Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Philips in domeniul audio

- - - - -
  • Please log in to reply
75 replies to this topic

#19
Ion_Bumbu

Ion_Bumbu

    User asocial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,587
  • Înscris: 31.01.2010

View PostIon_Bumbu, on 03 martie 2018 - 11:38, said:

Generator electric cu motor Stirling.
https://books.google...nerator&f=false

Nasol cind citesti cu ochelarii nepotriviti...
Am citit auto in loc de audio...
Scuze!

#20
PaunDutzi

PaunDutzi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 15.01.2012
Nu stiu cat de buni mai sunt acum, dar prin anii '80-'90 cele mai tari scule care ajungeau pe la noi erau, Philips, Sony si Grundig.

#21
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Stiam ca VHS a fost scos de JVC.

#22
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008

View Postadacarla, on 03 martie 2018 - 12:18, said:

edigee, asa e cum spui tu despre ce poate sa scoata si ce a scos pe piata (motorizari de playere si nu numai)...problema in subiectul deschis era de lucruri ieftinele entry ...nu de varfuri dupa cum am mai spus, ca nimeni nu isi cumpara un amplificator, boxe sau playere gandidu-se la philips ca a scos ceva pe piata revolutionar.... Sa fim seriosi
Intrebarea din primul post e foarte clara. E la modul foarte genetal . Nu se specifica ceva anume

Edited by edigee, 03 March 2018 - 12:58.


#23
159

159

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,609
  • Înscris: 22.05.2016

View Postgeo123, on 03 martie 2018 - 09:02, said:

La ora actuala brandul e cumparat de chinezi si pus pe toate gunoaiele.

View PostAldulescu, on 03 martie 2018 - 10:17, said:

Sursa?

Televizoarele sunt produse de TP Vision China, iar telefoanele de China Electronics Corporation. Probabil si alte produse au avut aceeasi soarta.

#24
audiofidel

audiofidel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 26.12.2017
Wow! Intr adevar o contributie exceptionala. Pai si ce dracu s a intamplat cu ei, cand nu au mai putut tine pasul?

#25
dany67

dany67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 14.09.2006
Philips au avut si chestii foarte tari.Am avut n4520, si pot spune ca este un aparat de exceptie.Sunet peste Akai 6xx, peste Teac X1000R(pe care il am acum).Imi pare tare rau ca l-am vandut. N4418, asta "micu", cine a avut ocazia sa-i cupleze niste boxe pe amplificatorul sau, poate a fost foarte surprins de sunetul extrem de placut.Pentru mine, la momentul testului, mult mai placut decat al unui Onkyo A8690!, pe care-l aveam atunci, bine-nteles, fara o comparatie a puterii.Castile SBC HP-1000 le-am luat cu un pret foarte bun(zic eu), si sunt mult mai multumit decat cu cele dinainte-Sennheiser HD555.
Si nu in ultimul rand, Philips Lighting si Philips Healthcare
Wikipedia:
"Philips este organizat în trei mari departamente: Philips Consumer Lifestyle, Philips Healthcare și Philips Lighting. În 2012, Philips a fost cel mai mare producător de soluții de iluminat din lume, măsurat prin venituri în vigoare[2]. În 2013, compania a anunțat vânzarea celei mai mari părți a produselor sale electronice de consum către firma Funai Electric Co[3] din Japonia, dar în octombrie 2013, înțelegerea cu Funai Electric Co a fost ruptă, iar produsele electronice de consum au revenit firmei Philips. Philips a anunțat că va cere despăgubiri pentru încălcarea contractului în vânzarea produselor care valorau 200 de milioane de dolari."

Healthcare:
Sisteme de imagistica
Raze X Cardio/ Vascular
Tomografie computerizată (CT)
Fluoroscopie
Imagistică prin rezonanță magnetică (MRI)
Alarme Mobile (C-Arms)
Medicină nucleară
PET (Tomografie cu emisie de pozitroni)
PET/CT
Radiografie
Sisteme de radiații oncologice
Ultrasunete

Attached Files



#26
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
Pasul cu ce? Tot ce s-a implementat in audio dupa aceea sunt doar mici "extensii" la acele descoperiri.

#27
adacarla

adacarla

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 17.05.2010
Oameni buni....poate nu ne mai contrazicem pe tema asta....ce a fost ce este..... Ce D-zeu....cand mi-am luat amplificatorul ma uitam la philips ca a descoperit el chestioseni importante...NUUU. Si nu cred ca cineva ar face asta...ce mama masiii - asta e un adevar. Ok ...au fost, poate mai sunt...cine stie..siii? Suntem o tara de consum..... Din cate am vazut in discutii interesa niste casti si daca philips sunt ok...poate ma insel.... Am dat mai sun niste exemple de branduri care la cam cu acelasi buget vor suna mai bine.....atentie "cam in acelasi buget" spun. Si pot sa o spun din burta asta ca tot nu gresesc...😄

Edited by adacarla, 03 March 2018 - 19:53.


#28
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
Primul post al initiatorului nu are nicio treaba cu nicio pereche  casti. Alt post,alt user abia mai tarziu aminteste de casti. Asa ca atentie.
Cat priveste amplificatoarele sau alte aparate ,nu stiu cati ani ai ,ce scoala ai prins ,eu unul sunt profund interesat de privirea de ansamblu. Ingustimea si asazisul pragmatism de tip consumatorism creaza adevarati monstrii . De ambele parti.

#29
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,864
  • Înscris: 25.01.2007
Prima combina cu magazie de 7 cd ei au scos-o. Pana atunci existau cu 5 maxim, un platou mare pe care se puneau cdurile si ala se invartea.
Cumparata prin 1995, funcționează si acum fara nici o reparatie. E drept, o mai folosesc de statie, si cd fara mp3 si caseta sunt depasite.

#30
dany67

dany67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 14.09.2006

View Postadacarla, on 03 martie 2018 - 19:47, said:

Oameni buni....poate nu ne mai contrazicem pe tema asta....ce a fost ce este..... Ce D-zeu....cand mi-am luat amplificatorul ma uitam la philips ca a descoperit el chestioseni importante...NUUU. Si nu cred ca cineva ar face asta...ce mama masiii - asta e un adevar. Ok ...au fost, poate mai sunt...cine stie..siii? Suntem o tara de consum..... Din cate am vazut in discutii interesa niste casti si daca philips sunt ok...poate ma insel.... Am dat mai sun niste exemple de branduri care la cam cu acelasi buget vor suna mai bine.....atentie "cam in acelasi buget" spun. Si pot sa o spun din burta asta ca tot nu gresesc...�

Dacă tu ai avut ceva de la Philips, și nu ai fost mulțumit , asta nu înseamnă ca toate produsele lor sunt slabe.



#31
adacarla

adacarla

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 17.05.2010
Nu ma intelegeti gresit...cititi bine ce am scris...nici gand ca au produse proaste....chiar suntem copii ?

#32
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,794
  • Înscris: 04.01.2018

View Post159, on 03 martie 2018 - 13:00, said:

Televizoarele sunt produse de TP Vision China, iar telefoanele de China Electronics Corporation. Probabil si alte produse au avut aceeasi soarta.
Asta nu inseamna ca i-au cumparat chinezii, fac si ei ce fac si multe alte firme, cumpara produse OEM din China, isi pun brand-ul pe ele si le vand apoi la un pret mai mare.

#33
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
La televizoare nu e adevarat. Nu sunt OEM ci produse originale proiectate si construite de TP Vision.
Philips mai fac TV-uri si pe la turcii de la Vestel. Dar mai putine si doar modele entry level. In schimb foarte fiabile ,ca toate produsele Vestel.

#34
audiofidel

audiofidel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 26.12.2017
De aia atatea review uri proaste la televizoarele Philips! Vestel fac lucruri bune si fiabile pentru gama de pret, nimic de zis, insa lumea asociaza brandul Philips cu o calitate superioara, de aici dezamagirea.

#35
adacarla

adacarla

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 17.05.2010
Cam asa e.... Romanul isi mai cumpara produse si pentru ce brand este inscriptionat pe el....sa vada pretenarii cand vin la el in vizita ca e de firma ( nu prea ma refer la tv-uri....) ca spendor , marantz sau ce o fi...., pretenarii din batatura zic ca e un chici de bazar...

Edited by adacarla, 04 March 2018 - 12:52.


#36
159

159

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,609
  • Înscris: 22.05.2016

View PostAldulescu, on 04 martie 2018 - 08:39, said:

Asta nu inseamna ca i-au cumparat chinezii, fac si ei ce fac si multe alte firme, cumpara produse OEM din China, isi pun brand-ul pe ele si le vand apoi la un pret mai mare.

Tocmai asta e problema, multe dintre acele produse sunt de o calitate indoielnica, insa se vand pt ca au eticheta Philips.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate