Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 

Mastercard by Curve: Toate cardurile intr-unul singur

* * * * - 9 votes
  • Please log in to reply
5164 replies to this topic

#4141
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,793
  • Înscris: 30.08.2006
Astazi, dupa 3 saptamani de intarziere, mi-a sosit cardul reinnoit. Ce m-a surprins este ca e tot de UK ca cel vechi si in plus pe plic scria cu pixul  Brazilia si taiat, apoi Romania. Pe adresa din plic nu era tiparita tara iar in contul meu la tara e trecut UK. Nu ma deranjeaza prea tare ca e de UK dar de fiecare data tara de destinatie va fi incorecta si plicul va face din nou o plimbare pana in Brazilia. Si asta pentru ca Braila si Brazilia sunt pe aproape.

#4142
Drizzt89

Drizzt89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 616
  • Înscris: 27.11.2008
Ti s-a rennoit pe motiv de expirare cel vechi, sau au vrut ei sa ti-l schimbe ? Daca a doua, atunci e ciudat sa trimita cu BIN tot de UK

Edited by Drizzt89, 11 January 2022 - 20:30.


#4143
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 13.03.2005
Dezavantajul e ca la unele POS-uri apare optiunea sa platesti lire sterline.
Caz concret :cand platesc cu cardul Curve la  C&A in Timisoara apare pe POS: apasa 1-Lire sterline sau 2 - LEI.

#4144
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 13.03.2005
Soluție de plată contactless pentru cei ce folosesc smartphone-uri Huawei – Curve Pay -
https://gadget.ro/so...awei-curve-pay/

#4145
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,048
  • Înscris: 10.04.2006
Au parteneriat cu Samsung.
Acum au și cu Huawei.
Nu e rău pentru companie

#4146
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,580
  • Înscris: 26.06.2010
E bine ca nu exista comision , daca scot bani de la bancomat selectand cardul BRD nu ia comision quasicash , in schimb daca fac topup sau depun la pariuri ia 7 lei + 1%.Are MCC de facturi cand retragi de la bancomat bani.

#4147
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 13.03.2005
Da, din aceasta cauza (codul MCC la Curve card pentru retragere numerar la ATM) nici Revolut nu vede retragerea la ATM prin Curve card, ca fiind o retragere la bancomat... si deci poti evita limitarea de 800 lei fara comision , pe care o ai la retragerea directa cu card Revolut, daca o faci inrolat in Curve card. Astfel ajungi sa poti scoate pana la 1100 lei zilnic de la bancomat cu cardul Curve, daca nu faci conversie valutara pentru cardul setat implicit in spate (adica cardul Revolut sa fie setat ca si card de lei , daca scoti lei cu Curve card).

#4148
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 13.03.2005
Curve a redenumit cardul Blue.  A devenit card standard.
https://www.curve.com/fees/

#4149
IonutNc

IonutNc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 25.05.2017

View Postwertyck, on 24 ianuarie 2022 - 20:54, said:

Curve a redenumit cardul Blue.  A devenit card standard.
https://www.curve.com/fees/
de asemenea au schimbat si design-ul cardului standard. cel nou poate fi comandat prin chat-ul din aplicatie unde se alege meniul 'cards' iar apoi 'I want the new design'

#4150
Cosmin_Andrei

Cosmin_Andrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,568
  • Înscris: 26.12.2015
Făcut cerere pt. înlocuirea cardului pe 19. Acum să vedem și când va ajunge.
În secțiunea "Cards" din chat, nu am găsit "I want the new design", așa că i-am contactat via e-mail.

Attached Files


Edited by Cosmin_Andrei, 25 January 2022 - 06:10.


#4151
IonutNc

IonutNc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 25.05.2017

View PostCosmin_Andrei, on 25 ianuarie 2022 - 06:06, said:

Făcut cerere pt. înlocuirea cardului pe 19. Acum să vedem și când va ajunge.
În secțiunea "Cards" din chat, nu am găsit "I want the new design", așa că i-am contactat via e-mail.
eu am facut cerere pe 17 si in aplicatie arata ca ar trebui sa ajunga pana pe 27. dar dupa cum stiu eu posta romana, cred ca o sa intarzie ceva

#4152
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,023
  • Înscris: 25.12.2005

View PostIonutNc, on 24 ianuarie 2022 - 21:24, said:

de asemenea au schimbat si design-ul cardului standard. cel nou poate fi comandat prin chat-ul din aplicatie unde se alege meniul 'cards' iar apoi 'I want the new design'

View PostCosmin_Andrei, on 25 ianuarie 2022 - 06:06, said:

Făcut cerere pt. înlocuirea cardului pe 19. Acum să vedem și când va ajunge.
În secțiunea "Cards" din chat, nu am găsit "I want the new design", așa că i-am contactat via e-mail.

View PostIonutNc, on 25 ianuarie 2022 - 08:41, said:

eu am facut cerere pe 17 si in aplicatie arata ca ar trebui sa ajunga pana pe 27. dar dupa cum stiu eu posta romana, cred ca o sa intarzie ceva
pai inteleg ca acest card costa 5 lire sau nu am inteles corect.

Am facut si eu cerere dar daca incep sa ceara bani ma retrag..Posted Image

voi cum ati inteles

Attached Files


Edited by alex321, 27 January 2022 - 18:38.


#4153
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 13.03.2005
Orice card fizic Curve costa 5 lire... E de când au introdus cardul virtual. Cel fizic costa....

#4154
mytzulyka

mytzulyka

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 658
  • Înscris: 13.01.2008
Pana pe 17 februarie se poate comanda daca esti deja utilizator Curve. E gratuit. Am cerut si eu noul card pe 21, ca cel vechi deja se dezlipea (urma sa expire in iulie anul asta).
https://help.curve.c...-card-B184IgAhK

Edited by mytzulyka, 27 January 2022 - 18:45.


#4155
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,023
  • Înscris: 25.12.2005

View Postwertyck, on 27 ianuarie 2022 - 18:38, said:

Orice card fizic Curve costa 5 lire... E de când au introdus cardul virtual. Cel fizic costa....

View Postmytzulyka, on 27 ianuarie 2022 - 18:42, said:

Pana pe 17 februarie se poate comanda daca esti deja utilizator Curve. E gratuit. Am cerut si eu noul card pe 21, ca cel vechi deja se dezlipea (urma sa expire in iulie anul asta).
https://help.curve.c...-card-B184IgAhK


Delivery time depends on where your Curve is being shipped to:
United Kingdom: 5-7 working days
European Economic Area (EEA): 7-14 working days
We'll send you a push notification and email once your card order has been processed.
It's worth noting that due to COVID-19, Brexit and other factors we're seeing some delays in delivery. We often experience postal delays to card deliveries in Romania, Bulgaria, Greece, Spain, Portugal, Italy and France and we kindly recommend waiting for a few additional days to receive your Curve card.
If your card is not with you in 10 days from the expected date and not at your local post office or with a neighbour, please reach out to us so we can investigate this further.



si

If you're a new Curve customer on the free subscription plan, the card will be sent to you automatically and completely free of charge.
If you're an existing Curve customer on the free subscription plan (previously: Curve Blue), your first card will be completely free.

first deci primul, dupa aia 5 lire


cum ramane cu cel vechi ? il pasrram ca amintire?

cred ca anulez cererea , nu vad nici un avantaj...


le

prea tarziu

"  Hi
Your new Curve Card is on its way – we’ll send out your card to the address below."   Posted ImagePosted Image

l-am comandat acum 2 zile .Curve si Libra se misca estraordinar de repede si bine

Edited by alex321, 27 January 2022 - 19:08.


#4156
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 13.03.2005
Înseamnă că nu am citit eu prea atent. Mea culpa.

#4157
mytzulyka

mytzulyka

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 658
  • Înscris: 13.01.2008
Da, il pastrezi ca amintire pentru ca va deveni inactiv din momentul in care activezi noul card in aplicatie.

#4158
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,023
  • Înscris: 25.12.2005
s-a dezactivat deja in aplicatie si inlocuit

am facut deja plati cu el (netflix)

mi s-a spus ca voi fi taxat numai daca voi dori altul in peioada asta pana in 2024 (cel vechi era valabil numai pana in decembrie 2022)

uitasem cum se activeaza....

Edited by alex321, 27 January 2022 - 21:02.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate