Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 

Amenințat pe nedrept pe un forum

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#19
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postrosix, on 04 martie 2018 - 13:08, said:

Dar.. sa nu cumva canadianul sa fi spart forumul de pe IP-ul tau.. ca atunci e grav, tre sa te pocaiesti.
Ce admin destept..., a vazut deja ca din Canada cineva a spart calcul initiatorului si de acolo mai departe a demolat forumul.... are capacitati paranormale ?

Edited by bumpocbum, 04 March 2018 - 13:16.


#20
addysoftware

addysoftware

    Ecological Member :)

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,552
  • Înscris: 12.04.2007

View Postalexzsky2, on 04 martie 2018 - 12:28, said:

.....Sant amenintat caci va suna la ISP-ul meu din cate am inteles si va cere inchiderea internetului meu.
Alt sustinator al administratorului i-mi tot trimite amenintari ca eu am fost acea persoana sau am legatura cu ala care a spart forumul si ca am incurcat-o ca e penal.....
Astea doua cel putin sunt de tot rasu'
Stai linistit initiator, cel ce profereaza acele amenintari e dus cu capul..
Fa-ti alt username prin TOR (cauta tor, madonion), daca vrei neaparat sa mai postezi ceva pe forumul ala, si te doare la basca. Eu nici n-as mai intra pe acolo.

#21
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018

View Postbumpocbum, on 04 martie 2018 - 13:15, said:

Ce admin destept..., a vazut deja ca din Canada cineva a spart calcul initiatorului si de acolo mai departe a demolat forumul.... are capacitati paranormale ?
O fi scris liniile de cod din programul de hack in  limba "canadianca" Posted Image
Si desi folosea IP-ul de Romania fals al initiatorului, l-a turnat softul ca e canadian. Posted Image
Poate s-a si semnat in footer undeva, Cu multa dragoste, Canadianul

#22
Vladutz_ddd

Vladutz_ddd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,115
  • Înscris: 07.12.2009

View Postalexzsky2, on 04 martie 2018 - 12:28, said:

Eu ce trebuie sa fac? Sant stresat de amenintari. Rog frumos orice raspuns e binevenit,va multumesc.

O sa iti ceara sa cumperi o cartela pre-pay si sa ii transferi creditul de pe ea ca sa nu depuna plangeri impotriva ta...stai linistit. Posted Image

#23
aaddyy2005

aaddyy2005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,545
  • Înscris: 17.02.2013
Ai pus-o, daca mai intri pe forumul ala iti ia si internetul si calculatorul. Ce te faci in viata reala fara obiectul preferat?
Al dreacu canadian, n-are ce face din cauza frigului si se apuca de hacuit situri.

#24
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,851
  • Înscris: 25.01.2007
sincer, io nu cred ca userul din postul initial e real.

#25
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,425
  • Înscris: 26.04.2016
Nici eu nu cred. Mai nou vad pe forum deschizatori de topicuri care sunt inregistrati prin 2005-2006 si au doar cateva mesaje ?????
Ce sa fie oare ???Posted Image Posted Image Posted Image  Ghicitoare ?

#26
alexzsky2

alexzsky2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 29.11.2014

View Postmariusr1976, on 04 martie 2018 - 13:53, said:

Nici eu nu cred. Mai nou vad pe forum deschizatori de topicuri care sunt inregistrati prin 2005-2006 si au doar cateva mesaje ?????
Ce sa fie oare ???Posted Image Posted Image Posted Image  Ghicitoare ?
I-mi pare rau,am deschis subiecte doar cu ce ma interesa,nu am timp sa stau toata vremea pe forum.
Active Posts410   Apoi rog a nu se devia de la subiect.

Edited by alexzsky2, 04 March 2018 - 14:00.


#27
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016

View Postalexzsky2, on 04 martie 2018 - 12:28, said:

Eu ce trebuie sa fac? Sant stresat de amenintari. Rog frumos orice raspuns e binevenit,va multumesc.

Orice?
Pai atunci hai sa vedem cum stai.
Ai accesat forumul ala de pe un desktop? Pentru ca in cazul asta s-ar putea sa ramai si fara curent electric deoarece calculatorul consuma energie electrica din reteaua nationala la momentul comiterii infractiunii. Ai dat de naiba daca procurorul o sa demostreze ca te-ai spalat pe maini inainte sa tastezi , ramai si fara apa.

Posted Image Posted Image

Acum serios vorbind.
Nu iti taie nimeni internetul. Nu exista chestia asta.

Aia trebuie sa depuna o plangere, politia trebuie sa investigheze in prima faza daca a fost comisa o infractiune, in caz in care te identifica o sa te cheme pentru o declaratie, dovezile preliminare trebuie trimise la un procuror, ala decide daca se investigheaza mai departe si esti eventual trimis in judecata, in paralel  cei care te acuza trebuie sa predea toata aparatura pentru ancheta si expertiza.

Imbecilii aia care nu sunt in stare sa tina un forum crezi ca o sa continue cand li se spune cum decurge treaba?
Plus ca falsificarea dovezilor sau declaratia mincinoasa e o pedeapsa mai grava decat ce risti tu.

In al doilea rand spui ca ei te-au contactat (pe mail banuiesc) si te-au amenintat.
Raspunde-le si tu pe acelasi ton.
Spune-le ca daca continua cu amennitarile si hartuirea faci plangere.
Macar sa fie distractiva pana la capat treaba :D

#28
alexzsky2

alexzsky2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 29.11.2014
Tare frate si multam fain,e duminica,mi-ai readus zambetul ! Posted Image
Va multumesc tuturor pentru promtitudinea de a da un raspuns indiferent de cauza.
O sa va scriu cum vor decurge lucrurile in continuare la momentul potrivit.
Va doresc o duminica placuta tuturor,celor care a-ti raspuns cst si vizitatorilor acestui forum.
Sa auzim de bine !!!Posted Image

Edited by alexzsky2, 04 March 2018 - 14:32.


#29
PaunDutzi

PaunDutzi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 15.01.2012
Bafta si nu te lasa. Daca esti nevinovat.

#30
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010

View Postalthea, on 04 martie 2018 - 12:44, said:

Posted Image
Un admin deștept  nu-și lasă IP-ul la vedere.
Stii reclama cu salamul? am adaptat-o putin: "merge si fara".

View Postbumpocbum, on 04 martie 2018 - 13:00, said:

Un hacker nu va intra niciodata de pe un Ip  care poate fi identificat de un amarat de admin . Treaba cu canadianul nu sta in picioare.

Lasa-l naibii de forum ca oricum e varza daca a putut fi spart !
Doar dacă nu ai alt target Posted Image

View Postbumpocbum, on 04 martie 2018 - 13:15, said:

Ce admin destept..., a vazut deja ca din Canada cineva a spart calcul initiatorului si de acolo mai departe a demolat forumul.... are capacitati paranormale ?
Pai, poate stie si el una-alta si a depistat problema si cine/ce anume a cauzat-o. Nu este chiar SF.
SF este ca l-a amenintat ca-i inchide netul. Ca si cum, daca omori pe cineva cu un cutit, ca si pedeapsa ti-l confisca Politia. Postul 1 este ori fake, ori initiatorul nu are absolut deloc de ce sa-si faca griji. Daca chiar a vorbit cu cineva, nu a fost decat o baba scandalagie virtual.

View Postalexzsky2, on 04 martie 2018 - 14:14, said:

Va doresc o duminica placuta tuturor,celor care a-ti raspuns cst si vizitatorilor acestui forum.
Sa ne rugam cu totii s anu avem IP-uri canadiene active Posted Image

Edited by YOUR_GOD, 04 March 2018 - 14:49.


#31
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View Postalexzsky2, on 04 martie 2018 - 12:28, said:


Sant amenintat caci va suna la ISP-ul meu din cate am inteles si va cere inchiderea internetului meu.
Buahahahaha Posted Image Posted Image Posted Image

#32
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View Postaaddyy2005, on 04 martie 2018 - 13:32, said:

Ai pus-o, daca mai intri pe forumul ala iti ia si internetul si calculatorul. Ce te faci in viata reala fara obiectul preferat?
Al dreacu canadian, n-are ce face din cauza frigului si se apuca de hacuit situri.
roman+VPN=canadian

Edited by stlk, 04 March 2018 - 15:23.


#33
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,326
  • Înscris: 24.05.2010

View Postbumpocbum, on 04 martie 2018 - 13:15, said:

Ce admin destept..., a vazut deja ca din Canada cineva a spart calcul initiatorului si de acolo mai departe a demolat forumul.... are capacitati paranormale ?

Si eu daca imi caut ip-ul pe google ... ba is din islanda, ba din africa de sud....

Cearta intre copii.

Initiator... calm... cat scam am facut la viata mea... nu m-a cautat nimeni.

#34
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostYOUR_GOD, on 04 martie 2018 - 14:49, said:

Pai, poate stie si el una-alta si a depistat problema si cine/ce anume a cauzat-o. Nu este chiar SF.

Eu am apelat la baietii de aici...http://www.efrauda.ro/
Fara folos... sincer chiar as fi fost impresionat sa rezolve problema...

Sa inteleg ca un admin care habar nu are sa isi protejeze forumul e mai capabil decat baietii din link ? Sincer ma indoiesc.


Pentru initiator: Daca chiar treaba era o problema crezi ca te ameninta careva ? Primeai direct de la ISP sau alte foruri instiintare SCRISA ! Atat si nimic mai mult.

Edited by bumpocbum, 04 March 2018 - 19:59.


#35
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Depinde de admin, ce cunostinte are etc. Stiu administrator care frecventeaza aria goblenuri si e un geniu in IT.

#36
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostYOUR_GOD, on 04 martie 2018 - 20:04, said:

Depinde de admin, ce cunostinte are etc. Stiu administrator care frecventeaza aria goblenuri si e un geniu in IT.

Poate sa fie un geniu dar sincer ma indoiesc ca poate monitoriza un calculator legat la un proxy eventual din japonica prin vpn, care conexiune ajunge  la calculatorul victimei prin care a dat atacul la amarstenia de forum...

E posibil dar nu la acest nivel, implica acorduri inter-tari, etc...

Mai zicem de TOR ?

Edited by bumpocbum, 04 March 2018 - 20:13.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate