Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Copiii de la 45 de grădinițe italiene invitați să se travestească și să-și exploreze reciproc trupurile

* * - - - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
805 replies to this topic

#37
Hunor_66

Hunor_66

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,530
  • Înscris: 22.08.2016

 max_01, on 05 martie 2018 - 17:15, said:

Copiilor le vor fi puse alte întrebări, sub formă de interviu:
  • Cum putem distinge o fetiță de un băiețel?

La maternitate, doi sugari cu patuturile vecine stau de vorba, o fetita si un baietel.
Fetita: "Tu esti baietel si eu sunt fetita, tu esti baietel si eu sunt fetita... !!!"
Baietelul: "Da' tu de unde stii ???"
Fetita: "Fiindca tu ai....Posted Image... ciorapei bleu !!! Iar eu ii am roz !"

Edited by Hunor_66, 05 March 2018 - 22:23.


#38
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006
Eroii trebuie  elogiati, nu denigrati doar pt. ca sa nu fiti facuti voi cu ou si cu otet de majoretele sorosiste.

Sa-si faca oengistii propaganda popo in scolile private pe care le finanteaza din banii lor si unde parintii si-ar trimite de voie copiii (trebuie sa fii parinte imbecil, dar na, mai sunt si d-astia), nu prin aparatul de stat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Edited by g_force, 05 March 2018 - 23:18.


#39
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
daca stai sa te gandesti, ne afecteaza si pe noi..nu pot sa cred cat de bine ma simt ca nu sunt homosexual:)))..e un sentiment placut..bai, sunt normal:)

#40
Bean

Bean

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,477
  • Înscris: 12.11.2006
Flori de mucigai
(Tudor Arghezi)

Le-am scris cu unghia pe tencuială
Pe un părete de firidă goală,
Pe întuneric, în singurătate,
Cu puterile neajutate
Nici de taurul, nici de leul, nici de vulturul
Care au lucrat împrejurul
Lui Luca, lui Marcu şi lui Ioan.
Sunt stihuri fără an,
Stihuri de groapă,
De sete de apă
Şi de foame de scrum,
Stihurile de acum.
Când mi s-a tocit unghia îngerească
Am lăsat-o să crească
Şi nu mi-a crescut -
Sau nu o mai am cunoscut.
Era întuneric. Ploaia bătea departe, afară.
Şi mă durea mâna ca o ghiară
Neputincioasă să se strângă
Şi m-am silit să scriu cu unghiile de la mâna stângă.

#41
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
Daca la gradinitele noastre ar fi fost asemena jocuri sociale de egalitate barbat-femeie poate nu mai snopeau
barbatii femeile in batai, poate nu le lasau sa merga in urma pe strada, poate , poate.....

Dar noi am fost soimii patiriei......!!

#42
Hunor_66

Hunor_66

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,530
  • Înscris: 22.08.2016

 vio69a, on 05 martie 2018 - 22:36, said:

Daca la gradinitele noastre ar fi fost asemena jocuri sociale de egalitate barbat-femeie poate nu mai snopeau
barbatii femeile in batai, poate nu le lasau sa merga in urma pe strada, poate , poate.....
Asta tine in primul rand de educatia primita in familie.

#43
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

 max_01, on 05 martie 2018 - 17:15, said:

La dracu cu agenda LGBT.

Interesant.E ultimul rand din postarea ta....inseamna ca nu ai inteles nimic din tot articolul....!!!

==================


Imi place...pana la 5 -6  ani copii merg cu puta goala la plaja si fetele tot asa.....si hop....
apare puditatea cand cineva le explica copiilor ca ala e baiat si aia e fata....!!!

Edited by vio69a, 05 March 2018 - 22:41.


#44
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010

 max_01, on 05 martie 2018 - 22:04, said:

Din partea mea poti sa ceri banarea contului tau.Te asigur ca nu voi fi afectat de lipsa ta.Posted Image
Better and better.

#45
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

 Hunor_66, on 05 martie 2018 - 22:37, said:

Asta tine in primul rand de educatia primita in familie.

Familie-familie, dar suntem la a 5-a generatie cand femeile au in mare parte ochiul vanat.
Poate incercam si cu gradinita

#46
Balamache

Balamache

    Scriitor de carti de colorat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,522
  • Înscris: 23.11.2013

 vio69a, on 05 martie 2018 - 22:41, said:

Imi place...pana la 5 -6  ani copii merg cu puta goala la plaja si fetele tot asa.....si hop....
apare puditatea cand cineva le explica copiilor ca ala e baiat si aia e fata....!!!

 vio69a, on 05 martie 2018 - 22:36, said:

jocuri sociale de egalitate barbat-femeie

Incep sa inteleg de ce nu razpunzi niciodata la intrebarea daca esti femeie sau barbat.

#47
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

 Genjurooo, on 05 martie 2018 - 22:26, said:

Sa nu aud ca a fost nebun, descreierat sau mai stiu io ce codeala cand un erou o sa taie din oengistii astia infecti. Eroii trebuie  elogiati, nu denigrati doar pt. ca sa nu fiti facuti voi cu ou si cu otet de majoretele sorosiste.


PSD-ul lucreaza la asta intens
El lupta cu Soros mai eficient ca tine

 I2O, on 05 martie 2018 - 22:05, said:

Iti dai seama cat de josnici au ajuns sa fie ca sa umble la mentalul unor persoane care inca nu il au suficient de dezvoltat ca sa poata cerne unele chestii....

Subestimezi tanara generatie....lasa copilaria ta, acum e alta treapta.

Edited by vio69a, 05 March 2018 - 22:45.


#48
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,501
  • Înscris: 22.12.2015

 vio69a, on 05 martie 2018 - 22:41, said:

Imi place...pana la 5 -6  ani copii merg cu puta goala la plaja si fetele tot asa.....si hop....

Asa-i ca-ti place totusi mai mult de Conchita ?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/OYXSZM16BuE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by doxan, 05 March 2018 - 22:58.


#49
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

 doxan, on 05 martie 2018 - 22:54, said:

Asa-i ca-ti place ?


Foarte mult

TOATASTIMA

si inca odata

TOATA STIMA

si a treria oara

TOATA STIMA

Un drum lung, chinuitor, un tratament greu , o vointa de fier si un rezultat pe masura.
O gramada de imbecili, religiosi sau nu, au fluierat-o pe margine.
Si-a vazut si si-a implinit dorinta
Arata ca o femeie nascuta femeie, nu nascuta barbat din joaca naturii

am spus deja ?

TOATA STIMA.....

Edited by vio69a, 05 March 2018 - 23:07.


#50
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,501
  • Înscris: 22.12.2015

 rosix, on 05 martie 2018 - 21:58, said:

Daca va fi sa ne prinda asteroidul homosexualizandu-ne unii pe altii... chiar n-am pierdut nimic.
Cand eram mai tanar credeam ca societatea asta o sa evolueze pe inalte culmi spirituale, odata cu nano-tehnologiile...  

Da de unde....?  Secolul 21, inainte de a fi religios, e mai homosexual ca niciodata...  O asa explozie a deviantei si viciului.. nu poate fi de natura spontana...
E clar ca, daca pervertesti educatia, daca lucrezi cu copii...  societatea, poate deveni avansat homosexuala in doar cateva decenii...
Pentru mine nu e nici o supriza, marele Alan Watt si martirul patriot Milton Cooper au prezis chestile astea inca de acum 15 ani, totul se materializeaza acum.

#51
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

 vio69a, on 05 martie 2018 - 22:58, said:

Foarte mult

TOATASTIMA

si inca odata

TOATA STIMA

si a treria oara

TOATA STIMA

Un drum lung, chinuitor, un tratament greu , o vointa de fier si un rezultat pe masura.
O gramada de imbecili, religiosi sau nu, au fluierat-o pe margine.
Si-a vazut si si-a implinit dorinta
Arata ca o femeie nascuta femeie, nu nascuta barbat din joaca naturii

am spus deja ?

TOATA STIMA.....

ce legatura are religia? xd:))

btw, se vede ca e barbat;)...are trasaturi masculine;)..

Fiecare e liber sa faca ce vrea:)..dar, sa nu incercam sa "educam" copii despre  genuri sexuale la o varsta frageda:)..parca asta era subiectul topicului..

Nu vad ce legatura are ochiul vanat al femeii:)..

"la a 5-a generatie"- dupa calcule  seculare, care au durat 10 minute..pardon, 10 secunde...am ajuns la concluzia ca suntem la a 5-a generatie unde barbatul ii aplica un croseu de stanga sau de dreapta (depinde de el) femeii:)

Edited by jimi91, 05 March 2018 - 23:42.


#52
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,544
  • Înscris: 07.02.2003

 sandy76, on 05 martie 2018 - 18:31, said:

Saracii, cand o veni discriminarea peste maini si picioare o sa zica ca n-au stiut!
Nu sunt saraci si nici loviti peste maini, sunt persoane care isi depasesc conditia limitata de preconceptii si discriminari, bravo lor.

 doxan, on 05 martie 2018 - 22:54, said:

Asa-i ca-ti place totusi mai mult de Conchita ?
Foarte multa lume o apreciaza in Austria si Germania, ei nu sunt influentati de preconceptii.

 max_01, on 05 martie 2018 - 22:13, said:

Eu as prefera ca la scoala, in loc de religie sa faca cursuri de prim ajutor, educatie civica, sah, inot, etc, care sunt mult mai utile in viata decat orele de religie.
S-a incercat cu sah, a ramas in pom din cauza ministerului... civica au ceva in programe, oricum orice este mai util decat religia.

 doxan, on 05 martie 2018 - 18:44, said:

Nu o sa reuseasca implementarea acestei agende! O sa respingem directivele noii ordine mondiale satanice !
Copilarisme...
Vezi ca sunt studii demult in Finlanda, Suedia, Danemarca etc... (cauta pe net) legate de discriminarea pe sex si au ajuns toti la concluzia ca este mai bine ca de la varste mici sa perceapa si sa inteleaga lumea fara discriminare pe sex si sa foloseasca gen neutru cand se refera la o persoana, si asta e de acu mai bine de 5-10 ani, ce descopera astia acum sunt doar modernizarea programelor la nivel de UE. Multe sisteme de invatamant deja lucreaza pe zona asta fara sa stie toata lumea, unii sunt mai agresivi altii mai domoli dupa caz Posted Image
Si la noi au inceput eliminarea discriminarii pe sex din manuale, fazele alea clasice cu Ana si merele sau ce face fiecare si arata figurine de femei si barbati pe care le coreleaza discriminator pe diverse activitati (de ex femeia in bucatarie) ca si cum insufla copiilor ca aia doar asta au voie sa faca si multe altele. Drumul e lung dar merita pentru generatiile viitoate sa poata trai intr-o societate umana libera de prejudecati si manipulare religioasa.

Edited by andreic, 06 March 2018 - 01:31.


#53
MinetoMatoi

MinetoMatoi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,029
  • Înscris: 27.10.2017
Este o tampenie, genurile sunt innascute nu vin din societate, daca e sa fi altceva decat genul natural, o vei simti in mod automat, e o idiotenie ce vor sa faca aia, am impresia ca ei vor sa le impuna anumit gen in functie de anumite interese..cred, adica altul decat genul lor natural, altfel nu imi explic.
Adica vede un baiat mai fatalau, il face sa se faca fata, vede un barbat mai feroce, il lasa asa..
Probabil ca fatalaii nu-s asa productivi in meseriile de barbati, nu-s asa de placuti de fete si deci raman fara partenere si poate iesi scandal in societate, ca din ce in ce mai multi barbati nu mai sunt de mult barbati.
Are iz politic clar asta, urmaresc ei ceva clar.
O sa zica la fatalai...pai vezi ? Tu trebuia sa fi fata, nu baiat, ia fa-te tu fata, tu de fapt nu stii dar real in inconstient...tu esti fata si deci aia e.
Tin sa cred ca treaba e axata pe barbatii fatalai care nu-s nici fete nici baieti de fapt.
Si de la gradinita probabil vor sa vada ce fel de baieti sunt...si vor sa-i manipuleze de mici sa le formeze genul care-l vor ei !
Dupa aia vine psihologul la parinti..sa zica ca..asa ca asa.
Poate gresesc, nu stiu, dar alt scop nu vad.
Nu stiu daca se urmareste inversul ca fetele sa fie unele baieti.
Barbati fatalai, sunt luati de prosti de femei, cearta, despartiri, traume la ambii, productivi mai putin la munca, se imbolnavesc mai repede...
Probabil vor usor usor sa desfiinteze anomalia ca barbatu sa stea imprena cu femeia, ca e o anomalie, fiind asa diferiti nu prea au cum sa se inteleaga, asa vor fi mai putini barbati, le va f pe femei sa faca copii, si vor pleca la treaba lor, si e liniste peste tot.
Barbatii care se fac fete nu vor putea avea copii, deci se vor stinge deci cei slabi, raman cei barbatii adevarati unul si unul, vor sa curete societatea de barbati expirati care pot duce la copii cu probleme si asa mai departe
Sunt mai multe scenarii, dar unul curat in nici un caz.

Edited by MinetoMatoi, 06 March 2018 - 03:33.


#54
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Ei vor prin chrstia asta sa faca o societate mai slaba care poate fii condusa mai usor,cu cat mai multi fatalai cu atat societatea poate fii manipulata si condusa mai usor

Edited by I2O, 06 March 2018 - 04:49.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate