Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 

Problema iCloud

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
mihai_costea

mihai_costea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 31.12.2013
Buna seara.
De ceva timp intampin o mica problema pe telefonul meu Iphone SE.
Am cumparat 50gb de stocare in iCloud si mi-am sinctronizat toate pozele acolo. In jur de 1300. De atunci, in momentul in care introduc telefonul in pc, pozele nu mai apar a fi stocate in telefon (e si normal, in telefon ramane doar o shortcut a pozei). Ok, dar ce fac daca vreau sa transfer pozele in pc printr-un cablu de date atata timp cat ele nu apar in telefon? Nu pot face transferuri decat prin aplicatia iCloud online?
Asta ar fi una din problema, a doua, la fel de mare, in aplicatia iCloud descarcata pe smartphone nu imi apare decat un singur fisier (memoria fiind ocupata, o parte din ea, bineinteles) pe cand daca ma conectez de pe PC in iCloud vad toate pozele.
Ce as putea face in acest caz? E stresant sa vrei sa urmaresti cateva poze consecutiv de pe telefon iar acestea sa nu aiba calitate aproape deloc, sa astepti dupa telefon pana le descarca poza cu poza. Si cand mi-am descarcat iCloud pe telefon in speranta ca scap, oarecum, de aceasta problema, surpriza, e goala aplicatia.

#2
bogdanchesa

bogdanchesa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 878
  • Înscris: 14.01.2015
Descarci iCloud pt pc și dai sync automat și ti se Descarcă toate pozele in pc, într-un folder pe care îl alegi tu sau nu mai știu exact dar le poți vedea pe toate

#3
mihai_costea

mihai_costea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 31.12.2013

View Postbogdanchesa, on 05 martie 2018 - 22:10, said:

Descarci iCloud pt pc și dai sync automat și ti se Descarcă toate pozele in pc, într-un folder pe care îl alegi tu sau nu mai știu exact dar le poți vedea pe toate
Nu vreau sa-mi sincronizez icloud cu telefonul. Nu-mi plac si nu-mi convin setarile pe care mi le ofera. Deasta evit. Dar as fi vrut sa-l sincronizez cu aplicatia de pe telefon. Ceea ce nu stiu cum as putea face. In iCloud online, pe site, toata stocarea apare.

#4
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
pai  daca ti-ai mutat datele in cloud, cum te mai astepti sa le descarci din telefon?

#5
dem3ntor

dem3ntor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,121
  • Înscris: 16.04.2007
dar de ce nu accesezi icloud de pe pc si descarci pozele de acolo?

Edited by dem3ntor, 05 March 2018 - 22:47.


#6
mihai_costea

mihai_costea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 31.12.2013

View Postdem3ntor, on 05 martie 2018 - 22:47, said:

dar de ce nu accesezi icloud de pe pc si descarci pozele de acolo?
cum accesez datele din icloud Drive de pe telefon? Efectiv nu apar.

#7
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,880
  • Înscris: 14.11.2004
Mi se pare cea mai tare functie a unui iDevice acest iCloud, eu tin totul acolo, muzica este fluxata, pozele sunt in server, telefonul este doar o interfata, daca pateste ceva nu se pierd date vitale.

#8
mihai_costea

mihai_costea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 31.12.2013

View Postconnectorxp, on 05 martie 2018 - 23:04, said:

Mi se pare cea mai tare functie a unui iDevice acest iCloud, eu tin totul acolo, muzica este fluxata, pozele sunt in server, telefonul este doar o interfata, daca pateste ceva nu se pierd date vitale.
Si mie. In acelasi timp, daca vreau sa vad niste poze mai vechi din telefon, e nevoie sa astept dupa ele, la fiecare in parte, sa se descarce. Ceea ce e destul de enervant. Daca vreau sa le descarc pe pc, am nevoie neaparat de internet. trebuie sa intru din aplicatia online, nu pot direct cu telefonul

#9
bogdanchesa

bogdanchesa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 878
  • Înscris: 14.01.2015
Dacă le vrei pe toate in telefon, activezi din setările iCloud > poze, o sa vezi ca e bifat optimizare memorie iPhone, și o selectezi pe cea cu descărcare originale, doar ca o sa îți cam ocupe toată memoria dacă ai multe in Cloud

#10
billyboy

billyboy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,424
  • Înscris: 08.04.2005
Nu ai spatiu suficient in telefon, dar totusi vrei toate pozele in telefon? Cum vrei sa faci asta? Pozele sunt in Cloud, ai doar o imagine la rezolutie mai mica, care se incarca de fiecare data cand vrei sa o deschizi. E simplu!

#11
mihai_costea

mihai_costea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 31.12.2013

View Postbillyboy, on 06 martie 2018 - 16:42, said:

Nu ai spatiu suficient in telefon, dar totusi vrei toate pozele in telefon? Cum vrei sa faci asta? Pozele sunt in Cloud, ai doar o imagine la rezolutie mai mica, care se incarca de fiecare data cand vrei sa o deschizi. E simplu!
Am incercat sa va explic ce vreau dar se pare ca nu am fost destul de concis.
Vreau sa-mi apara in aplicatia Icloud Drive TOATE pozele pe care le am. Nu doar pe site in aplicatie. In momentul asta, in aplicatie nu apare nici o poza, ca si cand as avea memoria goala, dar totusi apare ocupata.
Tocmai din motivul ca trebuie descarcata fiecare poza si nu o pot urmari cursiv vreau acest lucru.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate