Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!
 Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...
 orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 

Veruca Vulgara

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,540
  • Înscris: 04.01.2006
Cu ani in urma am facut si eu o chestie din asta in talpa. Se facuse cat o moneda de 50 de bani si ma deranja enorm la mers.
Am scapat cu ceva ieftin de la farmacie - se numea Verolit. A usturat la aplicare dar intr-o saptamana a disparut. Veruca nu solutia.

#20
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006

 andreic, on 06 martie 2018 - 14:50, said:

Virusul nu e viu... gazda lui e altceva. Nu, nu merge cu aburelile babesti.
Incearca si discutam dupa .

#21
Chipraen

Chipraen

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 31.05.2019

 romanasu, on 06 martie 2018 - 13:46, said:

Ti-am trimis pe privat numele medicului si clinica; poate nu ar vrea sa ii apara numele pe internet.
Salut, trimite si mie te rog numele doctorului si clinica. Ti-am lasat si un mesaj privat. Mersi.

#22
arya-krast

arya-krast

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 10.03.2009
salut!
am aceeasi problema.
de 9 ani incerc sa scap de o veruca pe deget, care s-a si multiplicat.
3 medici - azot, verrufilm, electro-ceva... nici una nu a avut efect.
am obosit si ma chinuiesc degeaba.
va rog mult... recomandari, daca ati reusit.

#23
Mihaela2017

Mihaela2017

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.06.2021
Buna ziua. Scriu acest post deoarece pentru prima data ma confrunct cu aceasta problema - veruca plantara, despre care prima data am crezut ca este o batatura pentru ca ma batusera incaltarile. Am tot citit ce s-a scris pe site fara sa gasesc prea multe solutii. Am fost si eu la medic si mi-a aplicat o singura data spray cu azot, spray criogenic fara nici o reactie ulterioara, veruca mea este foarte adanca. Intre timp mi-a aparut si la celalalt picior una mai mica. Mi-a recomandat cineva ulei esential de oregano de la Doterra. Dupa ce am aplicat cea mica mi-a cazut in doua zile (prima data stratul gros de deasupra, apoi am aplicat o picatura pe radacinile ramase, inima ei, dupa care acele radacini s-au lipit de leucoplast si cand am tras au iesit cu totul). A mai ramas un punct acolo...o sa vad ce se intampla si cu el. La cea mare inca aplic, dar ideea este ca se vad rezultatele aplicarii de la primele picaturi. Eu nu prea cunosc beneficiile uleiurile esentiale insa cei care va confruntati cu aceasta problema, luati in calcul si aceasta varianta. Sunt grupuri pe facebook in care gasiti mai multe informatii. Sper va postarea mea v-a fost de ajutor.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate