Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras

Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx
 Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC

Mufa TV

PPC Energy
 Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u

Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858

Telefon performant pe parte audio...
 Aspecte legale https://registratu...

Filtru de apa curata apa de miner...

Unde gasesc borcane mari 5 - litr...

sfat achiziție bicicleta pli...
 

A murit Davide Astori

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013

View PostAldulescu, on 04 martie 2018 - 18:44, said:

Macar a murit linistit in somn, nici n-a stiut ce i s-a intamplat....

Eu cred ca s-a trezit si a trecut printr-o groaza de nedescris si prin niste dureri absolut atroce. Bolile de inima dar mai ales accidentele cardio vasculare sunt caracterizate de dureri insuportabile.

Quote

Young people who suffer aortic dissections – and young people do have them – do so usually because of a genetic problem that weakens the aorta. Some well-known young athletes have died from this condition.
A sudden, severe, tearing pain heralds a dissection. The pain can be felt in the front of the chest or in the back of it. Sweating is profuse. And the person often complains of trouble breathing.

Sursa: http://aorticdissect...-painful-death/

Edited by izometric, 04 March 2018 - 19:21.


#20
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,249
  • Înscris: 06.07.2007

View Postizometric, on 04 martie 2018 - 19:01, said:

Eu cred ca s-a trezit si a trecut printr-o groaza de nedescris si prin niste dureri absolut atroce. Bolile de inima dar mai ales accidentele cardio vasculare sunt caracterizate de dureri insuportabile.
nu chiar. Am auzit de multe cazuri de infarct prin somn iar cei din camera nici nu si-au dat seama. Chiar azi citeam de femeia care a murit in autocar in drum spre Italia. S-a pus la somn si gata a fost. Cei de langa ea nici nu au stiut decat cand au vrut sa o trezeasca la destinatie.
https://www.libertat...-padova-2164233
Am avut un caz in familie: s-a pus in pat si in 5 minute a fost mort fara ca sotia lui sa-si dea seama instant. A observat dupa un timp ca nu mai respira si aia a fost tot...

Edited by dan1980_25, 04 March 2018 - 20:48.


#21
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,665
  • Înscris: 22.01.2015
Astori-RIP.   Da care mai stiti un pic de fotbal va amintiti de Del Piero cand a venit la Juve?Baiat tanar,talentat,da fizic pirpiriu.Dupa un sezon a iesit din vestiare Hulk-in urma indicatiilor medicului clubului.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate