Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...
 

Reinstalare Android - Probleme Skype si Cont Microsoft

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
CatalynCN

CatalynCN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 27.11.2007
Buna seara!

Nu stiu daca este locul potrivit pentru deschiderea acestui topic sau s-a mai discutat despre asa ceva.

Mi-am reinstalat Androidul din nou pe un Galaxy S7 si aplicatiile pentru Social au venit implicit (Instagram, Skype, Facebook, Whatsapp).

Problema mare este la Skype, imi cere Cont Microsoft la logare. Inainte, pe vechiul Android (pana sa il reinstalez cu Odin3), la logare imi cerea ID-ul skype si parola. Era simplu si usor.

ID-ul de skype il am de foarte mult timp si am reusit sa strang peste 300 de prieteni ...

Cand imi creez un Cont Microsoft de pe Samsung, chiar si cu mailul vechi setat ID-ului meu, de fapt imi creeaza un nou ID de Skype (exemplu: live:catalyn91)
Este destul de aiurea ... pentru ca eu vreau cumva sa ma loghez pe ID-ul vechi unde am cei 300 de prieteni ... dar nu mi se ofera posibilitatea asta. Nu pot trece de blestematul ala de Cont Microsoft. Oricate conturi as face, rezultatul este un ID nou de skype, in functie de mailul folosit.

Intrebarea mea este daca exista vreo posibilitate sa asociez cumva un mail cu vechiul ID de skype, astfel incat la o logare cu contul de microsoft sa pot accesa acel ID direct cu prietenii in Contacte Posted Image

Multumesc!

Edited by CatalynCN, 06 March 2018 - 00:18.


#2
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,972
  • Înscris: 02.02.2008
îți poți crea simplu și ușor un cont microsoft cu email-ul cu care te-ai înscris pe Skype și la următoarea logare în Skype ambele conturi (microsoft, skype) sunt legate, linked după care îți încarcă normal lista de prieteni din Skype.

#3
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Hm, oare sa se propage si la Android nebuneala de la skype-Windows 8 (aplicatiile moderne/metro/w8 style sau cum s-or mai chema si presupun windows phone) unde nu puteai sa te loghezi decit cu microsoft account? Era sa zic ca ... dezastru desi ma doare-n paispe, de cind au facut muci interfata pe telefon nici nu l-am mai deschis. Oricum l-am instalat acum pe un telefon mai vechi (inca mai e instalat si configurat pe telefonul principal, nu vreau sa-l pierd) si intreaba "Email, phone or skype". Cred ca merge pur si simplu sa-i bagi skype id si parola normala.

Edited by f300, 06 March 2018 - 09:06.


#4
CatalynCN

CatalynCN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 27.11.2007
Salutare!

Dupa o dezactivare si un update, am reusit sa ma loghez cu numarul de telefon setat contului.

Multumesc de ajutor!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate