Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...
 Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 

Problema masina spalat Indesit WS 105 TX-roteste comutatorul de programame fara oprire

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
serafimva

serafimva

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 29.04.2011
Buna ziua,
Am o masina de spalat Indesit WS 105 TX mai veche ,dar care a functionat impecabil pana acum. Acum are urmatoarea problema- , fixez selectorul de programe de spalare , incepe sa traga apa, se opreste ,iar selectorul de programe se roteste continuu. Am nevoie de o indicatie, inainte sa chem meseriasul, am speranta ca se poate rezolva fara multa cheltuiala.
Multumesc mult.

#2
relu11051

relu11051

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,246
  • Înscris: 02.05.2008
Curge apa din cuva fix pe mufa de la motor

#3
SorynMG

SorynMG

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 22.11.2017
Aceeasi problema la w84TX,  reparat placa de comanda si merge ok acum, iti pot da nr de tel la firma repsectiva(cost 300 ron)

Edited by SorynMG, 08 March 2018 - 10:57.


#4
ervinen

ervinen

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 350
  • Înscris: 01.09.2008

 SorynMG, on 08 martie 2018 - 10:57, said:

Aceeasi problema la w84TX,  reparat placa de comanda si merge ok acum, iti pot da nr de tel la firma repsectiva(cost 300 ron)
WTF!!! Ca să ia și "serafimva" țeapa pe care ai luat-o dumneata! 300 de ron pentru ce? Placa aia se gasește pe OLX cu 80-100 de lei, asta țn cazul în care ea chiar ar fi fost de vină.
Dar să știți că extrem de rar se defectează placa la modelele astea de Indesit echipate cu modulul LB2000.

 relu11051, on 08 martie 2018 - 10:47, said:

Curge apa din cuva fix pe mufa de la motor
Pe asta de unde ați scos-o? Prin magie neagră sau cum ați dedus asta din prezentarea cazului?

 serafimva, on 08 martie 2018 - 10:45, said:

selectorul de programe se roteste continuu...
În momentul în care selectorul se rotește continuu, abservați cu atenție de câte ori clipește led-ul de power. Frecvența clipirilor este de circa două pe secundă, după care face o mică pauză, apoi clipește iar de n ori, apoi iar pauză și tot așa. Reveniți cu informații.

#5
relu11051

relu11051

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,246
  • Înscris: 02.05.2008
ervinen am avut o masina identica si dupa ce s-au perindat vreo 2 echipe de mesteri priceputi si n-au descoperit nimic m-am hotarat sa ma uit eu atent in timp ce spala, masina nu facea de la inceput, puteai sa speli 1-3. Am refacut etansarea cuvei si a mai tinut vreo 2 ani

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate