Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 

Crossland X 2018

* * * - - 9 votes
  • Please log in to reply
2001 replies to this topic

#775
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Eu zic sa o dai de pomana ! Cu rabla inclusa !

#776
nicpetru

nicpetru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,310
  • Înscris: 24.11.2014

View PostM0sGerila, on 15 noiembrie 2018 - 23:45, said:

Eu zic sa o dai de pomana ! Cu rabla inclusa !
Omule, am facut comanda pt un crossland x cu motor de 130 cai la 15150 E ...iar cu rabla imi iese la 13750 cu o mica reducere.
Si asta i configuratie:

are pachet iarna, pachet lumini si vizibilitate , jante aliaj 16"" 300, aer conditionat 2 zone, start/stop., vopsea persian blue,senzori parcare fata/spate, cotiera sofer.
Ce ma doare e ca au zis ca masina fiind gata configurata imi ajunge pe 26-28 decembrie.Dar ma indoiesc
Asta in plus, ea fiind un enjoy

Edited by nicpetru, 16 November 2018 - 09:09.


#777
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Tu ai cumparat o masina de pe stoc prietene, nu ai dat nici o comanda !
Treci peste, bucura-te !

Edited by M0sGerila, 16 November 2018 - 09:25.


#778
nicpetru

nicpetru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,310
  • Înscris: 24.11.2014

View PostM0sGerila, on 16 noiembrie 2018 - 09:24, said:

Tu ai cumparat o masina de pe stoc prietene, nu ai dat nici o comanda !
Treci peste, bucura-te !
Pai cum asa?
Mi s a spus ca masina nu i inca fabricata...ca asta i configuratia pe care mi o ofera ei...la pretul pe care s dispus sa l platesc......ca doar in 28 noiembrie pleaca din Spania...si ajunge in 28-31 decembrie la noi.Mai era un inovation..dar pretul era 16000.Aceea ajungea cam prin 15 decembrie.
Nici n am seria de sasiu.
In plus pe factura proforma scrie :model 2019...Acum ce sa mai cred.Va multumesc anticipat.cu stima pt crosslandisti x.

Edited by nicpetru, 16 November 2018 - 14:25.


#779
redchris

redchris

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 04.06.2018
Masina acum e in fabricatie. In bugetul tau, ti-au oferit o configuratie, pe care tu ai acceptat-o.
Ai luat un Enjoy pe care ai adaugat ceva optiuni pe care le doreai.
Masina de pe stoc o iei in cateva zile fara rabla, iar cu rabla mai dureaza putin pana sunt actele de rabla gata.

Ah.. sau mai e varianta, daca nu tu ai ales exact ce doreai, ei sa fi dat in lucru deja masina asta cu configuratia asta, pe care tu ai acceptat-o asa.
Altfel, in mod normal, cel putin 3 luni dureaza de cand dai comanda.

#780
nicpetru

nicpetru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,310
  • Înscris: 24.11.2014

View Postredchris, on 16 noiembrie 2018 - 14:41, said:

Masina acum e in fabricatie. In bugetul tau, ti-au oferit o configuratie, pe care tu ai acceptat-o.
Ai luat un Enjoy pe care ai adaugat ceva optiuni pe care le doreai.
Masina de pe stoc o iei in cateva zile fara rabla, iar cu rabla mai dureaza putin pana sunt actele de rabla gata.

Ah.. sau mai e varianta, daca nu tu ai ales exact ce doreai, ei sa fi dat in lucru deja masina asta cu configuratia asta, pe care tu ai acceptat-o asa.
Altfel, in mod normal, cel putin 3 luni dureaza de cand dai comanda.
Asa mi au oferit o ei acum 2 saptamani...si mi au spus ce v am spus si domniilor voastre.Eu vin de pe un Golf V Plus, din 2006 1.6 benzina 102 cai .Ce parere aveti, va fi macar la fel acest crossland x?

Edited by nicpetru, 16 November 2018 - 15:01.


#781
redchris

redchris

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 04.06.2018

View Postnicpetru, on 16 noiembrie 2018 - 14:59, said:

Asa mi au oferit o ei acum 2 saptamani...si mi au spus ce v am spus si domniilor voastre.Eu vin de pe un Golf V Plus, din 2006 1.6 benzina 102 cai .Ce parere aveti, va fi macar la fel acest crossland x?
Da. La 130 CP, da. Va fi mai sprintena, de fapt.
Nu ai facut drive test? De obicei de 130 CP au pt drive test.

#782
nicpetru

nicpetru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,310
  • Înscris: 24.11.2014

View Postredchris, on 16 noiembrie 2018 - 15:02, said:

Da. La 130 CP, da. Va fi mai sprintena, de fapt.
Nu ai facut drive test? De obicei de 130 CP au pt drive test.
Nu, eu sunt din Bihor...iar masina am achizitionat o de la ATP

#783
redchris

redchris

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 04.06.2018

View Postredchris, on 16 noiembrie 2018 - 15:02, said:

Nu, eu sunt din Bihor...iar masina am achizitionat o de la ATP
De pe Calea Borsului? E dealer Opel? Habar nu aveam.
Eu am luat-o de Anvelo Center, de pe Clujului.

#784
bogwol

bogwol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,514
  • Înscris: 26.04.2005

View Postnicpetru, on 16 noiembrie 2018 - 14:22, said:

Pai cum asa?
Mi s a spus ca masina nu i inca fabricata...ca asta i configuratia pe care mi o ofera ei...la pretul pe care s dispus sa l platesc......ca doar in 28 noiembrie pleaca din Spania...si ajunge in 28-31 decembrie la noi.Mai era un inovation..dar pretul era 16000.Aceea ajungea cam prin 15 decembrie.
Nici n am seria de sasiu.
In plus pe factura proforma scrie :model 2019...Acum ce sa mai cred.Va multumesc anticipat.cu stima pt crosslandisti x.
Cel mai probabil, masina era deja fabricata pentru a fi trimisa catre Opel Romania sa o aiba in stoc; tu ai avut norocul sa gasesti ceva care ti-a convenit. In niciun caz masina nu au bagat-o in fabricatie dupa ce te-ai hotarat tu.
Ref la plecarea de pe 28 noiembrie din Spania: se strange un lot mai mare si probabil o aduc cu vaporul. Stiu ca la Ford asa procedau. Deci maina exista, e deja fabricata, e in parc si asteapta sa fie preluata pentru transport. Cam la toate firmele mari dureaza cca o luna abia pana o baga in sistem si iti spun apoi data de fabricatie,,,,

Edited by bogwol, 16 November 2018 - 15:19.


#785
redchris

redchris

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 04.06.2018

View Postbogwol, on 16 noiembrie 2018 - 15:18, said:

Cel mai probabil, masina era deja fabricata pentru a fi trimisa catre Opel Romania sa o aiba in stoc; tu ai avut norocul sa gasesti ceva care ti-a convenit. In niciun caz masina nu au bagat-o in fabricatie dupa ce te-ai hotarat tu.
Ref la plecarea de pe 28 noiembrie din Spania: se strange un lot mai mare si probabil o aduc cu vaporul. Stiu ca la Ford asa procedau. Deci maina exista, e deja fabricata, e in parc si asteapta sa fie preluata pentru transport. Cam la toate firmele mari dureaza cca o luna abia pana o baga in sistem si iti spun apoi data de fabricatie,,,,

Masina se produce in Zaragoza si vine pe tren pana in Gyor. In Gyor sta cam 2-3 saptamani, dupa care, pe autotrailer, vine la noi.
Nu dureaza o luna sa stii cand se produce si cand e gata.
Eu am dat comanda si in 5 zile aveam, prin dealer, data intrarii in productie si data estimativa a livrarii.
Trebuia sa-mi ajunga pe 10 iunie si a ajuns pe 25 iunie. Pe 26 iunie am ridicat-o.
Efectiv productie, transport , etc au durat 3 luni si 10 zile.

#786
nicpetru

nicpetru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,310
  • Înscris: 24.11.2014

View Postredchris, on 16 noiembrie 2018 - 15:12, said:

De pe Calea Borsului? E dealer Opel? Habar nu aveam.
Eu am luat-o de Anvelo Center, de pe Clujului.
NU, de la ATP Baia Mare.Acum sper sa fie cum spuneti voi.Doar ca dealer-ul mi a facut 3 oferte care erau,,gata,, dotate.Si mi a spus care, cand ajunge.
Deci masinuta mea este gata. Mmmm, ce tare ar fi s o am de sarbatori.

P.S. @redchris.ce crossland X ai? ce dotari, culoare? Poate ne vedem intr o zi...sa ti admir bijuteria.

Edited by nicpetru, 16 November 2018 - 16:56.


#787
redchris

redchris

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 04.06.2018

View Postnicpetru, on 16 noiembrie 2018 - 16:55, said:

ce crossland X ai? ce dotari, culoare?

Masina e varianta Enjoy cu:
* Pachet Enjoy Plus (Sistem de alarmă anti-furt, electric, Proiectoare ceaţă, Climatizare electronică dual zone, Volan cu 3 spiţe îmbrăcat în
piele, Pachet Lumini si vizibilitate)
* Pachet Park & Go 2 (Oglinzi electrice si incalzite, in culoarea caroseriei, cu rabatare electrica si alerta unghi mort, Avertizare punct mort,
Asistenta avansata la parcare, Camera mers inapoi)
* Pachet siguranta (Sensor indicator oboseala sofer, Display segmentat intrumente bord, Sistem evitare coliziune frontala, Sistem de evitare
şi reducere a impactului coliziunii, Detector pietoni fata)
* culoare True Blue
* Opel Onstar (atunci er ainclus in pachet, acum vad ca se plateste suplimentar)
* roata de rezerva

Si am motor de 81CP

Edited by redchris, 16 November 2018 - 17:13.


#788
nicpetru

nicpetru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,310
  • Înscris: 24.11.2014

View Postredchris, on 16 noiembrie 2018 - 17:12, said:

Masina e varianta Enjoy cu:
* Pachet Enjoy Plus (Sistem de alarmă anti-furt, electric, Proiectoare ceaţă, Climatizare electronică dual zone, Volan cu 3 spiţe îmbrăcat în
piele, Pachet Lumini si vizibilitate)
* Pachet Park & Go 2 (Oglinzi electrice si incalzite, in culoarea caroseriei, cu rabatare electrica si alerta unghi mort, Avertizare punct mort,
Asistenta avansata la parcare, Camera mers inapoi)
* Pachet siguranta (Sensor indicator oboseala sofer, Display segmentat intrumente bord, Sistem evitare coliziune frontala, Sistem de evitare
şi reducere a impactului coliziunii, Detector pietoni fata)
* culoare True Blue
* Opel Onstar (atunci er ainclus in pachet, acum vad ca se plateste suplimentar)
* roata de rezerva

Si am motor de 81CP
oau...ce dotata e...cand mi o arati si mie.Ca aceasi culoare am si eu.Scuze ca te stresez.E tare masinuta ta.Mult mai dotata ca a mea.Felicictari
O intrebare...displayul segmentat e color sau nu? ce iti arata?multumesc

Edited by nicpetru, 16 November 2018 - 17:16.


#789
redchris

redchris

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 04.06.2018

View Postnicpetru, on 16 noiembrie 2018 - 17:14, said:

oau...ce dotata e...cand mi o arati si mie.Ca aceasi culoare am si eu.Scuze ca te stresez.E tare masinuta ta.Mult mai dotata ca a mea.Felicictari
O intrebare...displayul segmentat e color sau nu? ce iti arata?multumesc
Mersi!

Am preferat dotarile in defavoarea motorizarii, masina folsoind-o in proportie de 90% in oras.
Acum am programul destul de incarcat, plus fetita racita.
Iar saptamana viitoare trebuie sa merg in Germania cu lucrul
Dar ne-am putea vedea undeva dupa 27-28 noiemebrie, daca ai rabadare. Posted Image)
Da-mi un mesaj privat in jurul acestei date.

Edited by redchris, 16 November 2018 - 17:22.


#790
nicpetru

nicpetru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,310
  • Înscris: 24.11.2014

View Postredchris, on 16 noiembrie 2018 - 17:19, said:

Mersi!

Am preferat dotarile in defavoarea motorizarii, masina folsoind-o in proportie de 90% in oras.
Acum am programul destul de incarcat, plus fetitia racita.
Iar saptamana viitoare trebuie sa merg in Germania cu lucrul
Dar ne-am putea vedea undeva dupa 27-28 noiemebrie, daca ai rabadare. Posted Image)
Da-mi un mesaj privat in jurul acestei date.
Sigur, nu i problema.Multumesc mult.Iti scriu atunci.Drumuri bune sa ai.Apropos.Cum e culoarea tru blue.e faiina?
P.S. Sa nu mi spui ca avem un prieten comun...zaki? ca imi spunea ca are un amic cu un crossland x.....

Edited by nicpetru, 16 November 2018 - 17:22.


#791
redchris

redchris

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 04.06.2018

View Postnicpetru, on 16 noiembrie 2018 - 17:21, said:

Sigur, nu i problema.Multumesc mult.Iti scriu atunci.Drumuri bune sa ai.Apropos.Cum e culoarea tru blue.e faiina?
P.S. Sa nu mi spui ca avem un prieten comun...zaki? ca imi spunea ca are un amic cu un crossland x.....
Noua ne place mult. Fetita a ales-o.
Am adaugat o poza, desi nu e cea mai reusita.

Attached Files



#792
nicpetru

nicpetru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,310
  • Înscris: 24.11.2014

View Postredchris, on 16 noiembrie 2018 - 17:24, said:

Noua ne place mult. Fetita a ales-o.
Am adaugat o poza, desi nu e cea mai reusita.
E SUPERBAAAA

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate