaza prin curier?  Are cineva o experienta relevanta cu livrarea?

#97
AdiTwism

AdiTwism

    Poți trimite mesaj privat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,131
  • Înscris: 01.04.2008

View PostAndreiKry, on 16 februarie 2019 - 19:05, said:

Salut,

E cineva care a primit cardul in Ro?
M am inscris de pe 11 Ianuarie cand m-au si taxat, am transmis modificarea adresei de livrare cu mentiunea ca sunt in RO si pana in prezent nimic.
Cei de la suport mi au raspuns in 9 Feb ca le pare rau dar primul card s-a pierdut pe drum si imi vor trimite unul nou in max 10 zile.
Pana la urma il astept in cutia postala sau se livreaza prin curier?  Are cineva o experienta relevanta cu livrarea?

Bineinteles ca multi au primit cardul in Ro.

Cand te inregistrezi, te inregistrezi cu adresa ta, iar singura modificare e ca tara trebuie sa fie UK. Apoi le trimiti mail cu numele tau, adresa ta reala si le spui ca e o adresa din Ro, nu UK iar ei schimba.

Astfel cardul ajunge la adresa ta, vine in cutia postala. Cand s-a pierdut, nu a fost din cauza companiei Curve.

Daca mai ai intrebari intreaba, dar multe lucruri s-au mai scris.

#98
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,485
  • Înscris: 30.08.2006
Astazi am primit si eu cardul .Introduc in aplicatie codul de activare format din ultimele 4 cifre de pe card si primesc raspunsul sa activez cardul la o tranzactie. Ok ,zic eu, dar codul meu pin de ce nu apare?  Mesajul sa-mi activez cardul cu ultimele 4 cifre  persista. Dupa ce bag de 30 de ori si tot nimic incerc cu 4 cifre la intamplare. De data asta ma atentioneaza ca am introdus gresit codul. Am trimis sesizare la ei dar pana vine raspunsul poate stie cineva care a activat cardul, daca nu cumva am gresit eu ceva la activare. In mod normal ar trebui sa primesc dupa etapa de activare codul pin al cardului.

Edited by Leo2006, 26 February 2019 - 18:00.


#99
AdiTwism

AdiTwism

    Poți trimite mesaj privat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,131
  • Înscris: 01.04.2008

View PostLeo2006, on 26 februarie 2019 - 17:59, said:

Astazi am primit si eu cardul .Introduc in aplicatie codul de activare format din ultimele 4 cifre de pe card si primesc raspunsul sa activez cardul la o tranzactie. Ok ,zic eu, dar codul meu pin de ce nu apare?  Mesajul sa-mi activez cardul cu ultimele 4 cifre  persista. Dupa ce bag de 30 de ori si tot nimic incerc cu 4 cifre la intamplare. De data asta ma atentioneaza ca am introdus gresit codul. Am trimis sesizare la ei dar pana vine raspunsul poate stie cineva care a activat cardul, daca nu cumva am gresit eu ceva la activare. In mod normal ar trebui sa primesc dupa etapa de activare codul pin al cardului.

La mine a mers fluent, ce a cerut, i-am dat. A cerut ultimele 4 cifre, le-am pus si mi-a dat PIN. PIN-ul se gaseste in stanga jos, in colt, pe butonul Card. Iar apoi am facut o tranzactie la supermarket cu PIN-ul lor. Apoi mi-am schimbat PIN-ul la un ATM. Eu nu am avut probleme.

PS: de atunci si pana acum au fost mai multe update-uri de aplicatie

Edited by AdiTwism, 26 February 2019 - 18:19.


#100
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,136
  • Înscris: 05.05.2003
Am primit și eu recent cardul și sunt super multumit de el!
Și la mine a mers perfect totul... este fain acest card Curve și chiar te scapă de carduri grămadă prin portofel!.

Îmi place că atunci când fac o plata la comerciant cu Curve, dintr-un Revolut, nu îmi apare în Revolut plata pos către Curve ci plata către comerciantul respectiv!. Asadar, văd plata către comerciantul x sau y atât în Revolut cât și în Curve.

Attached Files


Edited by Adm, 01 March 2019 - 23:04.


#101
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,485
  • Înscris: 30.08.2006
Imediat dupa ce introduc ultimele 4 cifre ale cardului si dau enter, primesc mesajul din screenshot. Nu primesc nici un cod pin iar butonul de activare ramane activ. Cardurile introduse au fost validate,numarul de telefon validat si codul pin al aplicatiei confirmat.
[ https://i.imgur.com/djA44PQ.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://i.imgur.com/A2APhh3.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#102
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,571
  • Înscris: 26.06.2010

View PostLeo2006, on 27 februarie 2019 - 08:17, said:

Imediat dupa ce introduc ultimele 4 cifre ale cardului si dau enter, primesc mesajul din screenshot. Nu primesc nici un cod pin iar butonul de activare ramane activ. Cardurile introduse au fost validate,numarul de telefon validat si codul pin al aplicatiei confirmat.
[ https://i.imgur.com/djA44PQ.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://i.imgur.com/A2APhh3.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Și la mine e la fel , nu mă lăsa să activez cardul .

#103
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,182
  • Înscris: 08.12.2006

View Postandupustiu, on 27 februarie 2019 - 12:08, said:

Și la mine e la fel , nu mă lăsa să activez cardul .
trebuie sa te verifice...iti vor cere pasaport + poza, nu scante ci pozate pe loc. apoi iti vor confirma deblocarea cardului, apoi iti va recunoste si cele 4 cifre de la sfarsit

#104
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,485
  • Înscris: 30.08.2006
Corect. Mi-au cerut date suplimentare care sa-mi confirme identitatea. Chiar acum l-am activat cu succes.

#105
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,136
  • Înscris: 05.05.2003
Limitele par ok pentru travel și chiar se pot extinde, daca ai volum lunar mai mare.
Așa cum am mai spus, in Revolut văd totul ca o plata directa către comerciant, nu către Curve... interesant acum de testat limita la ATM. La ATM, cu Curve dar tras din Revolut, se dublează oare cei 800 de lei? Adică 800 fara comision de la Curve și 800 fara comision de la Revolut, folosind doar cardul Curve la ATM

Folosiți codul meu QNBVX94D și primiti 5 lire la prima voastră plata!

Limitele par ok pentru travel și chiar se pot extinde, daca ai volum lunar mai mare.
Așa cum am mai spus, in Revolut văd totul ca o plata directa către comerciant, nu către Curve... interesant acum de testat limita la ATM. La ATM, cu Curve dar tras din Revolut, se pot dubla oare cei 800 de lei?

Folosiți codul meu QNBVX94D și primiti 5 lire la prima voastră plata!

Attached Files


Edited by rz, 28 February 2019 - 23:27.


#106
AdiTwism

AdiTwism

    Poți trimite mesaj privat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,131
  • Înscris: 01.04.2008

View PostAdriano2010, on 29 ianuarie 2019 - 17:52, said:

...

A incercat Adriano iar dupa retragere, limita Revolut era neatinsa. Poate confirma.

Faceti prima retragere prin Curve, apoi Revolut, apoi Curve, apoi Revolut. Sa nu va depasiti vreo limita.

Edited by AdiTwism, 01 March 2019 - 19:21.


#107
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,136
  • Înscris: 05.05.2003
Urmează și asta... azi am vrut sa scot de la ATM direct din contul Curve însă nu a mers deși aveam puncte suficiente in cont. Așadar, punctele obținute în Curve (500 = 5 Lire) pot fi cheltuite doar la comercianti!.

Edited by rz, 01 March 2019 - 19:42.


#108
Adriano2010

Adriano2010

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 02.10.2017

View PostAdiTwism, on 01 martie 2019 - 19:20, said:



A incercat Adriano iar dupa retragere, limita Revolut era neatinsa. Poate confirma.

Faceti prima retragere prin Curve, apoi Revolut, apoi Curve, apoi Revolut. Sa nu va depasiti vreo limita.

Da confirm, am scos 810 RON prin Curve, si 800 RON prin Revolut in februarie. Limita Revolut a fost neatinsa cand am scos prin Curve.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

1 members, 1 guests, 0 anonymous users

LunaCrystal

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate