Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

factura mi se pare mare

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
tarzaan

tarzaan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 20.03.2009
Mi a venit abonamentul cu 50 ron in plus. Un operator mi a zis ca am sunat la 1234 de sase ori, da, vad si eu in detalii factura pe net. Mai aveam o cartela telekom  in tel si am sunat din greseala poate de pe orange, Ciudat, sa fi vorbit 4 min odata cum arata numai ca sa aflu ce nr te telekom am?
1234 e informatii telekom, dar de ce e asa scump apelul, nu e ca unul catre un nr normal?

Acum mi a zis operatorul ca Pentru reteaua Orange 1234 este pentru continut de tip horoscop, jocuri, muzica, ciudat, eu nu mi amintesc sa fi auzit horoscoape

Edited by tarzaan, 06 March 2018 - 12:22.


#2
paco rabanne

paco rabanne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,145
  • Înscris: 29.09.2006
Lasa-ma sa ma uit in globul de cristal si iti zic.

#3
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,656
  • Înscris: 30.10.2009

 paco rabanne, on 06 martie 2018 - 12:05, said:

Lasa-ma sa ma uit in globul de cristal si iti zic.
Nu te las eu, că dup-aia te tot întreabă. Cine știe ce topic mai deschide.

#4
mybrandnewmail59

mybrandnewmail59

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 841
  • Înscris: 21.01.2018
Dar unde apare pretul ala mai mare ?!
Adica, neah, orice factura are acolo citeva rinduri (NU vorbim aici de factura detaliata, aia e altceva).
Sa inteleg ca abonamentul e Orange.
Si te-ai gindit ca ai sunat la 1234 (care e Relatii Clienti Telekom).
Pai, nu prea ai cum sa faci asta, pentru ca numarul ala scurt merge doar in Telekom.
Ce operator ti-as spus ca ai sunat la 1234? Orange sau Vodafone ?
Si operatorul ala nu a fost in stare sa-ti spuna EXACT de unde apare depasire si cit costa un apel si asa mai departe ?
Adica, fleosc, fratuca, eu stau si 2 ore la telefon s ama lamuresc exact si precis, ami ales cind e vorba de banutii mei.

 arg, on 06 martie 2018 - 12:11, said:

unde ti-ai lasat telefonul?

https://forum.softpe...u-orange-enjoy/
Lol, aia e din 2011, mai e valabila si azi ?

#5
tarzaan

tarzaan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 20.03.2009
am editat, acum e clar ce intrebam, de ce nu am auzit nici un horoscop si am fost taxat, eu crezand ca sun de pe telekom la info-ul lor

Edited by tarzaan, 06 March 2018 - 12:26.


#6
mybrandnewmail59

mybrandnewmail59

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 841
  • Înscris: 21.01.2018
Ahhh, ce frumos :)
Nu iti povesteste imediat horscopul, intii raspunde robotul, iti spune ca vei fi taxat, apoi alegi ce optiune vrei (horoscop si alte r*h*turi din astea).
Adica e ceva mai complicat (presupun).
Adica esti bun de plata.
Adica, mai pe romaneste, prostia se plateste, no offence :)

#7
Peter Blood

Peter Blood

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 13.02.2007
Tarzane, tu ai apelat un număr scurt din reţeaua Orange să aflii detalii legate de reţeaua Telekom ? Posted Image
Nu te supăra, dar câţi ani ai şi ce pregătire ai? Nu de alta da' treaba-i prea bună, prea ca la ţară Posted Image

#8
mybrandnewmail59

mybrandnewmail59

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 841
  • Înscris: 21.01.2018
Mah, da' cum dr*acu ai sunat, DIN GRESEALA, de 6 ori, la 1234 pe Orange in loc de Telekom ?
Adica, bun, sa zicem ca vroiai sa suni la Relatii Clienti Telekom 1234 - tu nu asculti ce-ti zice robotul ala in ureche ?
Sau ai format un numar aiurea, s-a nimerit sa fie 1234, nu stii care cartela ai selectat, nu ai stat sa asculti ce zice in receptor... si asta de 6 ori? Serios ?

Edited by mybrandnewmail59, 06 March 2018 - 12:51.


#9
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 tarzaan, on 06 martie 2018 - 12:03, said:

dar de ce e asa scump apelul, nu e ca unul catre un nr normal?

Ca sa platesti tu 50 de lei in plus. Posted Image

#10
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,434
  • Înscris: 15.07.2008

 tarzaan, on 06 martie 2018 - 12:03, said:

Mi a venit abonamentul cu 50 ron in plus. Un operator mi a zis ca am sunat la 1234 de sase ori, da, vad si eu in detalii factura pe net. Mai aveam o cartela telekom  in tel si am sunat din greseala poate de pe orange, Ciudat, sa fi vorbit 4 min odata cum arata numai ca sa aflu ce nr te telekom am?
1234 e informatii telekom, dar de ce e asa scump apelul, nu e ca unul catre un nr normal?

Acum mi a zis operatorul ca Pentru reteaua Orange 1234 este pentru continut de tip horoscop, jocuri, muzica, ciudat, eu nu mi amintesc sa fi auzit horoscoape
Alta data sa fi mai atent din ce retea suni si la ce numar suni!
Sursa

Edited by stlk, 06 March 2018 - 12:58.


#11
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,374
  • Înscris: 16.03.2007
Poate ai sunat la linia fierbite si nu-ti mai aduci aminte. Si eu am patit o data asa, m-am dus sa ma cert cu ei.. si cand mi-au aratat desfasuratorul, numai hotline 8989089 aparea acolo.

#12
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
1234, cel putin in Vodafone, e numar cu suprataxa (1E), nu stiu exact ce ofera. Daca te-ai portat din Telekom (unde numarul corespunde centrului de Relatii Clienti) ar fi bine sa-l uit (numarul).

#13
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,820
  • Înscris: 18.12.2007

 laffin, on 06 martie 2018 - 13:06, said:

Poate ai sunat la linia fierbite si nu-ti mai aduci aminte. Si eu am patit o data asa, m-am dus sa ma cert cu ei.. si cand mi-au aratat desfasuratorul, numai hotline 8989089 aparea acolo.

A vazut pe factura detaliata exact la ce a sunat.
A vrut sa sunea la RC Telekom (1234) dar a sunat de pe numarul de Orange si a ajuns la numarul scurt 1234 deschis in reteaua Orange, unde sunt servicii cu suprataxa.
Dar imi place ca omul stie de ce a fost taxat dar tot deschide topic ca sa intrebe de ce...

#14
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

 laffin, on 06 martie 2018 - 13:06, said:

Poate ai sunat la linia fierbite si nu-ti mai aduci aminte. Si eu am patit o data asa, m-am dus sa ma cert cu ei.. si cand mi-au aratat desfasuratorul, numai hotline 8989089 aparea acolo.
Cu 50 de lei? Linie fierbinte? Ai impresia ca suntem in Tombuctu?
N-are importanta cine a sunat, important e ca a sunat de pe telefonul care e bun de plata.
Nu mai da telefonul la prieteni s-o sune pe mama " ca ajunge tarziu acasa"!

#15
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,571
  • Înscris: 26.06.2010
Tariful pentru apelul la 1234 din alte rețele înafara de Telekom este de 1.5 Euro pe apel.Am pățit și eu o data și de atunci nu mai folosesc 2 cartele in telefonul dual-sim , folosesc un card de memorie si un sim Orange.

Edited by andupustiu, 06 March 2018 - 14:37.


#16
fqx

fqx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,181
  • Înscris: 23.08.2014

 tarzaan, on 06 martie 2018 - 12:03, said:

Mi a venit abonamentul cu 50 ron in plus. Un operator mi a zis ca am sunat la 1234 de sase ori, da, vad si eu in detalii factura pe net. Mai aveam o cartela telekom  in tel si am sunat din greseala poate de pe orange, Ciudat, sa fi vorbit 4 min odata cum arata numai ca sa aflu ce nr te telekom am?
1234 e informatii telekom, dar de ce e asa scump apelul, nu e ca unul catre un nr normal?

Acum mi a zis operatorul ca Pentru reteaua Orange 1234 este pentru continut de tip horoscop, jocuri, muzica, ciudat, eu nu mi amintesc sa fi auzit horoscoape
ti-ai raspuns singur.Ai gresit, platesti.

#17
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,087
  • Înscris: 15.05.2008
ne e pentru toti ab.in schimb prepay mere la toata lumea

#18
Nedelcu-90

Nedelcu-90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 29.06.2014
Prea luati omul in bataie de joc....a gresit , plateste... cel mai probabil a vazut si el ca a gresit :)
dar nu cred ca e nevoie sa luati omu' asa in bataie de joc.. si asta se intampla cam des pe aici , omu' vrea sa inteleaga ce si cum a gresit.. nu sa il luati voi in bataie de joc :-j

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate