Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Caut firma renovari București

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
alina2154

alina2154

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 02.02.2018
Salut,

Urmeaza sa renovez curand apartamentul, dar inca nu avem firma. Imi puteti recomanda ceva de incredere, seriosi, cu contract, sa se miste repede, sa nu vina cand au chef, sa nu o lalaie si sa fie priceputi?

Mentionez ca voi renova un apartament vechi ('73), instalatie electrica, sanitara, parchet, gresie, faianta, termopane... absolut tot ce trebuie.

#2
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014
unde se află apartamentul?
LE:
ok, acum am văzut tot titlul :(

Edited by DaculScoril0, 05 March 2018 - 11:29.


#3
alina2154

alina2154

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 02.02.2018
Ce parere aveti de oamenii astia? http://renovariivane...i manopera.html

E primul site unde gasesc si preturi pentru intreaga renovare ("2018 oferta nr 2"), nu doar lista cu fiecare operatiune in parte si cat costa... Neavand cunostinte in domeniu mie nu imi spune nimic o lista cu o suta de lucrari ce pot fi efectuate, nu stiu exact de ce am nevoie ca sa pot estima un pret.

Daca ati renovat recent (indiferent cu ce firma), au fost preturi asemanatoare cu ofertele de pe acest site?

#4
Assur

Assur

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 844
  • Înscris: 14.07.2017

Quote

Imi puteti recomanda ceva de incredere, seriosi, cu contract, sa se miste repede, sa nu vina cand au chef, sa nu o lalaie si sa fie priceputi?
Concluzionez ca pretul nu conteaza, nu ai precizat ceva legat de pret. Bog` art.

#5
alina2154

alina2154

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 02.02.2018

 Assur, on 05 martie 2018 - 15:52, said:

Concluzionez ca pretul nu conteaza, nu ai precizat ceva legat de pret. Bog` art.


Oricine ar aprecia un pret cat mai mic :) dar de obicei un pret "prea bun sa fie adevarat" indica o calitate indoielnica a lucrarii.

#6
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017
parerea mea e ca cineva face reclama altcuiva pe un forum...

#7
alina2154

alina2154

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 02.02.2018

 unbrutus, on 05 martie 2018 - 17:05, said:

parerea mea e ca cineva face reclama altcuiva pe un forum...


pot sterge link-ul respectiv daca deranjeaza. chiar renovez apartamentul si am nevoie de muncitori... nu stateam sa-mi bat capul cu postarea asta doar ca sa ajung acum sa fac o reclama. in loc de comentariul ala mai bine spuneai ceva relevant, cum ar fi daca preturile alea sunt ok sau nu. cum se face ca la alte topics ai voie sa ceri recomandari si se mentioneaza nume de companii sau produse? :)

Edited by alina2154, 05 March 2018 - 17:16.


#8
optick86

optick86

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 02.12.2007
ai inceput cu ei ? ,daca da sa imi spui si mie cum a mers / merge .

Si eu sunt in aceiasi situatie , un amic mi-a recomandat un nene care cica ar fi serios, in caz ca te ajuta .. 0770269207 - Gelu .

Problema mea e ca din ce am inteles lucreaza singur in mare parte si lucrarea cred ca o sa dureze ceva timp (3camere /60mp ) ,deci as apela la o echipa de mai multi oameni.

Edited by optick86, 08 May 2018 - 15:41.


#9
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Ar fi corect să puneţi nişte poze cu ce e de lucru.
Prea începe să semene a Oleics.

Ca să nu apară suspiciuni zic şi eu

Meseriaşii se caută prin cunoştinţele care şi-au renovat nu pe Google

Edited by exceswater, 09 May 2018 - 14:32.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate