Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

Probleme incalzire in scaun golf 6 2011 1.6 tdi

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Rays_ovidel

Rays_ovidel

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 17.01.2018
Buna ziua. Am un golf 6 si de cand a inceput frigul am observat ca scaunul din stanga se incalzeste foarte greu. La o mai atenta analiza am observat ca in partea de sezut se incalzeste doar primul element care ar veni sub zona genunchilor, celelalte 2 care vin sub fund nu mai functioneaza, iar la partea dorsala primul element de jos care ar venii in zona mijlocului nu se incalzeste in schimb celelalte 2 care acopera spatele functioneaza.
Ma poate ajuta cineva cu vreun sfat sau singura solutie sa caut un alt scaun cu incalzire sau o rezistenta noua?
Mersi si va doresc o zi buna.

#2
Maverick27

Maverick27

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 29.09.2006
Ar fi aiurea sa schimbi tot scaunul, mai mult ca sigur e rezistenta intrerupta.

Eu mi-am schimbat la un Renault tot kit-ul sezut + lombar care era intrerupt in doua locuri, a trebuit sa dau scaunul si capitonajul jos !

#3
Rays_ovidel

Rays_ovidel

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 17.01.2018
Intradevar ai dreptate....dar un kit nou de rezistente costa 1200 lei, in schimb daca as gasi un scaun pretul ar fi mai mic si as putea sa iau rezistenta din el in cazul in care nu gasesc acelasi model.

#4
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,145
  • Înscris: 19.09.2005
la dezmembrari.

#5
Rays_ovidel

Rays_ovidel

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 17.01.2018
Am cautat dar nu prea am gasit nimic. Daca cumva ma poate ajuta cineva, sau are de vanzare sunt deschis la oferte.

#6
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Il iei de la dezmembrari, scoti scaunele, scoti tapiteria, le schimbi si le pui la loc. Iti ia cam 3-4 ore de scaun (sa faci poze cand le demontezi, sa nu-ti prinzi urechile cand le pui la loc) si vezi ca au niste sarme destul de bine prinse.

#7
Maverick27

Maverick27

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 29.09.2006
Eu am adaptat un kit de incalzire de Logan, am inlocuit doar mufele si n- a fost nici scump !

L.E. pe un Renault laguna, sa nu cream confuzii !

Edited by Maverick27, 06 March 2018 - 17:22.


#8
Rays_ovidel

Rays_ovidel

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 17.01.2018
Aici e destul de greu sa pui altceva decat original pt ca e unpic mai diferita de celelalte ea intrand in niste santuri pe scaune...

#9
Rays_ovidel

Rays_ovidel

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 17.01.2018
As vrea sa va intreb daca am gasit un scaun cu incalzire, dar e de partea dreapta, si as descoase incalzirea si as pune-o pe scaunul de stanga, ar fi vreo problema?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate