Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Noi nu furam ca romanii"

Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...
 Configuratie PC

Mufa TV

PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u
 Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858

Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...
 Filtru de apa curata apa de miner...

Unde gasesc borcane mari 5 - litr...

sfat achiziție bicicleta pli...

NVIDIA Shield Programe Romania IP
 

Recomandare achizitie microfon

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
mybrandnewmail59

mybrandnewmail59

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 841
  • Înscris: 21.01.2018
Am client un indian (editare video).
Calitatea video este relativ acceptabila.
In schimb cea audio e dezastru.
Foloseste un telefon mobil, dar microfonul (lavaliera) e vai de mama lui.
Am cumva impresia si ca este montata/orientata aiurea lavaliera.
Nu stiu ce model este, dar nu ar trebui sa fie indreptat in sus, spre fata ?

Attached File  Image2.jpg   265.69K   14 downloadsAttached File  Image3.jpg   139.39K   15 downloadsAttached File  Image4.jpg   232.82K   14 downloads

Acum se inregistreaza relativ OK vocea, destul de tare, dar si foarte foarte mult zgomot ambiental, e dezastru. Se poate mai bine sau asa sint astea limitate?

Filmarile sint despre mincare si au loc, de obicei, pe strada sau in restaurant (zgomot ambiental girla).
Deci, am nevoie de o recomandare de microfon lavaliera, probabil mufa obisnuita jack, pret cit mai mic.
Calitatea trebuie sa fie in sensul de a capta cit mai bine vocea speakerului si cit mai putin zgomot ambiental (gen claxoane, dar si zdranganit furculita pe farfurie).
Recomandarea ar fi minunat sa fie de pe Amazon India, asa stiu sigur ca se gaseste si pe acolo si e usor de achizitionat.
Multumesc.

Edited by mybrandnewmail59, 06 March 2018 - 19:38.


#2
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,175
  • Înscris: 16.10.2008
Despre ce microfon /lavaliera este vorba?

#3
mybrandnewmail59

mybrandnewmail59

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 841
  • Înscris: 21.01.2018
Hmmmm, nu prea inteleg.
Microfon existent - nu stiu modelul, am spus, este cel din poze (pentru a exemplifica pozitia).
Microfon nou - pai asta intreb si eu.

#4
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,175
  • Înscris: 16.10.2008
Tiate microfoanele de acest tip arata cam la fel. Exista zeci de marci si modele.Daca nu stim exact tipul ,marca ,nu putem sa ne dam cu parerea. Doar asa putem alfa caracteristicile si sa vedem ce nu e in ordine.

#5
mybrandnewmail59

mybrandnewmail59

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 841
  • Înscris: 21.01.2018
OK, despre microfonul existent stiu ca se baga intr-o mufa jack intr-un telefon mobil si ma intereseaza daca pozitia lui, din aceste 3 poze, este OK.
Atit.
Nimic despre un alt microfon nou, asta e mai important (dupa cum e si titlul) ?

#6
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,175
  • Înscris: 16.10.2008
Nu-i vorba doar de pozitie. Depinde de caracteristici ,daca e omini sai uni directional ,chestii tehnice. Daca preia mult noisefloor .Nu se poate face nicio recomandare genereala. Un microfon lavaliera bun aproape nu are importanta cum il pui.
Si nu a zis nimeni nimic de vreun microfon nou. Vad ca lumea are capacitate de perceptie a intrebarilor simple din ce in ce mai redusa.

#7
botelucian

botelucian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 23.03.2007
Nu ar fi trebuit sa aiba un mic burete pe el?

#8
mybrandnewmail59

mybrandnewmail59

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 841
  • Înscris: 21.01.2018

 edigee, on 07 martie 2018 - 20:35, said:

Si nu a zis nimeni nimic de vreun microfon nou. Vad ca lumea are capacitate de perceptie a intrebarilor simple din ce in ce mai redusa.

 mybrandnewmail59, on 06 martie 2018 - 19:26, said:

Am client un indian (editare video).
Calitatea video este relativ acceptabila.
In schimb cea audio e dezastru.
Foloseste un telefon mobil, dar microfonul (lavaliera) e vai de mama lui.
Am cumva impresia si ca este montata/orientata aiurea lavaliera.
Nu stiu ce model este, dar nu ar trebui sa fie indreptat in sus, spre fata ?


Image2.jpg Image3.jpg Image4.jpg
Titlu: Recomandare achizitie microfon


Acum se inregistreaza relativ OK vocea, destul de tare, dar si foarte foarte mult zgomot ambiental, e dezastru. Se poate mai bine sau asa sint astea limitate?
Filmarile sint despre mincare si au loc, de obicei, pe strada sau in restaurant (zgomot ambiental girla).

Deci, am nevoie de o recomandare de microfon lavaliera, probabil mufa obisnuita jack, pret cit mai mic.
Calitatea trebuie sa fie in sensul de a capta cit mai bine vocea speakerului si cit mai putin zgomot ambiental (gen claxoane, dar si zdranganit furculita pe farfurie).
Recomandarea ar fi minunat sa fie de pe Amazon India, asa stiu sigur ca se gaseste si pe acolo si e usor de achizitionat.
Multumesc.

Da, deci... mdeah, asa e... nu a zis.. nime... lasati.....

 botelucian, on 07 martie 2018 - 20:37, said:

Nu ar fi trebuit sa aiba un mic burete pe el?
Da, poate, o sa le spun.

Edited by mybrandnewmail59, 08 March 2018 - 08:28.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate