Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 

Mișcarea neașteptată a U.P.C. România.

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
Veverita_9

Veverita_9

    Banned la cerere

  • Grup: Members
  • Posts: 1,360
  • Înscris: 23.11.2017
Problema pentru Attached File  descărcare (16).png   4.63K   24 downloads! Mișcarea neașteptată a Attached File  descărcare (15).png   4.24K   23 downloads
UPC România este una dintre cele mai mari companii de telecomunicații de pe piața locală, iar competitorii săi principali, RCS & RDS și Telekom au toate motivele să fie îngrijorate. Și asta pentru că mișcarea de ultimă oră a UPC ar putea să atragă clienți de la concurență. Directorul general al operatorului telecom, Robert Redeleanu, a anunțat că se investește masiv în extinderea rețelei și că se pregătește lansarea unui serviciu care va permite clienților să acceseze Internetul cu viteze de 1 Gbps.
“Există discuții pentru lansarea unui serviciu de 1Gbps. Noi, UPC România, am spus că vom lansa comercial un astfel de serviciu atunci când vom simți că piața are nevoie de această viteză și că abonații vor putea utiliza această viteză în regim Wi-Fi. Cu noua generație Connect Box, care va fi disponibilă destul de curând și care va permite viteze de 1,1 Gbps în regim Wi-Fi, probabil că ne vom gândi și la lansarea comercială a acestui serviciu pe piața locală. Între timp, UPC Romania investește în rețea și în capacitate, astfel încât să fim pregătiți”, a spus Redeleanu pentru profit.ro.
El a adăugat că, în prezent, oferta UPC România include servicii de acces la Internet cu viteze de 150 Mbps, 300 Mbps și 500 Mbps, viteza medie fiind undeva la 300 Mbps. Redeleanu va fi înlocuit la șefia UPC România, de la 1 aprilie, de Mihnea Rădulescu, în prezent vicepreședinte pentru Europa Centrală și de Est (divizia business din România, Ungaria, Polonia, Slovacia și Cehia). La rândul săul, actualul șef al UPC România va prelua și conducerea operațiunilor UPC Polonia, alături de UPC Ungaria, companie al cărei CEO este din 2016.
Operatorul avea 1,345 milioane de clienți la finele anului 2017, cu 3,8% mai mulți față de decembrie 2016, potrivit datelor anunțate de UPC Holding BV Olanda, parte a grupului american Liberty Global.  Veniturile nete ale UPC România au crescut cu 6,5%, de la 689,3 milioane lei în 2016 la 734,4 milioane lei în 2017.
Sursa:https://www.bugetul....easteptata-upc/

Edited by Veverita_9, 04 March 2018 - 22:11.


#2
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,840
  • Înscris: 07.07.2009
Titlu complet aiurea, articol preluat de pe profit.ro. :lol: https://www.profit.r...-1gbps-17926627

#3
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,457
  • Înscris: 24.05.2010
Mă întreb....care este pericolul pt RDS?
Dacă UPC va oferii o viteză de 1000/1000 Mbps...atunci da ;)
Dacă la televiziune UPC este superior, nu același lucru pot spune la internet.
Restul este cancan ;)

#4
queens_

queens_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,515
  • Înscris: 14.02.2018
Daca s-ar fi investit mai mult in televiziue decat in internet atunci aia ar fi fost o miscare masiva. DIGI are deja net de 1 Gbps si foarte ieftin.

#5
AndReW99

AndReW99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,405
  • Înscris: 15.07.2016
Mr. Izbuc din păcate nu citește titlurile când postează știri. Ce vede, aia pune! :ewwpu:

Edited by AndReW99, 04 March 2018 - 22:09.


#6
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,840
  • Înscris: 07.07.2009

 Veverita_9, on 04 martie 2018 - 22:11, said:

Am editat.
Cel mai bine este să nu mai postezi articole cu titluri de acel gen. Despre netul de 1 GB s-a mai discutat și a fost postat un articol cu titlul corect. :)

#7
Veverita_9

Veverita_9

    Banned la cerere

  • Grup: Members
  • Posts: 1,360
  • Înscris: 23.11.2017
OK ala a fost ultimul. Exista cafeneaua Telekom? Caci nu o gasesc nicaieri.

#8
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,840
  • Înscris: 07.07.2009

 Veverita_9, on 04 martie 2018 - 22:18, said:

OK ala a fost ultimul. Exista cafeneaua Telekom? Caci nu o gasesc nicaieri.
Da. Uite: https://forum.softpe...-ex-romtelecom/

#9
Veverita_9

Veverita_9

    Banned la cerere

  • Grup: Members
  • Posts: 1,360
  • Înscris: 23.11.2017

 Kalman2007, on 04 martie 2018 - 22:20, said:

Multumesc!

#10
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
Era sa cad de pe scaun de ras, la glumele UPC-ului si ale initiatorului.

#11
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,617
  • Înscris: 07.02.2003
E o petarda, nu e nicio miscare reala... fum mult sa incerce sa mai ia din piata.

#12
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,158
  • Înscris: 15.05.2008
vai nu mai pot de ciuda eu tocmai ce am reziliat cu upc
golanie mare la  upc-ul asta
de azi nainte tre sa ma plateasca ei sa fiu clientul lor
sa ma part pe upc si golaniile lor

#13
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009
@andreic: ca sa ia din piata tre' sa vina cu produsul finit, nu cu promisiuni. nu se aboneaza nici
dracu' doar pentru ca o sa fie internet de nu stiu care "in curand", pe principiul alora de la RDS...

cat despre 1Gbps...hai sictir Redelene...mi-am tras net de 500 la prelungire, acu' doua saptamani.
sa zic ce spunea speedtest-u' cu un server din UPC in seara asta?!? 64Mbps, pe la 21:30!! bun, nu?
cam de rahat, cred. nu sesizam daca nu ma apuca cheful sa conectez Horizon-ul la net si sa ma joc
nitel cu aplicatia Cinemagia. m-am uitat si eu la un trailer si sacada in draci. ma, asta ori e conserva
(ca e praf si pulbere), ori e netu'. si dau cu testu' de viteza...sa-ti bagi ceva, nu alta. in fine, norocul
lor ca nu le am cu torrent-ele si ca pretul pachetului e wow, ca altfel...

Edited by dygey, 05 March 2018 - 00:02.


#14
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006
Doar se pregãtesc de 1gb. Asta da realizare! Bravos!
Și cum se dã?

#15
realduc

realduc

    traieste, si lasa-i si pe ceilalti sa traiasca

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,062
  • Înscris: 04.09.2017
ma indoiesc ca UPC este mai corect decat Orange sau Vodafone ! ...
indiferent de cine vb, "sunt toti o apa si-n pamant" ! ...
adica excroci cu "licente de stat" ! ... Posted Image
daca tot avem o companie romaneasca, in "sportu' asta" de ce sa o omoram ?
intreb si yo ca prostu' !

Edited by realduc, 05 March 2018 - 00:05.


#16
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009
Pai se da bine si frumos, 1Gbps pe banda aglomerata a unui nod, la 10Mbps.
Tot la 1Gbps ajungi, dar livrat cu 10Mbps. Pentru ca UPC, d-aia. Bun, sa fie primit.

#17
logy

logy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 658
  • Înscris: 17.09.2005
Pai si digi parca are 1gbps sau ma insel ? Oricum upc ofera download, dar upload 20mbps. Sunt utilizator upc, am un abonament full hd, + canalele documentare si de desene si internet 500 mbps. Pe factura scrie ca am si fix, la care am intrebat si la caserie si mi-au raspuns ca ei nu stiu nimica. Total de plata - 105 lei

#18
Pekiasan

Pekiasan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,556
  • Înscris: 16.12.2011
Se pregatesc de cativa ani ....

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate