Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Ce parere aveti de acest PC?

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#1
0fucksgiven

0fucksgiven

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 08.12.2015
Salut, vreau sa imi cumpar acest sistem de gaming sa zicem, am vrut sa nu depasesc 2000 de lei asa ca am ales aceste componente :

Ce parere aveti de ele daca se potrivesc si daca ar trebui sa schimb ceva dar sa nu depasesc de 2000 de lei, iar ca idee as vrea sa stiu daca pot rula World Of Tanks pe maxim?

Attached Files

  • Attached File  pc.jpg   103.46K   161 downloads

Edited by 0fucksgiven, 05 March 2018 - 01:24.


#2
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View Post0fucksgiven, on 05 martie 2018 - 01:13, said:

Salut, vreau sa imi cumpar acest sistem de gaming sa zicem, am vrut sa nu depasesc 2000 de lei asa ca am ales aceste componente :

Ce parere aveti de ele daca se potrivesc si daca ar trebui sa schimb ceva dar sa nu depasesc de 2000 de lei, iar ca idee as vrea sa stiu daca pot rula World Of Tanks pe maxim?
E ok, dar e invizibil. Nu crezi ca te afecteaza treaba asta ?

#3
eduard_w

eduard_w

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,689
  • Înscris: 24.03.2009
LOL

#4
0fucksgiven

0fucksgiven

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 08.12.2015
nu reusesc sa pun imaginea cu componentele ....

Edited by 0fucksgiven, 05 March 2018 - 01:24.


#5
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009
Wot o sa il rulezi la configuratia asta

#6
Nedelcu-90

Nedelcu-90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 29.06.2014
Cu riscul   de  a fi injurat , ti  as recomanda una dintre aceste unitati , destul  de bunicele la pretul  la care sunt, cu restul  de  banii poti opta spre  a imbunatati ceva pe unitatea respectiva :)
https://www.emag.ro/...urce=mobile app


https://www.emag.ro/...urce=mobile app

In plus , in configuratia ta lipsesc "memoria ram,  coolere , pasta termoconductoare etc..." sunt convins  ca mai sunt lucruri marunte care mi scap acum si  cu siguranta sare lejer de 2000 ron .

Edited by Nedelcu-90, 05 March 2018 - 01:41.


#7
0fucksgiven

0fucksgiven

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 08.12.2015
Eh, m-am trezit eu care nu prea am legatura cu astea sa-mi fac configuratie, cooler pentru ce? ce-i aia pasta si de ce as avea nevoie de ea?

#8
bluesnake

bluesnake

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,751
  • Înscris: 22.11.2006

View PostNedelcu-90, on 05 martie 2018 - 01:36, said:

Cu riscul   de  a fi injurat , ti  as recomanda una dintre aceste unitati , destul  de bunicele la pretul  la care sunt, cu restul  de  banii poti opta spre  a imbunatati ceva pe unitatea respectiva Posted Image
https://www.emag.ro/...urce=mobile app


https://www.emag.ro/...urce=mobile app


Fara injuraturi, dar alea erau bune acum 4 ani...

#9
Nedelcu-90

Nedelcu-90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 29.06.2014
Observ ca esti in pom !
Pasta termoconductoare  se aplica pe procesor pentru a imprastia  caldura ,lucru care se face cu  un suport  din aluminiu si un ventilator/cooler compatibile cu sistemul  de prindere pe   placa de baza ,  pe langa   care  se  mai adsuga 1-2 ventilatoare pe carcasa pentru o racire si o temperatura  caat  mai scazuta , si stabila !
Sunt convins  ca imi scapa si mie cate ceva, tocmai  de aceea  rog un coleg mai priceput  sa ti explice mai  cu lux  de amanunte.
In  alta ordine  de idei, neavand  mare habar despre  aceste lucruri ,   ti  as recomanda sa ti  cumperi  o unitate gaming din magazin. :)

View Postbluesnake, on 05 martie 2018 - 01:56, said:



Fara injuraturi, dar alea erau bune acum 4 ani...

Ok, atunci recomanda'i  tu  ceva  mai bun ,  dar in bugetul pe  care il are "2000ron maxim'

#10
0fucksgiven

0fucksgiven

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 08.12.2015
Pai ma gândeam ca la componentele astea nu e musai atâta răcire , nu-s eu mare gamer dar vreau sa am umpic de grafica pe nenorocitu ala de joc

#11
rinser

rinser

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,606
  • Înscris: 03.11.2010
N-ai zis daca ai ram sau nu. E o mare diferenta.

#12
Motivation

Motivation

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 12.02.2018
https://www.pcgarage...shlist/3203336/

PS. O sa vina Superman de Softpedia sa iti spuna ca sursa este insuficienta. O configuratie G4560+GTX 1050 din seria Gaming (adica cu OC din fabrica) am folosit o perioada si te asigur ca nu trage mai mult de 110W de la priza in jocuri. Chiar si 200W de ar trage, sursa e tot ok.

Edited by Motivation, 05 March 2018 - 04:43.


#13
marius87ism

marius87ism

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,801
  • Înscris: 18.11.2012
Pentru un joc de rahat ca wot, 2000 de lei e mult, plus ca nu ai zis pe ce rezolutie joci, ca nu e tot una. Cica "umpic" :))))

#14
collina1976

collina1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,522
  • Înscris: 03.10.2013

View Postmarius87ism, on 05 martie 2018 - 05:50, said:

Pentru un joc de rahat ca wot, 2000 de lei e mult, plus ca nu ai zis pe ce rezolutie joci, ca nu e tot una. Cica "umpic" Posted Image)))


rahat zici?
uite ce vine in doua saptamani

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/SrrDbnKpXs8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#15
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015

View PostNedelcu-90, on 05 martie 2018 - 01:36, said:

Cu riscul   de  a fi injurat , ti  as recomanda una dintre aceste unitati , destul  de bunicele la pretul  la care sunt, cu restul  de  banii poti opta spre  a imbunatati ceva pe unitatea respectiva :)
https://www.emag.ro/...urce=mobile app


https://www.emag.ro/...urce=mobile app

In plus , in configuratia ta lipsesc "memoria ram,  coolere , pasta termoconductoare etc..." sunt convins  ca mai sunt lucruri marunte care mi scap acum si  cu siguranta sare lejer de 2000 ron .

Stai in banca ta și nu mai recomanda vechituri.



#16
alex14dlk

alex14dlk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,672
  • Înscris: 28.11.2016
E nasol ca toti mineaza bitcoin si s-au scumpit placile video ca puteai pune o placa video mai buna.

#17
mybrandnewmail59

mybrandnewmail59

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 841
  • Înscris: 21.01.2018

View Post0fucksgiven, on 05 martie 2018 - 02:15, said:

Pai ma gândeam ca la componentele astea nu e musai atâta răcire , nu-s eu mare gamer dar vreau sa am umpic de grafica pe nenorocitu ala de joc
Orice procesor din ziua de azi, ORICARE, are NEAPARAT nevoie de cooler (+ pasta).
Nu are importanta ce faci cu el, poti sa-l lasi doar cu windows gol, tot se incalzeste.
Partea buna este ca cel ales de tine - https://www.pcgarage...200g-35ghz-box/ - are deja inclus cooler la pachet si niste pasta.
Deci, aici ai scutit cam 100 de lei lejer.
Celelalte componente (placa de baza, placa video) au si acestea diverse radiatoare si coolere, oricum aici nu e nevoie sa cumperi separat sau sa le montezi sau sa umbli la ele.
Nu uita sa ne povestesti de memorie RAM, dupa cum vezi costa cam 500 de lei.
2000 de lei pentru gaming / WOT la maxim este putin, destul de putin.
Mai ales daca se face nu stiu ce update la joc....
Pe de alta parte, placa aia video e bunicica, e din gama medie.

#18
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,794
  • Înscris: 04.01.2018
Cam orice procesor vine si cu cooler inclus in ziua de azi, iar cele stock de la AMD sunt foarte bune, nu merita sa dai bani pe altul, mai ales ca modelul ala de procesor(Ryzen 2200G) nici nu consuma foarte mult.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate