Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Android Philips 43PUS6412/12

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
sergiuop

sergiuop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 984
  • Înscris: 18.06.2009
Salut,
Am cumparat zilele trecute un TV Philips 43PUS6412 cu android - problema este ca nu pot instala sub nicio forma HBO GO.
Am incercat tot felul de metode, am descarcat apk-ul dar nu imi permite instalarea. Ati mai intalnit asemenea probleme?
Multumesc

#2
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,945
  • Înscris: 25.04.2016
Ai deblocat permisiunea "Instalare din surse externe" ?

Edited by MMike, 05 March 2018 - 12:25.


#3
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,224
  • Înscris: 13.03.2017
HBO GO este "rivalul" lui Netflix iar acest model de TV "lucreaza" cu Netflix si are restrictionata adresa HBO GO.
De altfel nici VOYO nu prea cred sa mearga.
Doar sa incerci sa descarci aplicatia HBO GO pe un stick si sa "pacalesti" browser-ul sa incarce aplicatia ca pe un calculator.

#4
sergiuop

sergiuop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 984
  • Înscris: 18.06.2009
Da, am permis instalarea din surse externe, m-am lovit de asta cand am vrut sa instalez Kodi dupa cea am facut setarea a mers.
Ce mi se pare ciudat ca pe Google Play nu imi apar hbo go, kodi sau alte aplicatii uzuale. Din ce am cautat pe net ( nu am gasit prea multe info) se pare ca cei de la Philips au blocat anumite aplicatii.

#5
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,238
  • Înscris: 19.08.2005
Hbo go e in magazin

#6
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,945
  • Înscris: 25.04.2016
In magazin android tv ?

#7
snapydj

snapydj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 07.01.2006
Mai cauta alta versiune de apk si mai incearca... Din cate citesc unii spun ca ar fii restrictionata aplicatia de Philips, dar trebuie sa o instalezi tu de pe stick... Din browser direct nu merge ?

#8
sergiuop

sergiuop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 984
  • Înscris: 18.06.2009

 danyel61, on 05 martie 2018 - 12:41, said:

Hbo go e in magazin

Pai tocmai, ca la modelul asta de TV nu este :)

Snapy - din browser direct nu merge, am descarcat apk-ul pe un file server si apoi am accesat cu ES Explorer fisierul sa fac instalarea si tot nu vrea. Ma poti indruma la vreo sursa de unde pot incerca sa descarc alte versiuni de hbo go?

#9
mybrandnewmail59

mybrandnewmail59

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 841
  • Înscris: 21.01.2018
Nu vrea, nu vrea...
Ce eroare apare EXACT ?!
Ce versiune de android ai ?

Edited by mybrandnewmail59, 05 March 2018 - 13:36.


#10
ovidiufgs

ovidiufgs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 689
  • Înscris: 17.04.2007
Am si eu un Philips cu android.
Nu mai stiu modelul.
Am instalat HBO Go dar in momentul cand trebuie sa bag userul si parola nu face nimic.
Eu zic sa nu te mai chinui.
Instalezi Kodi si vezi ce vrei.
Off: regret ca am luat cu android.
Trebuia sa iau unul simplu si un TV box. Sunt dezamagit de cum funtioneaza la modul general ca TV, las la o parte functionalitatea androidului.

#11
gabize

gabize

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,077
  • Înscris: 20.11.2007
HBO GO nu exista oficial pentru Android TV. Indiferent de marca televizorului. Asa ca nu-l vei gasi in Google play.
Se poate exporta .apk-ul de pe versiunea Android mobile, dar nu este optimizat pentru device-uri fara touch-screen. Plus ca rezolutia filmelor nu e tocmai buna.
Recomand instalarea HBO Go pe dispozitive mobile si trimiterea prin cromecast pe TV. Merge excelent, la rezolutie buna (HD).

#12
snapydj

snapydj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 07.01.2006
Și uite și soluția.

#13
sergiuop

sergiuop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 984
  • Înscris: 18.06.2009
Maine il returnez, asa imi trebuie daca nu m-am documentat inainte Posted Image

#14
ovidiufgs

ovidiufgs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 689
  • Înscris: 17.04.2007
Daca poti sa l returnezi ar fi cea mai buna solutie.
Mie imi pare rau ca nu l am returnat.
Chiar ieri mi a intrat in bootloop si pana nu l am scos din priza nu a vrut sa si revina.

#15
gabize

gabize

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,077
  • Înscris: 20.11.2007
Televizoarele cu android pot fi excelente pentru cei ce au cunoştinţe şi pasiune în utilizarea-configurarea-testarea device-urilor cu android, dar şi extrem de enervante pentru utilizatorii ce vor ceva simplu, preconfigurat ţşi intuitiv.

#16
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,023
  • Înscris: 08.08.2002
Din cate stiam Philips are limitare din FW doar pt. aplicatiile care sunt disponibile in Google Play Android TV, ceea ce nu este valabil la Sony. Nu stiu sa o fi scos limitarea dar nici n-am urmarit subiectul.
TV nu se alege dupa OS. Un android poti oricand sa-l ai pe tv cu un box sau un cast poti faci de pe telefon la Netflix, HBO Go, YT cu un Chromecast in tv.
HBO GO merge ok doar pe tv-uri Samsung, pe LG iti trebuie cont de la operator, Panasonic nu are aplicatia, la Philips nu se poate instala, la Sony merge dar trebui facut sideload la apk si ai nevoie de air-mouse pt. control nu merge cu telecomanda tv-ului.

Edited by MD, 06 March 2018 - 17:10.


#17
Bingo

Bingo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,454
  • Înscris: 13.04.2006
Da , va rog daca se poate in 2021 sa vad HBO pe tv Philips .
Va astept cu bere la Constanta .
Multumesc anticipat .

#18
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,177
  • Înscris: 16.10.2008
Da ,se poate. Daca pacalesti cumva Android-ul sau daca ii pui la TV o cutioara gen Xiaomi Mi Box ,Chromecast etc.
Nu prea-s cu berea iarna...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate